- Свіжі новини і зміни в програмі материнського капіталу на 2018 рік
- Чи буде материнський капітал за 2 дитини в 2018 році
- Чи можна отримати материнський капітал за 3 дитини в 2018 році
- Виплата 25 тисяч рублів за материнському капіталу в 2018 році
- Кому покладено материнський капітал
- Як оформити материнський капітал в МФЦ
- Які документи необхідні
- На що можна витратити материнський капітал в 2018 році
- Як використовувати материнський капітал на покупку житла
- Без застосування іпотеки
- Із застосуванням іпотеки
Материнський капітал - це суттєва допомога держави молодій сім'ї, що потребує поліпшення житлових умов, процедуру оформлення сертифіката можна пройти в МФЦ.
Свіжі новини і зміни в програмі материнського капіталу на 2018 рік
Програмі материнського капіталу 1 січня 2018 року виповнюється 11 років, за цей час процедура отримання сертифіката зазнала безліч змін, далі представлені свіжі новини і останні дані про послуги в інтернеті.
Раніше програма допомоги молодим сім'ям піддавалася щорічної індексації, за рахунок чого розмір материнського капіталу збільшувався, на сьогодні сума сертифіката дорівнює 453 тисяч 26 рублів.
Однак, згідно з федерального закону номер 415, в 2017-2018-2019 роках уряд Російської Федерації вирішило не здійснювати індексацію програми до 2020 року, і розмір сертифіката залишився без змін.
03.03.2017 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 253 зі змінами в порядку видачі сертифіката на материнський капітал, а саме:
- змінився термін отримання відповіді з ПФ стосовно грошових коштів з одного місяця до десяти робочих днів, відповідно скоротилися терміни оформлення капіталу в МФЦ.
- Свідоцтво про право власності на житло, яке видається раніше за програмою придбання за рахунок материнського капіталу замінили на виписку з ЕГРН
Чи буде материнський капітал за 2 дитини в 2018 році
Багато сімей цікавляться питанням продовжили чи материнський капітал за другу дитину на 2018 рік, зважаючи на велику популярність процедури серед населення, незважаючи на важку економічну обстановку в країні, уряд продовжив дію програми до 31.12.2018 року включно.
Чи можна отримати материнський капітал за 3 дитини в 2018 році
Раніше з'являлися чутки про закриття колишньої програми материнського капіталу, і введенням нових умов отримання сертифікату на 3 дитини в розмірі 1 мільйон 500 тисяч рублів.
Однак, дана інформація неправдива, в 2018 році отримати материнський капітал на 3 дитини не можна якщо він був отриманий раніше, згідно з чинним законодавством. Для багатодітних сімей в Росії передбачені окремі пільги та допомоги .
Виплата 25 тисяч рублів за материнському капіталу в 2018 році
Багато хто цікавиться, чи можна отримати одноразову виплату по материнському капіталу в розмірі 25 000 рублів в 2018 році, на жаль останні новини з Пенсійного фонду Росії - зняти гроші можна.
Кому покладено материнський капітал
Материнський капітал можна отримати один раз в незалежності скільки ви дітей усиновили або народили. У 2018 року умови належності не змінилися.
- В першу чергу капітал видається пріоритетно для одинаків матерів або батьків, які вперше усиновили дитину після закінчення 3-х років.
- сім'ям при народженні дитини після виконання йому 3 років
- існує можливість отримати сертифікат до 3 років на погашення кредитних зобов'язань перед банком (іпотека) та інших житлових питань, так само покупку необхідних товарів і здійснення послуг призначених для дітей інвалідів.
Як оформити материнський капітал в МФЦ
Щоб почати процедуру оформлення материнського капіталу через МФЦ необхідно зателефонувати за телефоном гарячої лінії і уточнити в якому функціональному центрі Вашого регіону надається дана послуга, і чи можна записатися на прийом заздалегідь.
У разі відсутності попереднього запису, варто приїхати в центр мої документи і взяти талон на електронну чергу, при необхідності проконсультуватися з фахівцем на стійці адміністратора.
