Реклама
Реклама
Реклама

Перепланування однокімнатної квартири - в двокімнатну, в студію, хрущовка, проект

  1. загальні поняття
  2. куди звертатися
  3. Список документів для перепланування однокімнатної квартири
  4. Процес створення проекту
  5. У двокімнатну
  6. У студію
  7. хрущовки
  8. Як узаконити самовільне зміни
  9. штраф

Далеко не кожен об'єкт житлового нерухомого майна має зручну початкову планування. Саме тому багато зацікавлені громадяни намагаються перевлаштувати квартиру на свій розсуд. Однак, варто враховувати, що перепланування є досить складною процедурою, що вимагає попереднього узгодження з представниками безлічі контролюючих інстанцій.

Відповідно до чинного законодавства переплануванням можна вважати будь-які зміни, пов'язані із здійсненням ремонтно-будівельних заходів для зміни конфігурації приміщення. Дане положення досконально регламентується статтею 25 Житлового Кодексу РФ .

Для ознайомлення з основними способами перебудови потрібно ретельно розглянути приклади відповідних заходів, особливості оформлення необхідного пакету документації , А також способи узаконення самовільних змін.

загальні поняття

Перепланування - це різновид будівельних робіт, які вимагають попереднього узгодження з державними інстанціями.

До легких робіт, які не передбачають наявність відповідного дозволу, можуть бути віднесений наступні заходи:

  • установка або демонтаж перегородок, виконаних з легких матеріалів, наприклад, з гіпсокартону;
  • перенесення перегородок, що розділяють приміщення в квартирі, на нове місце, не передбачене початковим планом;
  • оформлення балкона або лоджії за допомогою пластикових елементів.

Що стосується особливо складних процедурних моментів, то вони можуть бути наступними:

  • збільшення загальної площі об'єкта нерухомості за рахунок сходових прольотів;
  • демонтаж несучих елементів і переміщення внутрішньоквартирних інженерних комунікацій на нове місце;
  • об'єднання декількох кімнат в одне велике приміщення;
  • інші заходи, пов'язані з несучими конструкціями.

куди звертатися

Перед початком перебудови приміщення потрібно подбати про підготовку відповідної проектної документації, яка повинна бути в подальшому узгоджена з уповноваженими співробітниками державних інспекцій. Для ознайомлення з актуальних переліком організацій, які повинні бути відвідані зацікавленими особами. Потрібно звернутися за консультацією до територіальної житлову інспекцію.

Обов'язковою умовою в даному випадку є те, що кожна конкретна організація повинна володіти свідченням СРО, що підтверджує допуск до розробки подібних заходів. Дана умова є ключовою гарантією того, що проект буде схвалений відповідно до встановлених вимог чинного законодавства.

Після закінчення розробки плану він повинен бути узгоджений для початку відповідних робіт.

Після закінчення розробки плану він повинен бути узгоджений для початку відповідних робіт

Завершення заходів підкріплюється занесенням змін в документацію БТІ на об'єкт нерухомості

Список документів для перепланування однокімнатної квартири

Для узгодження всіх процедурних моментів перебудови власник квартири повинен підготувати наступний базовий пакет документів:

  • діючий на момент початку перепланування технічний паспорт на квартиру - даний документ замовляється в територіальному відділенні БТІ за місцем реєстрації об'єкта і виготовляється протягом 3 місяців (вартість оформлення залежить від особливостей кожного конкретного регіону);
  • технічний висновок уповноваженої комісії БТІ - в документі вказується можливість здійснення того чи іншого заходу відповідно до раніше підготовленого проекту;
  • свідоцтво, яке підтверджує право власності на приміщення або угоду про соціальне наймання, якщо перепланування ініціює фактичний наймач;
  • спеціальний дозвіл від представників фінансових організацій - надається у випадках, якщо об'єкт перебудови знаходиться в іпотеці.

План приміщення до перепланування

Варто відзначити, що при подачі документів до зазначеного пакету прикладаються всі проектні свідоцтва. Оформлення проводиться в режимі одного вікна в територіальній житлової організації.

Процес створення проекту

Проект є основоположним документом для здійснення ремонтно-будівельних заходів у рамках перебудови об'єкта нерухомості. Без даного паперу неможливо отримати відповідний дозвіл. Виготовленням проекту можуть займатися тільки професійні організації, які мають спеціальну ліцензію СРО.

У деяких випадках складання документа може бути довірено архітектору, який займався проектуванням самого багатоповерхового будинку. Однак, варто зазначити. що така можливість допускається тільки для будівель певної серії.

Розробка такої документації здійснюється на підставі заявлених планів з перебудови. Уповноважений представник організації повинен, в обов'язковому порядку, пояснити власнику, який виступає в якості замовника робіт, основні нюанси всіх супутніх процедур.

Уповноважений представник організації повинен, в обов'язковому порядку, пояснити власнику, який виступає в якості замовника робіт, основні нюанси всіх супутніх процедур

Зразок технічного паспорта квартири

Вартість даної послуги може складати до 30 000 рублів залежно від особливостей кожного конкретного регіону. Після завершення розробки, проектувальник повинен затвердити документацію у начальника організації, у безпосереднього власника об'єкта нерухомості і у представників житлової інспекції.

