- Тип планування
- Як створити гарний і функціональний дизайн
- Як розширити простір
- Ідеї інтер'єру в однокімнатній квартирі
- Інтер'єр однокімнатної квартири-студії і перепланування
- Як створити квартиру для сім'ї з дитиною
- Оформлення малогабаритної квартири
- Проектуємо «хрущовку»
- Поради дизайнерів
- Чого не варто робити
- підсумок

Розробити дизайн інтер'єру однокімнатної квартири - це завжди непросте завдання, як для професійного дизайнера, так і любителя, яким найчастіше виявляється власник цієї квартири. Це пов'язано з тим, що, як правило, ця кімната грає роль і спальні, і вітальні, і кабінету, а іноді і дитячої.

Перш ніж почати декорувати приміщення, потрібно продумати наступні деталі: кількість осіб, які буду проживати в цій кімнаті, їх вік, вік дітей, якщо вони є, можливості і особливості самого приміщення (площа приміщення, висота стель, розташування щодо сторони світу, розташування віконних і дверних прорізів, які функції повинна виконувати кімната).
Тип планування
Існує два варіанти однокімнатних квартир - це квартири вільного планування, де площа приміщення може становити, в середньому, 50 м2. Другий варіант, це квартири типового планування, де середня площа кімнати в так званих сталинках становить 25 м2, а в хрущовках - 17 м2.
В однокімнатних квартирах з великою площею дизайн приміщення не викликає великих складнощів, оскільки завдяки сучасним технологіям, в кімнаті можна звести легкі перегородки, які будуть служити стінами, таким чином, з однієї великої кімнати можна отримати 2-3 невеликих.
Як створити гарний і функціональний дизайн
Головне завдання при створенні інтер'єру в маленькому приміщенні - це зробити його візуально просторим. Найпростіше - скористатися правилом розподілу світла (стеля повинна бути найсвітлішим, стіни - трохи темніше, підлога може бути самим темним), крім того, важливо пам'ятати, що всі світлі відтінки візуально розширюють простір, а темні - звужують.
Є ще маленька хитрість - використовувати в інтер'єрі відображають і блискучі покриття.
Ідеї інтер'єру квартир від 31 до 35 метрів, дивіться в цьому відео:
Це можуть бути натяжні лакові (глянцеві) стелі, шпалери з шовкографією, для оздоблення стін і стелі можуть бути використані лакові фарби, покриття для підлоги може бути виконано з паркету, розкритого лаком, або лінолеуму з блискучою поверхнею. Ще одним варіантом є наливні підлоги, які чудово «дзеркалять».
грамотне зонування
Створення зон в однокімнатній квартирі допоможе створити максимальний комфорт для проживаючих. Вони розставлять правильні акценти в оформленні житла.
В цілому, однокімнатна квартира розділяється на наступні функціональні сектори:
- Обідня та кухонний зони, іноді суміщені з зальним приміщенням;
- Ванна кімната;
- Місця для сну;
- Зона для телевізійних переглядів і розміщення вітальні;
- При нагальність - дитяче місце і домашній офіс.
Нерідко сучасні фахівці пропонують розділити описується житло на наступні частини:
- Їдальня-кухня і вітальня і робоча зона зі спальним місцем;
- Кабінет-їдальня-кухня і спальня з вітальнею.
Головними помічниками щодо зонування однокімнатного житла є:
- Предмети меблів;
- фіранки;
- Матеріали для обробки і колірна палітра;
- освітлення;
- разноуровневость;
- Двері розсувного плану;
- Світлі тони;
- Присутність балкона.
Тепер слід визначитися, на що резонно звернути увагу, і як зонувати саме ваше житло.
Як розширити простір
- Розміщення комори на видному місці. Це приміщення можна спорудити як стелаж, а відкриті полиці з посудом стануть його окрасою.
- Розширення меж вгору, не в ширину. Такий підхід розміщення меблів і речей на висоті змусити звернути туди погляд, а значить, - зробить інтер'єр візуально більше.
- При наявності сходів важливо залучення її простору для зберігання речей.
- Карнизи для штор важливо зміцнювати під самою стелею. Важливо, щоб вікно максимально пропускало світло.
- Речі в стилі ретро внесуть свій шарм і займуть менше місця, ніж їх сучасні аналоги.