Які документи необхідні
Перед відвідування МФЦ необхідно зібрати пакет документів, який включає
- Заява на материнський капітал (Скачати можна заздалегідь, але заповнити краще зі співробітником щоб уникнути помилок).
- Оригінал паспорта громадянина РФ від одного з батьків (усиновлювачів), того хто подає заяву, і копія другого (можна зробити на місці).
- оригінали свідоцтв про народження всіх дітей, і судових рішень визнають усиновлення.
- Документ який підтверджує громадянство Росії для рідної матері, або усиновительки, в більшості випадків паспорт.
Спеціаліст МФЦ прийме і перевірить весь пакет документів, ви отримаєте на руки виписку, за номером якої можна відстежити готовність виконання рішення по материнському капіталу.
На що можна витратити материнський капітал в 2018 році
У 2018 році залишилися колишніми основні напрямки куди можна витратити сертифікат материнського капіталу, нагадаємо таких напрямків всього чотири, крім того ви маєте право вибрати тільки одне або кілька одночасно.
- Зміна або поліпшення житлових умов - покупку житла, квартири, будинки, їх частини або кімнати, в тому числі в кредит (іпотеку), реконструкцію наявного житла, до норм дозволяють проживати з дітьми.
- Оплата освіти дітей до 25 років, в тому числі дитячих садків, шкіл, вузів.
- В накопичення пенсії матерії
- Компенсувати витрати на лікування і реабілітацію дітей інвалідів віком до 3-х років.
Як використовувати материнський капітал на покупку житла
Часто виникають випадки, коли не всі знають, як розпорядитися отриманим грошовим сертифікатом найбільш вигідним чином, тим більше що існує безліч нюансів.
Дану допомогу сім'я отримує в разі народження другої дитини, а використовувати його може по досягненню цієї дитини 3 річного віку, з обов'язковою умовою виділення на кожну дитину житлової площі.
Сама процедура поліпшення житлових умов здійснюється в наступному порядку:
- Вибір житла, яке відповідає вимогам умов для проживання всіх членів сім'ї;
- Домовленість між продавцем і покупцем про застосування материнського капіталу, так як розгляд угоди здійснюється через Пенсійний фонд протягом 2-х місяців;
- Полягає попередній договір купівлі-продажу житла, а потім документи передаються через МФЦ в Пенсійний фонд, для розгляду;
- Після проведених процедур, при наявності схвалення Пенсійного фонду, угода здійснюється підписанням основного договору купівлі-продажу і перерахуванням коштів на рахунок продавця, минаючи потребує сім'ю.
Купити житло за рахунок материнського капіталу, можна кількома способами, але для цього необхідно врахувати всі умови і особливості, передбачені державою.
Без застосування іпотеки
В цьому випадку потрібно пройти кілька етапів оформлення: підписання договору з продавцем, оформлення грошової позики в банку або угоду з продавцем про застосування капіталу, подача документів до Пенсійного фонду про реалізацію сертифіката, зарахування грошових коштів на рахунок наданої позики банку або продавцю, а потім реєстрація власності в Росреестра через МФЦ.
Із застосуванням іпотеки
В даному випадку сума материнського капіталу може погасити або всю суму іпотеки, або її початковий внесок. Вся процедура ділиться на наступні етапи:
- вибір банку в пакеті наданих позик міститься пропозиція про надання іпотеки з використанням материнського капіталу;
- розгляд банком клієнта на предмет платоспроможності;
- оформлення і збір документів на придбання житла;
- оформлення іпотечної угоди з наданням всіх необхідних документів, що стосуються житла, що купується;
- оформлення та підписання договору купівлі-продажу та акту прийому-передачі;
- реєстрація власності в Росреестра через МФЦ ;
- надання повного пакета документів до Пенсійного фонду через МФЦ на розгляд;
- проводиться зарахування грошових коштів на рахунок банку, який надає іпотеку.