- Місто для прогулянок Зазвичай пішохідні зони облаштовують в центральних районах з великою кількістю...
- Які вулиці упорядкують в 2016 році
Місто для прогулянок
Зазвичай пішохідні зони облаштовують в центральних районах з великою кількістю пам'яток, там, де знаходяться торгові центри, кафе і культурні установи. У місті є вулиці, призначені тільки для пішоходів - на них заборонено їздити всім машинам, за винятком спецтранспорту та екстрених служб. Є в Москві і такі прогулянкові зони, де може їздити транспорт - йому залишають смуги для руху, але більшу частину вулиці займає тротуар і інфраструктура для пішоходів.
Після Арбата, який став пішохідним ще в дев'яності роки, такі вулиці в столиці почали з'являтися в 2012 році. Статус зони для пішоходів привласнили Камергерському і Столешникова переліком, Кузнецькому Мосту і Рождественке. Ці вулиці віддали пішоходам, машини там більше не їздять.
Однак в місті є ще багато вулиць, де однаково комфортно як автомобілістам, так і любителям піших прогулянок. Там є пішохідні зони і смуги для транспорту. Наприклад, в 2013 році на радість любителям пішохідних прогулянок облаштували Микільську вулицю між кремлівським проїздом і Луб'янській площею, Новий Арбат між Нікітським і Новинським бульварами і Тверській проїзд між Великою Дмитрівка і Тверській площею. Там оновили тротуари. Зручніше пішоходам стало в Климентівському, Лаврушинському, Великому і Малому Толмачёвскіх провулках, на Кадашёвской набережній, в Ординському тупику і на Болотній площі.
У 2014 році були створені прогулянкові зони на П'ятницькій вулиці, Покровці, Маросейка і вулиці Забєліна між Солянскому проїздом і Старосадского провулком. До початку робіт П'ятницька була односторонньою вулицею з трьома-чотирма смугами руху при загальній ширині проїжджої частини майже 15 метрів. В ході благоустрою вулицю звузили до двох смуг, а тротуари розширили до шести метрів. З'явилася пішохідна зона також і на Покровці з Маросейка. Загальна протяжність цих вулиць - 1,85 кілометра. До початку робіт вони були односторонніми, з трьома-чотирма смугами руху. Потім проїжджу частину звузили до двох-трьох смуг, а тротуари, навпаки, розширили до 3,6 - чотирьох метрів і вимостили гранітом.
Два роки тому в Москві відкрилася найдовша в Європі пішохідна зона. Вона простягнулася від площі Гагаріна до площі Київського вокзалу, а її довжина склала 6,5 кілометра. Майже половина території була повністю звільнена від машин, на інших ділянках проїжджу частину звузили, а тротуари розширили. Маршрут включає Ленінський проспект, Нескучний сад, Андріївський міст, 1-ю Фрунзе вулицю, Комсомольський проспект, провулок Хользунова, Плющисі і міст Богдана Хмельницького.
У вересні 2015 року додали нові пішохідні зони на Великій Ординці, Великої і Малої Нікітських, Великий і Малій Бронній і Спиридоновке. Ці вулиці сформували прогулянкову зону Кремль - Садове кільце. Прогулятися з комфортом тепер можна також по Мясницькій вулиці, Калузької площі, території у Жовтневого тунелю і Тріумфальної площі. Мясницькій, наприклад, звузили до двох смуг, на тротуарі з парною боку проклали велодоріжку, а все зебри підняли над дорогою.
Крім того, для пішоходів упорядкували вулиці, розташовані в районі Центрального дитячого магазину на Луб'янці: Кузнецький Міст, Театральний проїзд, Велику Луб'янку, Рождественка, гарматний та Неглинную. Зручніше зробили Новодівичому і Лужнецький набережні, Новослободскую і Долгоруковскую вулиці, Велику Якиманка, Сретенці, а також Велику Ординку між Малим Москворецкая мостом і Серпуховской площею.
Які вулиці перетворилися в 2015 році
Велика Ординці
Тротуари на Великій Ординці розширили в середньому на два-три метри. Це збільшило їх пропускну здатність в два рази - з трьох до шести тисяч осіб на годину. Протягом усієї вулиці створена велодоріжка і встановлено 15 велопарковок.
До початку благоустрою ширина проїжджої частини становила на різних ділянках від двох до чотирьох смуг. Тепер на всьому протязі Великої Ординки залишилося дві смуги руху з заїзної кишенями для зупинок громадського транспорту і паркувальними кишенями для машин. На вулиці встановлені 104 ліхтаря з енергозберігаючими світильниками, дев'ять лавок і 30 урн, розбита одна тисяча квадратних метрів газонів.
Тріумфальна площа
Після комплексного благоустрою, яке закінчилося у вересні минулого року, Тріумфальна перетворилася в відмінну пішохідну зону . Зараз тут є паркові гойдалки, вуличні торшери і світильники, лавки, урни та велопарковки. У павільйонах працюють кафе і туристичний інформаційний центр City Expert Moscow, а біля пам'ятника Маяковському можна купити фірмовий торт «Москва» .
Площа заново замостили, на ній з'явилося 1,45 тисячі квадратних метрів газонів. Концепцію благоустрою розробили в 2014 році. Її варіанти на майданчику електронних референдумів обговорювали понад 300 тисяч москвичів. Більшість з них, 277 тисяч чоловік, підтримали максимальне озеленення Тріумфальної. Після закінчення робіт городяни оцінили їх. Вищий бал нового вигляду площі поставили 60 відсотків опитаних.
