Реклама
Реклама
Реклама

Тунель закінчився збійкою

Як це працює, Місця, Метро Номер №39, 7-13 жовтня 2014 Як це працює, Місця, Метро Номер №39, 7-13 жовтня 2014   Три нові станції метро на червоній гілці будуть побудовані до кінця року   Минулого тижня станції метро «Саларьево» і «Румянцево» з'єднали

Три нові станції метро на червоній гілці будуть побудовані до кінця року

Минулого тижня станції метро «Саларьево» і «Румянцево» з'єднали. Тунелепрохідницький комплекс «Лія» завершив будівництво одного з тунелів на цьому перегоні. Тепер основні сили підрядників будуть кинуті на зведення самих станцій - відкрити продовження червоної гілки на територію нової Москви необхідно до кінця нинішнього року. Щит, який чотири місяці тому стартував в Саларьево, близько бізнес-парку «Румянцево», разом з метробудівниками зустрічав кореспондент «Московської перспективи».
Проходка тунелю між споруджуваними станціями метро «Саларьево» і «Румянцево» (його довжина - майже півтора кілометра) зайняла чотири місяці. Весь цей час тунелепрохідницький механізований комп-лекс (ТПМК) працював в цілодобовому режимі. «Лія», таку назву щит отримав за давньою метробудівської традиції, зуміла за цей час підняти на поверхню понад 160 тис. Тонн різних порід. Останні кілька метрів перегону і фінальну перешкоду - бетонну стіну, що розділяє тунель і станцію «Румянцево», - ТПМК подолав за лічені хвилини.
Спочатку з стінки котловану здався його «ніс», потім величезні леза. Нарешті багатотонні бетонні брили під тиском німкені з гуркотом обсипалися на підлогу майбутньої станції, і ротор щита (герметична камера в головній частині прохідницького комплексу) вийшов з тунелю.
Закінчення проходки перегону на будівельному мовою називається «збійка». Для будь-якого Метробудівників це свято. За словами заступника мера Москви з питань містобудівної політики і будівництва Марата Хуснуллін, незважаючи на величезні габарити - більше 6 метрів в діаметрі, близько 70 метрів в довжину і вагою понад 400 тонн, - ТПМК повинен слідувати строго по маршруту. Не допускається відхилення навіть на кілька сантиметрів. Тому «Лію» і бригаду прохідників зустрічали як героїв: оплесками і криками «Ура!».
«Цей німецький щит - один з найсучасніших в Москві, - розповідає начальник проходки Віктор Бородулін. - Він був придбаний близько року тому спеціально для будівництва продовження Сокольницької лінії метро ». Тунель, по якому вже через кілька місяців підуть поїзди від станції «Саларьево» до «Румянцево», вже другий, який побудувала «Лія». У першій половині нинішнього року вона успішно завершила проходку перегону довжиною більше двох кілометрів - від «Тропарево» до «Румянцево».
Всього на будівництві продовження червоної гілки метро було задіяно три ТПМК. Проходку від «Південно-Західної» до «Тропарево» ще в січні цього року завершив ТПМК «Єва». За півроку вона пройшла понад 1300 метрів. А перед цим вона ж побудувала сусідній перегін на даній ділянці. Зараз німкеня, яку перейменували в «Надію», йде паралельним курсом з «Лією» і будує тунель, по якому поїзди будуть ходити від «Румянцево» до «Саларьево». Ще один щит - «Анастасія» - прокопав тунель від «Тропарево» до «Румянцево». За 8 місяців було пройдено понад два кілометри, в тому числі і під найпожвавленішій столичної магістраллю - МКАД. Як розповів Марат Хуснуллін, при будівництві цієї гілки, коли все щити були зайняті в роботі, підрядники прокладали по 200 метрів нових шляхів в тиждень. Що є дуже хорошим темпом.
Паралельно з проходкою тунелів підрядники будують на цій ділянці три станції. «Мер Москви поставив нам завдання завершити продовження гілки в цьому році. Плануємо станцію «Тропарево» запустити в листопаді, а «Румянцево» і «Саларьево» - в грудні, - зазначив перший заступник генерального директора ВАТ «Мосметрострой» Сергій Жуков. - Будівництво станцій ведеться згідно з графіком. Сьогодні роботи по зведенню основних конструкцій виконані на 90%. Починається поставка обладнання, будівництво інженерних систем, а також оздоблення станційних комплексів ».
«Тропарево» стане наступною станцією після «Південно-Західної». Зараз там завершується обробка. Спочатку її планувалося відкрити у вересні, проте в зв'язку з тим, що в оформлення станції влітку були внесені зміни, запуск перенесли. Згідно з новим проектом, архітектурною родзинкою «Тропарево» стануть металеві дерева, виконані в стилі хай-тек. Їх розташують по всій довжині платформи. Основними джерелами світла на станції стануть «листя дерев» - енергозберігаючі світильники. Люстри, які повісять на стелі, будуть лише відображати їх світло.
На станції «Румянцево» зараз завершуються бетонні роботи. У деяких місцях вже почалася обробка. «Станція матиме два поверхи. Один - для пасажирів, другий - для експлуатаційних служб », - розповів Сергій Жуков. За його словами, архітектурну концепцію станції вибирали з кількох проектів: «Був абсолютно простий варіант: облицювати колійні стіни керамічною плиткою і на цьому зупинитися. Але потім було прийнято рішення оформити станцію в стилі міської вулиці ». Так, стіни тунелів планується розписати під фасади будинків, а на стелі за допомогою спеціальних ламп створити ефект сонячного світла.
Архітектурний вигляд станції «Саларьево» також стане особливим. Перон матиме всього три опори, які суперечать догори. Такі незвичайні конструкції дозволять вмістити найбільшу кількість пасажирів. Станція в майбутньому стане частиною великого транспортно-пересадочного вузла, який включить в себе перехоплюючі парковки, зупинки наземного транспорту, а також площі для попутної торгівлі.
Майбутнє відкриття продовження червоної гілки метро обіцяє стати історичною подією. Станції «Румянцево» і «Саларьево» - перші на території нової Москви. Ще дві гілки сюди прийдуть в 2017 році. Тоді Калінінсько-Солнцевська лінія буде продовжена до станції «Рассказовка», а новий радіус зв'яже адміністративно-діловий центр в Комунарка з Третім пересадочних контуром.
Для жителів довколишніх районів нові станції стануть справжнім порятунком. За даними префекта ЗАТ Олексія Александрова, в районах Ново-Передєлкіно та Солнцево проживають близько 300 тис. Чоловік, які сьогодні з урахуванням пробок в години пік більше години добираються до перевантаженої станції «Південно-Західна». Зручніше стане і жителям поселень Московський, Мосрентген і Сосенскій. Їм більше не доведеться перетинати МКАД, щоб потрапити в підземку.