У розпорядженні «Газети.Ru» виявилася проектна документація передбачуваної майбутньої резиденції глави «Газпрому» Олексія Міллера, яка виглядає як величезний палац в стилі XVIII століття.
Значний, дуже схожий на особняк в Петергофі, раптом виріс на березі Істрінського водосховища палац спочатку наробив чимало шуму в блогах. Але офіційно глава «Газпрому» Олексій Міллер, якого записали в реальні власники палацу, в тому, що він має до нього відношення, не признався. «Наша компанія не має ніякого відношення до« Істрінському садибі », - сказалпресс-секретар« Газпрому »Сергій Купріянов. Але в той же час приналежність особняка Міллеру коментувати категорично відмовився, тобто не підтвердив і не спростував.
У тому, що палац Міллера, впевнені всі жителі села Бережки, хто погоджується поговорити про садибу. Інших версій немає в принципі.
«Це точно Міллера палац. Він навіть приїжджав сюди разів зо три-чотири », - розповідає бережковец Сергій. Про те, що палацом володіє Міллер, з посиланням на свої джерела підтвердили міноритарний акціонер «Газпрому» Олексій Навальний і колишній депутат Держдуми, лідер підмосковного відділення партії «Правое дело» Борис Надєждін.
У селі Бережки палацово-парковий ансамбль видно звідусіль. Головний будинок, як він значиться в проектній документації, красується в самому центрі гігантського ділянки в 31 гектар. Блакитною будівлею в стилі псевдобарокко прикрашено білими вазами по периметру даху.

В адміністрації сільського поселення Соколівське, до якого відносяться Бережки, стверджують, що будівництво йде вже близько п'яти років. Територію в 31,9 га (за даними федерального агентства кадастру об'єктів нерухомості) викупили у місцевих жителів, яким в результаті приватизації в 90-х роздали по 1,5 га землі. 5 листопада 2003 року уряд Московської області змінило цільове призначення ділянки з «сільськогосподарських угідь» на «землі поселень» (постанова N 642/40), що дозволило почати на ній будівництво.
За словами глави адміністрації Марини Веремеєнко, скарг на будівництво від місцевих жителів не надходить. «Якось давно ми виїжджали на місце з перевіркою через скарги на сміття, але з тих пір все нормально», - сказала Веремеєнко. Жителі Бережков, і правда, говорять, що проти будівництва місцевого Петергофа (палац дуже його нагадує) нічого не мають, «головне, щоб річку не псували».
Місцевий житель Олексій каже, що кілька років тому працював на будівництві і платили йому там дуже непогано. «Спочатку тут робочих 600 було, а зараз близько 300», - говорить він.
Поруч з палацом за таким же парканом будується котеджне селище «Істрінському садиба». Замовником проекту, як то кажуть в вивісці, є фірма «Стройгазконсалтінг», а генпідрядником ЗАТ «Делор». Охороняють і палац, і котеджі одне і те ж приватно-охоронне підприємство «Стоун».
Один з охоронців, випроваджуючи кореспондента «Газети.Ru» з будівництва, говорить, що охороняє об'єкт державної ваги, але що він собою являє і кому належить, говорити відмовляється. У селищі будують не більше шести котеджів і церква. У «Делор», куди зателефонував кореспондент, чи не заперечують факт будівництва, але від подальших коментарів відмовляються. Місцеві впевнені, що в котеджах навколо будуть жити «друзі Міллера». Через дорогу теж за масивним парканом ще кілька технічних будівель і вагончики для робітників.
«Стройгазконсалтінг» - велика компанія (в ній працює майже 30 тисяч чоловік), що спеціалізується на інфраструктурних проектах для «Газпрому», зокрема займається будівництвом газопроводів ( «Північним потоком» і іншими).
Президентом компанії є Зіяд Манасір, який в свіжому списку найбагатших бізнесменів російської версії журналу Forbes займає 75-у позицію зі статками в $ 500 млн. Журнал називає Манасір людиною з оточення Путіна. Співвласником «Стройгазконсалтінг» є Ольга Григор'єва, дочка екс-заступника директора ФСБ і друга Путіна Олександра Григор'єва (колишній глава Держрезерву, раптово помер у грудні минулого року).