- Функціональність меблів - на першому плані. Чому б не використати ліжко, забезпечену різними поличками для зберігання речей?
- Дзеркала розширять простір і розсіють світло по всій кімнаті. Правильне розміщення дзеркал - віддзеркалення світла і освітлення простору.
- Колірна гамма нейтральних тонів - цілісність і собирательность всього будинку.
- Бути настінним приладів освітлення!
Однокімнатний квартира - не вирок. За допомогою цінних порад і гарного смаку її можна перетворити в «маленький і затишний шедевр».
Ідеї інтер'єру в однокімнатній квартирі
Якщо кімната сама по собі світла і тепла, то для обробки можна вибирати як теплі, так і холодні відтінки. А ось, якщо світла в кімнаті мало, то для поверхонь краще вибирати світлі теплі відтінки.
Фотографії кухонь з цегляною стіною на нашому сайті.
Якщо ж ви любите темні тони, то передбачте додаткове освітлення кімнати, або доповніть світлу кімнату, відповідної за тону темними меблями.
стиль мінімалізм
При створенні вдалого дизайну маленької квартири важливо правильно вибрати меблі. Намагайтеся, наприклад, уникати наявності громіздкою стінки, що займають більшу частину простору вашого невеликого житла.
Рекомендується попередньо розрахувати точну кількість секцій і не накопичувати непотрібні предмети. Так, ліжко може успішно використовуватися як денний диван, а її варіант з підйомним механізмом цілком може сховатися в особливому шафі.
Для маленької квартири прекрасним рішенням стане інтер'єр в стилі мінімалізму. Як і будь-який інший стиль, він відрізняється особливими рисами:
- Лаконічність структури і форм;
- Застосування прямих ліній в формах і геометрії;
- Комбінація не більше трьох кольорів за контрастом;
- Висока функціональність меблів;
- Важливість освітленості простору.
Мінімалізм - важливий помічник у створенні зручного та функціонального інтер'єру, де слід використовувати невелику кількість максимально якісних предметів.
Інтер'єр однокімнатної квартири-студії і перепланування
Ще одним варіантом для невеликого простору є перепланування квартири, за рахунок знесення перегородки та організації квартири-студії, яка дуже популярна останнім часом. Дизайн однокімнатної квартири студії має як переваги, так і недоліки.
Інтер'єр вузького коридору в квартирі можна зробити дуже красивим!
До переваг можна віднести деяку додаткову площу, яка звільнилася після знесення перегородки та перепланування робочої зони.
Крім того, в квартирі-студії можна поставити кухню більшого розміру, ніж дозволяло попереднє обмежений простір. Обідній стіл можна замінити барною стійкою, яка може відокремлювати кухню від решти кімнати.
До недоліків відноситься запах під час приготування їжі, яка не здатна повністю видалити навіть найпотужніша витяжка. Ще одним недоліком вважається чутність всієї працюючої побутової техніки та водопроводу.
Об'єднання простору кухні і кімнати абсолютно не означає, що вони повинні бути абсолютно однаковими, навпаки, якщо два приміщення трохи контрастують, але, при цьому, виглядають гармонійно - це виглядає цікавіше.
Найчастіше, в зоні кухні не тільки стелю і стіни відрізняються від решти приміщення, але також стать і освітлення. Наприклад, для кімнати обраний ламінат або інше підлогове покриття, а в робочій зоні підлога викладена плиткою, деякі спеціально в кухонній зоні викладають мозаїчну плитку на підлогу, яка гармонує з фартухом.
Створюється враження, що в цьому приміщенні встановлені прозорі стіни. Світильники теж можуть не бути однаковими. У кімнаті можна повісити красиву люстру, а в кухні використовувати точкову підсвітку стелі і додаткове освітлення робочої поверхні, встановлене на шафки.
Як створити квартиру для сім'ї з дитиною
Навіть в маленькій квартирі всі члени сім'ї повинні мати умови для повноцінного розвитку і відпочинку. Важливо, щоб дитина обов'язково повинен розвиватися з достатньою наявністю світла.
Щоб усамітнитися батькам і дітям, протягом усього дня можна спорудити перегородку для ліквідації світла від відповідних приладів. Для цього підійдуть:
- фіранки;
- етажерки,
- Фальш огорожі.