Велика і Мала Никитские, Велика і Мала Бронние і Спірідоновка
Ширші тротуари, нові лавки, урни, квіткарки, стилізовані під старовину ліхтарі - такими стали п'ять історичних вулиць в центрі Москви. Їх загальна протяжність - 5,1 кілометра .
Кількість дерев і чагарників зросла майже в шість разів, а площа газонів - в 24 рази. Загальна протяжність велодоріжок на Великій і Малій Нікітських і на Малій Бронній зараз близько чотирьох кілометрів. На цих вулицях встановили 72 велопарковки. Повітряні кабелі прибрали під землю в спеціально створений колектор. Фасади 122 будинків уздовж вулиць привели в порядок, а на 63 будівлях з'явилася архітектурно-художнє підсвічування.
Вулиці біля Новодівичого монастиря і Фрунзенська набережна
Вулиці поруч з Новодівичому монастирем теж стали більш комфортними для пішоходів і велосипедистів в листопаді минулого року. Упорядкували Новодівочий проїзд і Новодівичому набережну, Лужнецький проїзд і ділянку набережній Фрунзе від Хамовницького Валу до Андріївського моста. На цих вулицях розширили тротуари, встановили нові торшерні світильники, лавки, урни. Асфальт замінили, а бордюри встановили з гранітного каменю. Тут також з'явилося 700 метрів доріжок і 26 велопарковок. В порядок також привели фасади 19 будівель, вісім прикрасила архітектурно-художнє підсвічування.
Які вулиці упорядкують в 2016 році
В цьому році в Москві знову перетворяться десятки вулиць, провулків, проїздів і шосе. Всі вони увійдуть в масштабну програму "Моя вулиця" , Черговий етап якої почнеться 1 травня і закінчиться в листопаді. Вулиці зроблять зручніше для всіх: для пішоходів, автомобілістів і любителів двоколісного транспорту.
Садове кільце
Ключовим елементом благоустрою Садового кільця в цьому році стане повернення дерев, вирубаних кілька десятиліть тому під час його розширення. Більше 1500 нових дерев з'явиться вздовж тротуарів. Вони з'єднають між собою сквери Садового кільця, яке таким чином знову стане зеленим поясом центру Москви.
За проектом тут також розширять тротуари і пішохідні зони, зроблять проїжджу частину в чотири-п'ять смуг в кожному напрямку, ліквідують «пляшкові горлечка». На кільці з'являться дублери з кишенями для парковки і нова енергоефективна система освітлення (буде встановлено сучасні ліхтарі). Благоустрій Садового кільця планується провести протягом трьох років. У цьому році будуть виконані роботи на першій ділянці кільця - від Арбата до Долгоруковській вулиці протяжністю 3,2 кілометра.
Тверська вулиця
Роботи пройдуть також на Тверській вулиці, де темний і світлий кольори граніту розділять тротуар на дві зони: пішохідно-прогулянкову і технічну, яка захистить пішоходів від проїжджої частини. Теплий відтінок граніту буде поєднуватися з тональністю фасадів будівель Тверській вулиці. Для зручності пересування пішоходів з колясками і маломобільних груп громадян через примикають провулки переходи зроблять в один рівень з тротуаром.
бульварне кільце
Після зміни ширини проїзної частини на протязі всього Бульварного кільця з'явиться пішохідна зона. Бульвари стануть єдиним пішохідним маршрутом, по якому буде просто і приємно гуляти. А нова одностороння велосипедна смуга забезпечить комфорт і безпеку для всіх учасників руху.
Новий Арбат
Згідно з проектом, на південній стороні вулиці з'явиться зелений променад, що ідеально підходить для прогулянок, а на більш компактною північній - облаштовані майданчики для відпочинку. Два малюнка мощення - строкатий сірий і теплих тонів - підкреслять відмінності між двома сторонами Арбата - парадної південній та камерної північній. На вулиці також висадять понад 180 дерев різних порід. Рослини вкриють москвичів від міського шуму і пилу і забезпечать природну тінь влітку. Зручна вуличні меблі і торшерні освітлення створять на цій монументальній вулиці затишні зони для відпочинку, спілкування і дитячих ігор.
Вулиці Воздвиженка, Знам'янка, Хрестовоздвиженський і Староваганьковский провулки
Пішохідна зона у Хрестовоздвиженському і Староваганьковском провулках збільшиться на 30 відсотків, після чого гуляти тут стане і приємніше, і безпечніше. На Воздвиженці з'являться три нові впорядковані зони відпочинку: на площі перед Російською державною бібліотекою, на ділянці у підземного переходу між будинками 7/6, будова 1 і 7/6, будова 2, а також на майданчику перед виходом з наземного вестибюля станції метро «Арбатська »Арбатсько-Покровської лінії. У Російської державної бібліотеки та у підземного переходу навпроти будівлі ТЦ «Дитячий світ» з'являться квітники з багаторічними рослинами в діжках.
Театральний проїзд, вулиці Мохова, Манежна, Охотний Ряд
Під час благоустрою на цих вулицях розширять пішохідні зони. Особливо помітні зміни будуть на ділянці між Театральною площею та Рождественка, а також на ділянці, що примикає до Третьяковській проїзд. Для пішоходів з колясками і маломобільних городян на переходах зроблять зручні гранітні пандуси. Уздовж вулиць висадять нові дерева, які відокремлять пішохідну зону від дороги. У пішохідній зоні, що примикає до Третьяковській проїзд, збережеться оригінальна бруківка. Нову покладуть на розширених тротуарах для створення єдиного малюнка покриття.