У компанії, куди звернулася «Газета.Ru», чесно зізналися, що будують «бароковий палац», але для власних цілей.
«Ми будуємо палац в стилі XVIII століття для себе. Копією Петергофа він не є, швидше за понабирали з усіх відомих палаців. У нас є гроші, і ми вирішили їх витратити таким чином. Швидше за все, будемо проводити тут прийоми, приймати делегації », - сказала« Газеті.Ru »начальник відділу зі зв'язків з громадськістю Вікторія Миронова.
За її словами, як до Міллера особисто, так і до «Газпрому» в цілому палац не має ніякого відношення. Навіщо досить вузькоспеціалізованого підряднику гігантський будинок прийомів, залишається загадкою.
Автором проекту благоустрою та озеленення парку «Істрінському садиба» є компанія «Брунс-парк». У списку її клієнтів на першому місці значиться «Газпром». У компанііподтверділі, що в 2006-2007 роках розробили проект парку, і він був прийнятий, проте відмовилися назвати ім'я замовника.
Цікаво, що Миронова нічого не знає про будівництво котеджного селища. За її словами, «Стройгазконсалтінг» будує на березі Істрінського водосховища тільки палац. При цьому в відповідає саме за цей проект відділі «Стройгазконсалтінг» підтвердили факт будівництва, заявивши, що «котеджі не продаються, так як у них вже є господарі».
«Газеті.Ru» вдалося роздобути проект будівництва котеджного селища «Істрінському садиба», замовником якого є саме «Стройгазконсалтінг».
Проект селища був затверджений 12 грудня 2006 на засіданні комісії з містобудування мособлправітельства. Селище був розбитий на три ділянки, загальна територія яких склала більше 37 га (5,8 га з них займають комунікації), з яких забудова займає близько 9 тис. Кв. м. Всього на території котеджного селища повинно було знаходитися 26 будівель, з яких 6 житлових будинків. Проживати, згідно з узгодженим проектом, в селищі мало всього 25 чоловік.
Однак 23 жовтня 2008 року комісія з містобудування знову розглянула і погодила трохи змінений проект «Істрінському садиби». Площа залишилася тією ж, однак число житлових будинків збільшилася і склала 11. На території безпосередньо палацово-паркового ансамблю знаходиться якраз п'ять будинків. На відміну від ще споруджуваних котеджів, палац та інші споруди ансамблю вже добудовані. Заступник голови адміністрації Солнечногорского району Володимир Зайцев, що дав дозвіл на випереджаюче будівництво цих п'яти будинків на території селища, в бесіді з «Газетой.Ru» не зміг згадати ні палацу, ні парку, хоча сам проект компанії «Стройгазконсалтінг» нагадує. «Останнім часом від них нічого не чути», - сказав Зайцев.
Орієнтовна вартість «Істрінському садиби», як підрахувала «Газета.Ru» з допомогою фахівців з нерухомості, становить $ 50 млн, навіть з урахуванням падіння ринку.
Гендиректор «Аналітичної групи Г. М. Стерника» Сергій Стерник оцінив вартість 31,9 га в майже в $ 16 млн (по $ 5 тис. За «сотку»). Вартість забудови, яку експерт порівняв з хорошим заміським готелем, оцінив в $ 3 тис. За квадратний метр, т. Е. За все в $ 27 млн. Вартість серйозно збільшують складні гідротехнічні споруди, які складуть каскад фонтанів, а також створення ландшафтного парку. Додаткове подорожчання можуть викликати ексклюзивні оздоблювальні роботи «а-ля Петергоф». За словами Миронової з «Стройгазконсалтінг», «стоїть палац не більше стандартного панельного будинку».
Міноритарний акціонер «Газпрому» Навальний впевнений, що «Газпром» може заховати навіть хмарочос під іншою юридичною особою. «Побудовано, може, і для нього, але фактично оформлено на іншу людину або фірму. Юридично ніяк не підкопаєшся », - сказав Навальний. Джерело: https://censor.net.ua/p94535