Реклама
Реклама
Реклама

У Ревде сироти просять визнати аварійним будинок, який побудований для них три роки тому

  1. Як виглядає єдиний під'їзд будинку на Садовій, 3

Триповерхівка на вулиці Садовій тріщить по швах: по фасаду тягнуться тріщини. Іноді наскрізні. Будинок, помпезно зданий в 2015 році, жителі просять визнати аварійним: він розвалюється на частини і в ньому небезпечно жити. А компанія, яка побудувала його і повинна усувати свій шлюб, - банкрут. Триповерхівка на вулиці Садовій тріщить по швах: по фасаду тягнуться тріщини

Ключі новоселам в 2015 році вручав тоді ще мер ревда Андрій Мокрецов. Фото // скрін відеосюжету порталу Ревда-новості.ру

На розбитому ганку, колись укладеному плиткою, нас зустрічає місцевий житель Олексій Шумайлов. Без зайвих передмов запрошує в під'їзд, стіни якого покриті тріщинами і дірками - штукатурка відвалюється шматками. Під нею, за словами Олексія, піноблок, кришиться від будь-якого дотику. Ревдінец каже, що все це почалося через два місяці після заселення.

Олексій Шумайлов з дружиною і донькою живе на першому поверсі, і може наочно показати, що відбувається зі стінами з-за тяжкості верхніх поверхів. Квартира - однокімнатна. На черзі Олексій був з 1998 року, йому тоді було вісім. Після повноліття жив у друзів, на знімних квартирах. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Будинок побудований на федеральні гроші. Забудовник - Фонд житлового будівництва міста Єкатеринбурга. Ключі мешканцям - це діти-сироти та інші пільговики - в жовтні 2015 року він вручив на той момент глава ревда Андрій Мокрецов. А вже навесні 2016 фасад будинку прикрашали тріщини, а стіни не витримували ваги гардини, кухонних шафок і раковин.

Багато жителів всього лише наймачі: повноправними власниками вони зможуть стати лише в 2020 році, через п'ять років після заселення. А зараз їм не можна з'їжджати або здавати житлоплощу, інакше втратять на неї право. Такий закон: квартирою держава забезпечує лише тих сиріт, у яких немає свого житла.

І люди живуть. Правда, з постійною думкою про те, що на голову може впасти шматок штукатурки, а на стіні з'явиться нова тріщина. Олексій каже, що в 2016 році, після публікації «Міських вістей», в під'їзді і деяких квартирах зробили косметичний ремонт - зашпаклювали і пофарбували тріщини в стінах зовні і всередині. Не допомогло.

Нове житло стало для Олексія справжнім подарунком, вистражданим і довгоочікуваним. Але спочатку в кімнаті прогнулася стіна (тримають її лише диван та шпалери, тріщина йде по всій довжині). Потім на кухні потріскалися стіни. Одна йде від раковини, і її видно і на фасаді.

Балконні двері просіли, не зачиняються. Олексій каже, що їх перекосило через тиск верхніх поверхів так, що доводиться з такою силою закривати, і все одно внизу залишається щілину шириною з палець. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру Дивлячись на тріщини міжквартирної стіни здається, що скоро дві квартири об'єднаються в одну. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

У квартирі поруч, про за стіною, живе Ірина Кравчишина. Два роки тому ми були у неї в гостях. Краще не стало: в кухні раковину до сих пір підпирає дошка - кріплення випали, а в єдиній кімнаті накренився підлогу. Ну а тріщини на суміжній з квартирою Олексія стіні абсолютно ідентичні.

Ну а тріщини на суміжній з квартирою Олексія стіні абсолютно ідентичні

2016 рік. З моменту заселення в новий будинок пройшло півроку, а раковина в квартирі Ірини вже не тримається, тому її доводиться підпирати дошкою. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Ірина отримала житлоплощу після кількох судів. У нову квартиру переїхала в листопаді 2015 року. Згадує: насамперед у ванній відпала плитка.

Якщо на першому поверхи просідають стіни і шматками валяться стіни, то на третьому поверсі стеля страждає після кожного дощу, який залишає жовті розводи. Через це в постійній напрузі живе Алсу - боїться, що впаде стеля, який протікає на кухні, в коридорі і ванній після кожного дощу.

- Цю квартиру отримала як інвалід, - розповідає ревдінка. - До цього жила з мамою. Думала, що все добре буде в новій квартирі, але вже стільки разів пошкодувала, що переїхала. Тут жити небезпечно.

У квартирі Алсу після кожного дощу течуть стелі. Ревдінка боїться, що в один день вони просто впадуть, поки вони з донькою сплять. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Слова сусідки підтверджує Олексій, згадуючи, як вночі помітив, що люстра ходить ходуном. Каже, що зі скаргами вони звертали вже всюди: адміністрація, екатеринбургский Фонд житлового будівництва, обласної Департамент буднагляду, обласну прокуратуру. Навіть їздили на зустріч з омбудсменом Тетяною Мерзлякової.

При цьому саме Фонд повинен відповідати за неякісну будівництво, згідно із законом. Це стверджує і Департамент буднагляду (в листі за підписом начальника окружного відділу Олексія Чалова на ім'я Ірини Кравчишин). Мовляв, усувати неполадки зобов'язаний забудовник, і протягом гарантійного терміну (не менше п'яти років, минуло з яких тільки три). А контролювати його роботу має Міністерство будівництва та інфраструктури Свердловської області.

Чому Фонд не докладає зусиль до вирішення проблеми, незрозуміло. Можливо, справа в тому, що підрядник - банкрут.

Будинок на Садовій, 3 звело ТОВ «Авента Інжиніринг». Фірма створена в 2010 році, до 2017-го нею керував засновник, якийсь Павло Бердніков. Фонд уклав з «Авент» два контракти: на будівництво будинку на вул. Садовій і на вул. Енгельса-Садової - це недобуд навпаки триповерхівки. Підсумком співпраці став суд: Фонд викрив фірму в нецільовому витрачанні 185 тисяч рублів. Та й будинок на вул. Енгельса-Садовій, фірма так і не добудувала.

У грудні суд визнав банкрутом компанію «Авент Інжиніринг», зараз підприємство ліквідують, призначений конкурсний керуючий.

Як виглядає єдиний під'їзд будинку на Садовій, 3

Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.руФото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.руФото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

А ще два роки тому Арбітражний суд Свердловської області виніс рішення про задоволення позовних вимог Фонду житлового будівництва (розірвання трьох держконтрактів з «Авента Інжиніринг», і стягнення з компанії грошей, перерахованих в якості оплати за ним і відсотків за користування чужими грошовими коштами). Чи вдалося повернути ці гроші, невідомо (ми відправили запит до Фонду, але нам не відповіли).

Департамент буднагляду офіційно визнає, що у будинку є «недоліки, які утворилися через порушення в ході будівництва». І вважає, що усунути їх повинна ... керуюча компанія «Антек» (вона керувала будинком з моменту його споруди). Жителі цього не розуміють: адже «Антек» передали вже готовий будинок. Директор «Антек» Олександр Томилов відмовився пояснити ситуацію, що склалася по телефону, але погодився зустрітися з нами на наступному тижні.

comments powered by HyperComments