Одна з основних і важливих функцій будь-якого комп'ютера - зберігання даних. Як в оперативної пам'яті , Так і в постійній.
Природно, що можливість збереження того, чи іншого кількості інформації залежить від ємності накопичувача. У даній статті ми поговоримо щодо досить простий і логічною, але для багатьох досить неоднозначною характеристики ємності (обсягу) жорсткого диска. А саме про те, який же обсяг жорсткого диска варто вибрати для своєї системи.
Обсяг (місткість) жорсткого диска - це показник граничної кількості інформації, яке зможе вмістити ваш жорсткий диск. На даний момент поширені жорсткі диски об'ємом від 80 Гб до 4000Гб (4 Тб).
Давайте розглянемо яка на сьогоднішній день максимальна і оптимальна ємність накопичувача середньостатистичної домашньої системи серед дисків представлених в магазинах.
Якщо побіжно проаналізувати накопичувачі представлені в декількох інтернет-магазинах комп'ютерної техніки, то досить чітко видно, що максимум знаходиться десь в районі ємності 3-4 Тб. Вартість такого задоволення в середньому становить 300-400 $. Не можна сказати, що такі об'ємні жорсткі диски припадуть до душі широкому колу користувачів, з причини своєї не надто доброзичливою ціни. Та й навіщо звичайному користувачеві жорсткий диска на 4 Тб? Для фотографій з відпустки?
Загалом, приходимо до висновку, що така ємність буде зайвою і потрібна тільки для специфічних вимог. Все ж не можна заперечувати того, що існують любителі досить дивного колекціонування фільмів по 10-30 Гб. Або ж ті, кому насправді потрібні зберігати вихідні, наприклад необжатих відеотрезков після монтажу. Якщо взяти програму Adobe After Effects, то готовий файл після рендеринга 3-х хвилинного відео на стандартному кодеку (в AVI форматі), може займати близько 50 Гб. Так що для любителів незжатих відеофайлів, можливо навіть потрібно RAID-масив з декількох таких жорстких дисків.
Повертаємося до аналізу ємності накопичувачів представлених в інтернет-магазинах і бачимо, що найбільш популярним класом (як відомо, попит породжує пропозицію), є накопичувачі розміром 500 Гб - 1 Тб.
Як на мене, для звичайної домашньої системи саме 500 ГБ більш ніж достатньо. Це в тому, випадку якщо у Вас немає вищеописаної пристрасті колекціонування фільмів на жорсткому диску. У будь-якому випадку повний пакет встановлених програм у вас буде займати не більше 60 Гб. Музика швидше за все буде «плавати» в межах 10-40 Гб. На фотографії та домашнє відео можна виділити також близько 50 Гб, якщо знімаєте багато, то можна 100-150. Також, близько 70-90 Гб на ігри (для завзятих геймерів) і залишкові файли різних типів. Разом, через кілька років активного використання ресурсів жорсткого диска, у вас буде зайнято всього лише 250 Гб, а решта 250 будуть просто-напросто пустувати. До речі, рекомендую користуватися спеціальним софтом для тестування жорсткого диска , Щоб уникнути втрат інформації. А взагалі, як ми бачимо, для особливо економних підійде варіант і з жорстким диском на 250 або 320 Гб.
Хотілося б відзначити, що тут все суто індивідуально, але вищевказані розрахунки більш ніж покриють потреби середньостатистичного користувача. Перед покупкою вам просто потрібно продумати, що ж ви там будете зберігати, але навіть якщо буде допущена помилка в цих зразкових розрахунках, то нічого не заважає докупити ще один жорсткий диск (у випадку з десктопом). У випадку з ноутбуком, можна з легкістю задіяти зовнішній накопичувач.
Ось такі міркування щодо ємності жорсткого диска. У підсумку, остаточний вибір обсягу, звичайно ж залишається за вами.
Дана стаття була вступної до серії статей щодо характеристик жорстких дисків, інші з яких ми детально розглянемо в наступних статтях.
Та й навіщо звичайному користувачеві жорсткий диска на 4 Тб?
Для фотографій з відпустки?