- Чи можна прописатися за новим місцем проживання через МФЦ
- Які документи потрібні
- Послідовність дій
- Особливості реєстрації дітей і новонароджених
- Терміни та вартість послуги
- Інші варіанти
З'явилися в містах та районних центрах МФЦ (багатофункціональні центри) надають дуже важливі послуги для населення. Чи можна з їх допомогою прописатися, оформити реєстрацію за місцем проживання і скільки це буде коштувати, спробуємо розібратися.
Чи можна прописатися за новим місцем проживання через МФЦ
Постійна прописка (реєстрація громадянина за місцем проживання) зазвичай оформляється в ФМС (ГУМВ). Для того, щоб трохи розвантажити міграційну службу, підвищити оперативність у наданні державних послуг населенню, були створені багатофункціональні центри або МФЦ. Тільки в Москві близько двохсот центрів, в Санкт-Петербурзі - близько ста.

Реєстрація в МФЦ проходить швидше, ніж прописка в інших інстанціях!
Ця організація надає послуги, які люди звикли отримувати в інших установах. При цьому не береться ніякої плати, що дуже зручно, оскільки МФЦ бере на себе функцію посередника між державними і муніципальними організаціями та громадянами.
Наприклад, прописка через МФЦ не відрізняється від аналогічної, тільки отриманої в ЖЕУ або ФМС. А принцип звернення людини тільки в «одне вікно» істотно скоротить час, який зазвичай витрачається на подорож по кабінетах.
Дані, отримані від відвідувача працівниками центру направляються в службу міграції, та інші інстанції. Таким чином виконати реєстрацію за місцем проживання через МФЦ простіше, ніж іншими способами. Дуже важливо, що клієнт не бере участі в цій процедурі, а отримує швидку допомогу в своєму питанні і грамотну консультацію. Отримати постійну реєстрацію в МФЦ не складе труднощів, тому що в порівнянні з іншими організаціями багатофункціональний центр має кілька переваг:
- зручні години прийому;
- відвідувач вирішує всі питання у «одного вікна», починаючи з подачі документів, закінчуючи отриманням результату;
- надаються послуги з консультування громадян.
Які документи потрібні
Для прописки через МФЦ потрібні наступні документи:
- паспорт, який підтверджує громадянство Російської Федерації і його ксерокопія;
- документ, що підтверджує законне право на житлову (тільки!) площа (наприклад, свідоцтво про держреєстрацію) і його ксерокопію;
- заяву в залежності від вимог співробітника (від того, хто прописується, в деяких випадках - і від власника);
- при необхідності - письмову згоду інших власників житлоплощі.
Послідовність дій
Щоб прописатися через МФЦ якомога швидше, потрібно діяти грамотно, послідовно:
- для початку підібрати і скопіювати всі потрібні документи;
- дізнатися, де у вашому місті працює багатофункціональний центр;
- з'ясувати години роботи, список послуг;
- записатися на прийом;
- з'явитися в МФЦ і подати документи співробітнику багатофункціонального центру;
- співробітник, зрозуміло, приймає документи, перевіряє всі копії та оригінали, зіставляє їх;
- повертає документи власнику (залишає собі тільки паспорта), так як в ньому буде відмітка про реєстрацію;
- співробітник видає розписку в отриманні документів;
- через кілька днів, в термін, призначений співробітником центру, можна отримати документ про реєстрацію, або відмітку у паспорті.
Особливості реєстрації дітей і новонароджених
Згідно із законом, новонародженого і дитини до 14 років можна прописати тільки за місцем реєстрації батьків.
Після отримання паспорта дитина може прописатися за новим місцем проживання, не обов'язково з батьками. Прописка в МФЦ буде така ж за формою, як і для дорослих. Тільки за свою неповнолітню дитину, поки йому не виповнилося 18 років підпис на заяві ставлять батьки (адже вони несуть за нього відповідальність!), А сам не дитина.
Оформити реєстрацію тільки що народженої дитини також можна через багатофункціональний центр. Згідно із законом батьки зобов'язані протягом семи днів після отримання Свідоцтва про народження, подати документи. Виписатися з квартири неповнолітній дитині можна тільки за згодою органів опіки.
Терміни та вартість послуги
Для того, щоб оформити реєстрацію в МФЦ не буде потрібно багато часу, тому що принцип «одного вікна» замінить всі процедури поневіряння по кабінетах. Консультант центру зможе дати раду з різних питань, що замінить кілька фахівців. Всі послуги центр надає безкоштовно.
У разі відсутності у вас будь-якого документа, співробітник МФЦ зможе зробити запит до державної служби. Правда, в цьому випадку доведеться почекати деякий час.
Постійна прописка в МФЦ оформляється в ті ж терміни, що і в державних установах - від трьох до 10 днів.
Термін постійної реєстрації буде починатися з моменту отримання власником свідоцтва про реєстрацію права власності. Якщо ви хотіли змінити прописку, то відлік часу йде з моменту виписки з колишнього житла.
До речі, послугами МФЦ можна скористатися не тільки в двох столицях, а й у багатьох інших містах.
А чи можна зробити тимчасову реєстрацію в такому центрі? Так, це можливо, в тому числі для іноземних громадян. Процедура оформлення займе стільки ж часу, як і в інших держустановах.
До речі, чи знаєте ви, які права дає тимчасова або постійна прописка (реєстрація) в квартирі ?! ⇐
Це дуже важливо знати! Особливо, якщо Ви - власник житла!
Інші варіанти
Зараз, щоб прописатися самим або прописати своїх дітей і родичів в квартиру, будинок або інше житло, існує кілька альтернативних варіантів установ, які мають право займатися оформленням документів для реєстрації. Розглянемо всі:
- паспортний стіл в житлово-експлуатаційному управлінні (ЖЕУ);
- відділення ФМС (Федеральна міграційна служба, а нині - ГУВМ РФ) за місцем проживання;
- МФЦ (багатофункціональний центр);
- інтернет-портал Державних послуг.
Всі варіанти абсолютно безкоштовні, окрім того, держава, як і інші організації і приватні особи, не має права втручатися у вибір громадянина місця оформлення своїх документів.
Вам також добре б знати закони про прописку а також про реєстрацію за місцем вашого проживання або тимчасового перебування . ⇐
Висновок: Дослідивши всілякі варіанти прописки, можна прийти до висновку, що МФЦ на сьогоднішній день самий зручний і ефективний варіант, де без тяганини і ходіння по кабінетах оформлять документи і проведуть консультацію.
А чи можна зробити тимчасову реєстрацію в такому центрі?