Реклама
Реклама
Реклама

Біженцям стане легше отримати громадянство Росії

Федеральна міграційна служба РФ підготувала проект змін до федерального закону, що передбачають новий принцип отримання іноземцями російського громадянства за максимально спрощеною схемою

ФМС Росії підготувала проект змін до федерального закону "Про громадянство Російської Федерації". Вони передбачають новий принцип отримання іноземцями громадянства РФ: за максимально спрощеною схемою, але тільки в "ситуаціях виняткового характеру".

Вони передбачають новий принцип отримання іноземцями громадянства РФ: за максимально спрощеною схемою, але тільки в ситуаціях виняткового характеру

На фото: Бланки російських паспортів в УФМС Росії. ІТАР-ТАСС / Олександр Рюмін

Відповідно до діючого закону, для отримання російського громадянства його здобувачам необхідно виконати цілий ряд умов, в тому числі проживати на території РФ з видом на проживання безперервно протягом п'яти років, мати тут законний джерело засобів до існування, знати російську мову, пише РІА Новини". Згідно підготовленої новою нормою закону перераховані вимоги стануть не обов'язковими.

"До громадянства приймаються в спрощеному порядку без дотримання умов ... іноземні громадяни та особи без громадянства та члени їх сімей (чоловік, дружина, син, дочка, мати, батько) ... коло яких за категоріями осіб і країнам постійного проживання визначається президентом Російської Федерації в силу виняткового характеру ситуації ", - йдеться в документі, розміщеному на порталі проектів нормативних правових актів.

Розробники законопроекту заявляють, що розрахований він в першу чергу на ситуації, подібні масового напливу біженців з України в 2014-2015 роках, тому допрацьовувався, більшою мірою, відповідно до рішень робочої групи з питань підтримки українським біженцям.

"Геополітична ситуація в світі з кожним роком стає все більш напруженою. Неспокійна ситуація і в безпосередній близькості від Російської Федерації. Погіршення ситуації змушує населення залишати держави проживання в пошуках притулку. У виняткових ситуаціях виникає необхідність надання громадянства РФ у спрощеному порядку визначеному колу осіб і в коротший термін ", - пояснюють автори в супровідній записці до документу.

На їхню думку, ініціюється спрощення процедур прийому в російське громадянство забезпечить підтримку та захист співвітчизників з урахуванням особливих умов, дозволить їм в найкоротші терміни інтегруватися в російське суспільство.

Раніше, в кінці липня поточного року, Федеральна міграційна служба РФ на прохання Ради при президенті з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ) продовжила біженцям з України терміни перебування в Росії на 90 діб і запропонувала їм отримати статус тимчасового притулку.

"На прохання РПЛ РФ ФМС РФ направила в свої територіальні підрозділи вказівку про продовження на 90 діб закінчується 1 серпня терміну перебування в Росії громадян України та осіб без громадянства, які постійно проживали на території України і які прибули на територію РФ в екстреному масовому порядку, хто не встиг отримати в Росії тимчасовий притулок або інший документ про законність перебування ", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті РПЛ РФ.

Рада рекомендувала всім жителям України зазначеної вище категорії отримати статус тимчасового притулку. "Статус видається всюди, крім Москви, Московської області, Санкт-Петербурга, Ленінградської області і Чечні, підтверджує законність перебування в Росії протягом одного року і дає право працювати без патенту", - зазначалося в повідомленні.

За даними ФМС, в Росії на липень 2015 року перебуває 2 млн 642 тис. Громадян України. З них 1 млн 38 тис. - біженці. 21 тис. Вимушених переселенців містяться в 369 пунктах тимчасового розміщення. Оформили своє перебування в РФ (отримали тимчасовий притулок або дозвіл на тимчасове проживання) 570 тис. Переселенців.

У середу, 26 серпня, польський президент Анджей Дуда, коментуючи ситуацію з біженцями з країн Азії, Африки, Близького Сходу, несподівано наголосив на проблемі масового переселення в європейські країни громадян України. "Ми хочемо бути солідарні з Європою, але хочемо також, щоб Євросоюз був солідарний з нами в питанні українсько-російського конфлікту", - заявив Дуда в інтерв'ю Польському громадському телебаченню .

Він вважає, що "якщо там (в Донбасі) настане ескалація (конфлікту), біженці будуть їхати з охоплених військовими діями територій, бажаючи покинути свою країну, то одним з держав, куди вони попрямують, буде Польща".

"У нас вже зараз тисячі громадян України, які приїхали і прагнуть легалізувати своє перебування. Це проблема, яка нас вже стосується", - підкреслив Дуда.