- Де завантажити зразок договору купівлі-продажу квартири?
- На що звернути увагу при складанні договору купівлі-продажу квартири?
- Предмет купівлі-продажу нерухомого майна та як його позначити в договорі.
- Способи розрахунку, схеми, який спосіб розрахунку вибрати.
- Розписка про передачу грошей при продажі квартири.
- Акт прийому-передачі на квартиру.
- Для чого потрібен попередній договір купівлі-продажу квартири, як скласти, що повинен містити
- Розірвання договору купівлі продажу квартири
- висновок
З покупкою або продажем квартири в хоча б раз у житті стикався кожен. Найпоширенішими є питання про те, на що звернути увагу в договорі, чи можна скласти його самостійно, що таке попередній договір купівлі-продажу квартири?
Розглянемо, на що потрібно звернути увагу при складанні договору купівлі-продажу квартири, щоб максимально себе убезпечити від можливих проблем.
Де завантажити зразок договору купівлі-продажу квартири?
- Типову форму договору купівлі-продажу квартири можна знайти в довідкових системах «Консультант плюс» або «Гарант». Вони зручні при стандартних випадках, не містять зайвих умов, які не перевантажують договір.
- Завантажити за посиланням . При скачуванні зразка договору купівлі-продажу квартири з численних сайтів інтернету слід уважно ознайомитися з документом, прочитати його. Можливо, цей конкретний зразок був розроблений на користь продавця, а Ви є покупцем, або навпаки.
- Найнадійніший і безпечний варіант - звернутися за складанням договору в юридичну контору або до адвоката. Зверніть увагу, щоб юристи спеціалізувалися на договорах купівлі-продажу квартири, і Ви були не їхні першим клієнтом. Професійні юристи знайомі з судовою практикою, спірними питаннями і складуть документ в Вашу користь.
- Якщо нерухомість купується в іпотеку, бланк договору зазвичай надає банк.
На що звернути увагу при складанні договору купівлі-продажу квартири? 
- сторони;
- предмет;
- Розрахунки між сторонами;
Сторони договору купівлі-продажу квартири.
Сторонами є продавець (продавці) і покупець (покупці). Акцентуючи увагу на сторонах, потрібно врахувати наступні моменти:
- У самому договорі дані про сторони (ПІБ, паспортні, адреси, телефони) повинні бути вказані максимально докладно і повинні відповідати дійсності. Не полінуйтеся заглянути в паспорт і попросити його копію.
- Сторони повинні бути повнолітні, дієздатні, без психічних відхилень. Те, що сторона не розуміє значення своїх дій і не може ними керувати в подальшому може стати підставою для визнання купівлі-продажу недійсним. Якщо є підозри, що людина може перебувати на обліку в психдиспансері чи наркології, попросіть довідку. Існує також послуга психіатричного огляду перед операцією. Психіатр-експерт дає висновок, про те чи розуміє людина суть угоди, чи віддає звіт у своїх діях. Оскаржити таку угоду за суб'єктним складом буде вже неможливо.
- Особливу увагу слід приділити увагу, якщо продавець продає квартиру по довіреності. Внизу довіреності є напис нотаріуса. Потрібно звернутися до цього нотаріуса і переконатися, що довіреність не відкликана. Також потрібно поспілкуватися з продавцем і дізнатися причину, чому він не може брати участь в угоді особисто.
- Якщо продавець перебуває в шлюбі, потрібно нотаріальна згода чоловіка на продаж їхньої спільної квартири. В іншому випадку чоловік може оскаржити угоду. Співробітники регпалати при реєстрації права перевірять наявність згоди, але може бути і так, що у продавця з якихось причин відсутній штамп про шлюб у паспорті в паспорті, в той час як шлюб зареєстрований.
Предмет купівлі-продажу нерухомого майна та як його позначити в договорі.
- Предметом угоди є квартира. У договорі потрібно її індивідуалізувати: вказати адресу, кадастровий і інвентарний номер, поверх, площа.
- В інтересах покупця ознайомитися з випискою з ЕГРН про основні характеристики та зареєстровані права на об'єкт нерухомості.
- Її можна замовити онлайн на сайті Росреестра, або особисто в будь-якому МФЦ.
- Коштує це приблизно 400 рублів. Дана виписка містить відомості про правовласників квартири. Крім того, в ній буде зазначено про наявність обтяжень і арештів, про які може промовчати недобросовісний продавець.
- Невеликий рада: якщо Ви продавець, і продаєте квартиру з недоліками, коштує не замовчувати про них, потрібно відобразити всі дефекти в договорі. Це буде означати, що покупець знав про дефекти і не може вимагати з продавця збитків у зв'язку з їх усуненням.
Як правильно проводити розрахунки між сторонами під час продажу квартири між продавцем і покупцем
Дуже важлива частина договору.
Тут є свої нюанси:
- Пункт про те, що гроші отримані в повному обсязі, хоча фактично це не так. Якщо продавець підписав такий договір, але не отримав гроші, то довести зворотне буде дуже важко. Не поспішайте підписувати і подавати на реєстрацію документ із зазначеним умовою, поки не отримаєте гроші!
- Продавець отримав гроші і підписав договір з пунктом, що гроші отримані в повному обсязі. Через якийсь час покупець простить з продавця розписку про отримання грошей (наприклад, для оформлення податкового вирахування). Якщо продавець напише таку розписку, то вийде, що він отримав всю суму два рази, і покупець може стягнути її через суд. Не пишіть розписку, якщо угода з подібним пунктом вже підписували!
