Реклама
Реклама
Реклама

Договір оренди квартири: зразок в Україні 2017 (скачати). Типовий договір оренди житла

  1. Основна частина типового договору оренди квартири (зразок для України)
  2. Права та обов'язки сторін
  3. Супутні пункти договору оренди будинку або квартири
  4. Прикінцеві положення договору оренди будинку (за зразком України 2017 року)
  5. Договір оренди квартири (відео)

Для забезпечення безпеки всіх сторін при укладанні договору оренди квартири слід відобразити в цьому документі всі важливі і необхідні моменти (умови), правильно сформулювати права та обов'язки кожної зі сторін.

Зміст статті

Основна частина типового договору оренди квартири (зразок для України)

На які питання повинна відповідати основна частина договору? Починаючи з заголовка, в цьому документі буде описана наступна інформація:

  • Назва документа: «Договір оренди квартири».
  • Місто, населений пункт, де укладається договір (зліва) і дата угоди (праворуч або нижче).
  • Опис сторін, між якими він полягає (Орендодавець та Орендар). У випадку з фізичними особами в цій графі вказують прізвище, ім'я та по батькові кожного з них.
  • Перший пункт - предмет договору, в якому прописуються такі дані, як величина (кількість кімнат, площа), адреса квартири, підстави для здачі житлової площі орендодавця, підтвердження його виключного права здійснювати подібні дії.
  • Другим пунктом бажано визначити призначення квартири, тобто вказати, хто буде в ній проживати.
  • Наступний пункт уточнює, що в оренду передається майно з моменту входження в силу документа, що одночасно є часом його підписання.
  • Вказується термін оренди (дата місяць і рік початку і ті ж дані - для кінця дії оренди, краще із зазначенням точного часу).
  • Оплата наданої послуги - орендна плата. Зазвичай вказується сума, яку вносить за один календарний місяць. Причому перший такий внесок роблять авансом в момент укладення договору, плюс оплату за останній місяць. Також в цьому пункті вказується особа, відповідальна за оплату комунальних послуг, електроенергії, води, газу та інших щомісячних платежів, якщо такі є. Обов'язково ставити точну дату розрахунку (плати за оренду).
  • Наступним пунктом пишуть про права та обов'язки орендодавця.

Права та обов'язки сторін

До обов'язків орендодавця відносяться наступні:

  • Надати в користування описується в договорі майно в житловому стані.
  • Входити в квартиру або інше, надане в користування майно, без домовленості тільки при настанні надзвичайних обставин (пожежа, прорив труби і т.д.)
  • Передати комплект (комплекти) ключів відразу ж після підписання договору наймачеві.

До прав орендодавця відноситься можливість перевіряти стан квартири не частіше, ніж раз на місяць за попереднім погодженням з мешканцями.

До обов'язків орендаря відносяться наступні пункти договору: дотримуватися правил пожежної безпеки, а також утримувати приміщення в чистоті і порядку, не допускати псування майна. Передати квартиру назад господареві після закінчення терміну оренди в такому ж стані, як і при укладанні договору, але з урахуванням нормального природного зносу.

Не несе відповідальності орендар у разі псування майна третіми особами, наприклад, в результаті невчасно зробленого ремонту комунальними службами або затоплення квартири сусідами зверху.

Типовий договір оренди в Україні містить пункт про врегулювання суперечок, які можуть виникнути між двома сторонами цього орендного договору. При неможливості владнати розбіжності передбачається варіант звернення в суд.

Супутні пункти договору оренди будинку або квартири

  • Що ще потрібно врахувати (деякі додаткові пункти):
  • Дострокове розривання договору або внесення змін повинні бути узгоджені і виконуватися тільки зі схвалення обох сторін.
  • Є тільки два грубих порушення, при здійсненні яких можливий терміновий розрив договору орендодавцем без узгодження сторін: при порушенні громадського порядку проживають в приміщенні (квартирі, будинку) або використання приміщення не для проживання, а для інших цілей.
  • Орендар може розірвати договір без відповідного узгодження з іншою стороною з наступних причин: орендодавець порушив один з пунктів договору або умови для нормального життя стали не придатні не з вини орендаря.
  • Якщо виникли якісь поломки (не з вини орендаря), вони усуваються за рахунок поточної орендної плати.
  • Якщо орендар вважає за потрібне зробити дрібний ремонт при тривалому терміні оренди, він може це зробити, попередньо попередивши господарів.

Важливі моменти, що стосуються договору оренди житлового приміщення

У договорі оренди житла обов'язково потрібно прописувати наступну фразу: «Орендодавець свідчить, що здається в оренду квартира до теперішнього часу не продана, не подарована, не заставлена, в спорі і під арештом не виявляється.» Також варто вказати на той факт, що згоду всіх осіб, які мають право проживати за вказаною адресою, отримано.

У деяких випадках оплата за останній місяць є як би запорукою і використовується на ремонт в разі нанесення орендарем ушкоджень нерухомого та рухомого майна орендодавця. Цей пункт вказується з умовою повернення такого додаткового внеску назад в разі благополучного використання квартири (будинку) для проживання, причому сюди не входить природний знос майна.

Прикінцеві положення договору оренди будинку (за зразком України 2017 року)

Бланк договору оренди квартири в Україні, скачати безкоштовно який можна тут , Включає в себе, крім основних універсальних пунктів, заключні, але теж не менш важливі, положення. Серед них наприклад такий: вказівка ​​кількості примірників, які були складені і підписані обома сторонами.

В кінці документа вказуються реквізити сторін: адреси, паспортні та реєстраційні дані. Крім самого договору, можуть бути складені також і додатки. По-перше, не зайвим буде зробити опис рухомого майна та вказати пошкодження, якщо такі є, на поверхні або в конструктивних елементах меблів і техніки, а також інших аксесуарів, які перебувають у тимчасовому користуванні орендаря.

По-друге, з приводу несправностей устаткування, які були виявлені в момент передачі квартири або будинку в користування новим тимчасовим господарям, також повинен бути складений пункт договору (додатки), який уточнював би, що далі станеться з цими несправними предметами інтер'єру і технікою: буде чи зроблена заміна або ремонт.

По-третє, обов'язково варто зафіксувати точні свідчення всіх вимірювальних приладів, типу електричного лічильника, водяного лічильника і т.д. Також окремим документом або додатком вказується, скільки грошей і за що передав в момент укладення договору орендар орендодавцю.

Договір оренди квартири (зразок) типовий і може застосовуватися як для оренди квартири в багатоквартирному будинку, так і для знімання приватної будівлі (приватного будинку). Відмінності можуть бути в тому випадку, коли описується також прилеглу земельну ділянку і правила його використання, якщо орендодавець вважає це за необхідне.

Отже, договір по оренді необхідно укладати як для документування законних прав і обов'язків орендаря, так і для забезпечення безпеки майна орендодавця. У будь-якому випадку вся інформація і встановлення прав і свобод в такому контракті з оренди повинні чітко відповідати законодавству України і не суперечити йому.

Договір оренди квартири (відео)

https://youtu.be/99CTskU45G0