Реклама
Реклама
Реклама

Субсидії урізують: заощаджений за минулий сезон відберуть

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

13 жовтня 2016, 8:35 Переглядів: 13 жовтня 2016, 8:35 Переглядів:   Одержувачі субсидій на комуналку, які заощадили в минулому опалювальному сезоні на оплату за тепло (у них була переплата), не зможуть скористатися цими грошима для погашення майбутніх платежів - постановою Кабміну заощаджене у цих людей урізали

Одержувачі субсидій на "комуналку", які заощадили в минулому опалювальному сезоні на оплату за тепло (у них була переплата), не зможуть скористатися цими грошима для погашення майбутніх платежів - постановою Кабміну заощаджене у цих людей урізали. Причина - завищені, на думку влади, нормативи на обігрів квадратного метра житлоплощі для опалюють будинки газом. Зараз ці норми урізали, а переплату анулювали. Хоча перед початком минулого опалювального сезону уряд обіцяло: заощаджений піде в залік оплати за поставлені в майбутньому енергоносії.

ВЛАДИ. Як роз'яснив нам директор департаменту держсоцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, прийняте нещодавно постанова Кабміну №534 змінило порядок надання субсидій. "Субсидію раніше надали на певний обсяг газу, електропостачання або теплової енергії, а люди реально спожили менше. Тому прийнято рішення про те, що оскільки населення не використовувало послуги повністю, то субсидії за них повинні бути повернуті до держбюджету", - сказав Музиченко. Він уточнив, що це рішення торкнеться тільки тих, хто опалює будинки газом, тому жителям багатоповерхівок з центральним опаленням та водопостачанням турбуватися нема про що. У приватного сектора переплати просто знімуть з рахунків, але залишать близько 700 грн на оплату 100 куб. м газу. Якщо переплат немає, тобто людина не економив і повністю використав субсидію, у нього нічого не відберуть і борг які не виставили. Але і 700 грн на рахунок не додадуть. Що стосується норм на опалення, то вони ще навесні були зменшені Кабміном з 7 до 5,5 куб. м газу на обігрів 1 кв. м метра житла в місяць. Наприклад, якщо раніше для будинку площею 50 кв. м субсидували на місяць 350 куб. м газу на суму 2400 грн, то в цьому сезоні - тільки 275 куб. м на суму 1900 грн. За решту доведеться доплачувати або укладатися в нові норми.

НАРОД. Люди рішенням влади обурені. "Я опалювати будинок газом, отримую пенсію 949 грн, тому оформив субсидію. Всю минулу зиму економив газ, в будинку було +18, накопичив 3500 грн переплати. Планував її використовувати в майбутньому отопсезоне, а зараз відчуваю себе пограбованим", - обурюється житель села Яблунівка на Черкащині Юрій П. А пенсіонерка Тетяна Б. з села Москаленки на Київщині в шоці від урізання норм. За її словами, рік тому у них нічні морози доходили до 30 градусів, і субсидії на газ не вистачило навіть за старими розцінками, коли держава оплачувала 7 куб. м в місяць на кв. м, а не 5,5, як зараз. "Тоді і газ був удвічі дешевше, тепер доведеться віддавати всю пенсію за опалення, а харчуватися тільки картоплею зі свого городу", - нарікає вона.

ЕКСПЕРТИ. "Слід було очікувати, що цю переплату повернуть до бюджету, так як нормативи на опалення були завищені", - сказав нам директор департаменту соцполітики Інституту місцевого розвитку Антон Левицький. Тобто те, що у одержувачів субсидії утворилася економія, не їхня заслуга, а прорахунок фахівців, які розраховували норми на опалення. З ним згоден і президент Украналітцентра Олександр Охрименко. За його словами, субсидія повинна допомогти малозабезпеченим розрахуватися за компослуги, а вийшло, що держава ще й має ім. "Гірше інше: в Кабміні зараз аналізують реальне споживання населенням води, електроенергії та газу для приготування їжі, і на одному з круглих столів представник Мінфіну заявив, що і інші субсидовані в межах соцнорм послуги, наприклад, 1,6 куб. М гарячої води в місяць на людину і 2,4 куб. м холодної можуть бути відкоректовані, читай зменшені ", - прогнозує Охрименко. юрист Володимир Столітній також визнає, що по суті рішення Кабміну відмовитися від своїх обіцянок і відібрати переплати, спірне, так як погіршує рівень життя громадян. "Але виграти суд навряд чи можливо, тому що документально зарахувати переплату в рахунок майбутніх платежів уряд не обіцяло, тільки на словах", - роз'яснив нам Столітній.

Прохачі плутають імена і реквізити

Заповнення заяви про надання субсидії та декларації про свої доходи часто стає нерозв'язною проблемою для претендентів на держдопомогу. У підсумку через неправильно заповнених документів в субсидії відмовляють, а у небагатих користувачів компослуг накопичуються борги, адже заднім числом в такій ситуації держдопомогу не надається. Як роз'яснили нам у відділі надання субсидій Дніпровського району Києва, найпоширеніші помилки - в заяві неправильно вказують власника особового рахунку (замість нього пишуть своє ПІБ) і свій, а не його ідентифікаційний код; не згадують про зареєстрованих в квартирі або будинку, але не проживають там членах сім'ї, наприклад, дорослих дітей; не пишуть, чи встановлені лічильники води, газу. Рідше плутають назви і реквізити постачальників послуг, забувають заповнити якусь графу, вказати дату або підпис. Такі неточності зустрічаються в документах, які надійшли поштою, а не принесені прохачем особисто. "Щоб коректно заповнити документи, краще підійти в прийомні години до відділу субсидій, вам допоможуть наші співробітники", - радять фахівці відділу субсидій.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Субсидії урізують: заощаджений за минулий сезон відберуть". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Христина Коновалова, Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