- Є приклади ситуацій, коли сторони вказують ціну нижче фактичної. При розірванні договору або оспорювання угоди покупець отримає назад тільки прописану суму.
- У разі умови про розстрочення платежу право власності не переходить до покупця до виплати всієї суми за договором.
Способи розрахунку, схеми, який спосіб розрахунку вибрати.
Вибираючи спосіб розрахунку при купівлі або продажу квартири, слід розуміти, що певний ризик є в будь-якому випадку.
- Готівковими грошовими коштами. Про те, що не можна передавати гроші без розписки писати не буду, це очевидно. Ризик покупця - віддав гроші, а реєстрація квартири не відбулася. Ризик продавця - потрапити на шахрая-фальшивомонетника. Що робити? Покупцеві - замовити виписку з ЕГРН, переконатися, що з нерухомістю все в порядку. Продавцу- перевірити гроші на справжність у банку. Дана послуга є платною. Невелика хитрість: можна відразу після передачі грошей відкрити рахунок в банку і покласти на нього всю суму. Відкриття рахунку в банку є безкоштовним, і гроші співробітник банку перевірить.
- Безготівковій розрахунок. Гроші можуть надійти на рахунок, а потім операція буде скасована. Що робити? При надходженні грошей зняти їх відразу, або перекинути на інший рахунок.
- Банківська комірка. Існують незручності, пов'язані з відкриттям і оформленням. Гроші не перевіряються на справжність.
Розписка про передачу грошей при продажі квартири.
Акт прийому-передачі на квартиру.
Передавальний акт за договором купівлі-продажу квартири є документом, що підтверджує передачу нерухомості покупцеві. Будь-яка спеціальна форма для акту законом не встановлена. Акт прийому-передачі складається у довільній формі після огляду квартири. У ньому потрібно вказати сторони договору, предмет (квартира, яка передається), наявність або відсутність претензій сторін одна до одної, дату і підписи.
Акт складається у двох примірниках, не вимагає нотаріального посвідчення та державної реєстрації.
По суті, він підтверджує те, що продавець повністю виконав свої обязательства.С цього моменту відповідальність за нерухомість і обов'язок по сплаті комунальних платежів лежить на покупцеві.
Для чого потрібен попередній договір купівлі-продажу квартири, як скласти, що повинен містити
- За попереднім договором сторони зобов'язуються укласти договір купівлі-продажу нерухомості в майбутньому.
- Він необхідний сторонам, коли покупець не може зараз придбати квартиру, але планує зробити це в подальшому.
- Попередній договір виступає гарантом, що угода відбудеться.
- Якщо будь-яка сторона в подальшому буде ухилятися від продажу або покупки квартири, то при наявності попередньої згоди, можна примусити її до укладення основного договору через суд, або стягнути збитки.
- Попередній договір купівлі продажу квартири можна скласти з умовою про завдаток. Покупець вносить певну суму в якості завдатку.
- У разі відмови від угоди покупця задаток не повертається, в разі відмови продавця - завдаток повертається в подвійному розмірі.
- Попередній договір укладається у письмовій формі, повинен містити відомості про сторони, предмет (квартира), і сумою, за якою продаватиметься квартира, порядок розрахунків, також потрібно передбачити термін підписання основного договору. Бланк можна знайти в інтернеті, але краще замовити у юриста.
Державна реєстрація права та купівлі квартири
При продажу квартири відбувається не реєстрація договору купівлі-продажу квартири, а реєстрація права власності на неї.
Займаються реєстрацією органи Росреестра. Можна з'явитися туди особисто, записавшись на прийом заздалегідь, або в порядку живої черги. А можна подати документи на реєстрацію через будь-який МФЦ.
Які потрібні документи для реєстрації права на квартиру?
- Заяви сторін.
- Квитанція про сплату державного мита.
- Документи, що підтверджують право власності на квартиру.
- План об'єкта або кадастровий паспорт.
- Документи, що засвідчують особу сторін.
- Договір КП в трьох примірниках.
- Якщо одним із власників є дитина до 14 років, потрібна згода органів опіки та піклування.
Розірвання договору купівлі продажу квартири
Загальні правила розірвання договору були розглянуті в статті: «Поради як розірвати договір». У зазначеній статті передбачено загальні підстави розірвання угод.
На додаток можна додати, що в договір можна включити пункт, який надає право продавцеві розірвати його при несплаті квартири покупцем.
Хочу зауважити, що розірвати договір не так просто, судова практика неоднозначна, і якщо Вам необхідно це зробити, без допомоги досвідченого юриста не обійтися.
висновок
Купівля-продаж квартири дуже поширена операція. Щоб не бути обдуреним, потрібно правильно скласти договір, уважно підходити до перевірки квартири і документів. Ми розглянули деякі нюанси, які допоможуть убезпечити продавця і покупця, але найнадійніший спосіб довірити супровід угоди юриста, що спеціалізується на купівлі-продажу нерухомості. Причому саме юристу, а не ріелтору, оскільки останні часто не володіють юридичними знаннями.
Можливо, вам будуть цікаві такі статті:
Де завантажити зразок договору купівлі-продажу квартири?На що звернути увагу при складанні договору купівлі-продажу квартири?
Найпоширенішими є питання про те, на що звернути увагу в договорі, чи можна скласти його самостійно, що таке попередній договір купівлі-продажу квартири?
Де завантажити зразок договору купівлі-продажу квартири?
На що звернути увагу при складанні договору купівлі-продажу квартири?
Що робити?
Що робити?
Які потрібні документи для реєстрації права на квартиру?