Зразок проекту перепланування нежитлового приміщення

У двокімнатну

Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну може знадобитися при бажанні зонування приміщення під певні потреби. Одним з найбільш популярних і одночасно зручних заходів є установка гіпсокартонних перекриттів поперек квартири з вирубкою отвори під двері або арку.

В результаті такої операції власник нерухомості може отримати дві ізольовані одна від одної кімнати, які можуть бути в подальшому облаштовані на власний розсуд. Для монтажу подібних перегородок часто використовуються металеві профілі, які виступають в якості головного несучого елемента.

При бажанні створення великого простору в житлових кімнатах можна пожертвувати приміщенням, відведеним під кухню. Відповідне захід може бути значно ускладнено у випадках, коли між кімнатою і кухнею розташовується масивна несуча стіна, демонтаж якої може привести до цілісності всього багатоповерхового будинку.

Перед видаленням стіни необхідно попередньо проконсультуватися про можливість здійснення такої операції у професійних архітекторів. Житлова інспекція, швидше за все, видасть дозвіл тільки на створення нових дверей, проте, в деяких випадках, можна домовитися і про застосування більш стійких, але легких розсувних перегородок.

У студію

Найпоширенішим варіантом створення квартири-студії є з'єднання житлової кімнати з кухнею. У стандартних однокімнатних квартирах це може допомогти створити досить просторе приміщення площею від 33 кв. м. Таке перебудову має бути узаконено в обов'язковому порядку.

Це можна зробити без проблем в тому випадку, якщо перегородка між приміщеннями не є елементом несучої конструкції. Якщо стіна несуча, то єдиним можливим рішенням проблеми може стати установка масивного арочного отвору. Однак, повне об'єднання кімнат в даних рамках не представляється можливим.

Важливо: можуть виникнути досить вагомі складності в разі наявності на кухні газового обладнання. Для вирішення проблеми можна просто відмовитися від газової плити на користь електричної.

Зонування простору в студіях здійснюється за допомогою елементів меблів. Допускається формування просторо приміщення з нішею в стіні, в яку може вмонтована ліжко або будь-які інші конструкції.

Вирубка нових ніш вимагає узгодження процедури з представниками житлової інспекції

хрущовки

Перепланування однокімнатної квартири хрущовки може бути пов'язана з певними труднощами. Однією з головних особливостей таких приміщень є наявність досить низьких стель. Житлові кімнати також не відрізняються значними розмірами. Саме тому збільшення загального метражу є доцільною операцією.

Найпопулярнішим варіантом перебудови хрущовки вважається перетворення приміщення в масивну студію. В такому випадку передпокій залишається ізольованою, а за її дверима знаходиться один великий простір, розмір якого може досягати до 40 кв. м. За перегородкою може бути сформована гардеробна для звільнення решти площі від великої кількості шаф.

Санвузол при таких заходах зачіпати не потрібно і в ньому досить вільно можуть поміститися унітаз, пральна машина і умивальник. При розробці складних конструкцій під умивальник і машинку можуть бути прорубані ніші.

Як узаконити самовільне зміни

Для отримання законних підстав на реєстрацію вже скоєних ремонтних заходів в рамках перепланування потрібно подати позовну заяву до вищих судові інстанції . Відповідна документація повинна бути передана в секретаріат суду самим власником даного об'єкту нерухомості або його офіційним представником при наявності довіреності, оформленої в нотаріальному порядку.

До позовної заяви, в обов'язковому порядку, повинні бути додані такі папери:

  • копії позову для їх подальшої передачі в руки кожного учасника розгляду;
  • квитанція про оплату, встановленої для даних процедур, державного мита в повному розмірі;
  • копія свідоцтва, за допомогою якого може бути підтверджено право власності на приміщення;
  • виписка про кількість осіб, які проживають в даному приміщенні;
  • копії висновків всіх державних наглядових інстанцій, які можуть підтвердити факт того, що перепланування була здійснена на базі існуючих положень чинного житлового законодавства і відповідно до встановлених будівельними нормами;
  • висновок від незалежної експертної групи - надається на вимогу;
  • копія технічної документації з БТІ;
  • акт про здійснення прихованих робіт;
  • дозвіл банківських установ на перепланування, якщо приміщення було придбано в рамках іпотечного кредитування.

Позовна заява про перепланування квартири

штраф

Самовільна перебудова об'єктів нерухомості без попереднього повідомлення уповноважених інстанцій вважається порушенням чинного адміністративного законодавства.

Якщо представники вищих судових інстанцій висунутий рішення про те, що узаконити вчинені процедури постфактум неможливо, то безпосередній власник приміщення буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Загальна сума стягнення визначається на основі наявних матеріалів справи та обсягу виконаних робіт.

Варто відзначити, що в разі негативного рішення для власника приміщення, він буде зобов'язаний повернути квартиру в стан, відповідне початкового плану БТІ .