Наявність двох чад також передбачає для кожного свого куточка для того, щоб:
- Повноцінно відпочивати в нічний час;
- Готувати домашні завдання;
- Грати і займатися у вільні години.
Оптимальним рішенням у цьому плані стане модульні меблі з двома ярусами і меблі-трансформер: меблі повноцінна, а простір набуває заповітну економію.
Як зробити дизайн квартири хрущовки своїми руками?
А сучасні двоярусними ліжка обладнуються практичними ящиками, поличками і пристосуваннями для ігор.
Оформлення малогабаритної квартири
Створюючи дизайн малогабаритної однокімнатної квартири, особливу увагу необхідно приділити вибору меблів. Важливо розуміти, що меблева стінка, що займає простір від підлоги до стелі і від стіни до стіни, робить приміщення захаращені.
Потрібно попередньо розрахувати, які і для чого вам потрібні секції, прорахувати їх кількість, оскільки, часто таку кількість меблів виявляється непотрібною. Для сну та відпочинку можна вибрати диван зі спальним місцем, розрахованим на щоденне використання.
Якщо ж площа дозволяє, то можна встановити ліжко з підйомним механізмом, яка ховається в спеціальну шафу.
Ідеї дизайну однокімнатної квартири, побачите в цьому відео:
Щоб зробити приміщення просторим, верхні шафки кухонних меблів для квартири студії, можуть бути замінені на відкриті полиці, де можна поставити книги, рослини в горщиках, оригінальний посуд та інші дрібниці.
Проектуємо «хрущовку»
Типовий дизайн-проект однокімнатної хрущовки дає нове перетворення:
- Житловій кімнаті;
- кухні;
- санвузлу;
- Коморі.
Так, роздільну ванну кімнату і санвузол найчастіше поєднують, а замість ванною перевага віддається душовій кабіні, щоб мати можливість розміщення побутової техніки. Комори приміщення можна переобладнати, щоб влаштувати шафа-купе або гардеробну.
Як створити дорогий дизайн залу в однокімнатній квартирі подивитися .
Житлова кімната часто розділяється на дві меншого розміру, причому одна з них стане ізольованою від наявності денного світла через єдиного віконного отвору.
Можливий проект з перенесенням стіни, щоб звільнити кухонний простір, яке резонно розбити на зони. Частина загальної території стане робоча зона кухні з кордоном з вітальні. Важливо обрати правильний стиль для всієї квартири і дотримуватися його у всьому. Якщо ви не впевнені з вибором радимо звернутися до фахівця.
Поради дизайнерів
- Планування - оптимальне рішення-облік ваших запитів і розширення простору візуально і фізично.
- Наявність вбудованих меблів. Наприклад, вбудовані шафи створені для використання кожного квадратного сантиметра своєї площі.
- Трансформація самого простору з використанням ніш з гіпсокартону, споруди стель і стін, стіл-трансформер.
- Застосування світлодіодна підсвічування стелі для «витягування» приміщення.
- Фотошпалери з перспективою і фрески для розширення простору. Відчуття знаходження на лоні природи або мальовничому європейському передмісті - цікава ідея, особливо для кухні.
- Достатня кількість світла і вміле поєднання кольорів для зонування. Тут важливо мати не тільки центральну люстру, але і гармонійну підсвічування тієї чи іншої зони.
- Простір маленького санвузла добре «витягнути за допомогою смужок» - плиткові смужки великого формату зроблять вище і ширше вашу кімнату.
Чого не варто робити
Бажаний результат неодмінно вийде, якщо не вживати наступних кроків:
- Не застосовувати в декорі стін або стелі похмурих фарб і імітацій під балки і перекриття: з без того невеликий простір справить враження «стислості».
- Не розміщувати велику кількість кімнатних рослин у віконному отворі: природне освітлення також дасть більше обсягу кімнаті.
- При спорудженні стелі з різними рівнями, його ступінчаста частина не повинна проходити по центру приміщення: є ризик отримання гнітючої атмосфери. Сходинки будуть логічними тільки над функціональними зонами.
Не робіть подібних помилок, і ваша квартира справді перетвориться!
підсумок
У плані стильових рішень, то тут можливо все, на що здатна фантазія дизайнера. Бажано, звичайно, класичний стиль в інтер'єрі невеликих приміщень не використовувати, оскільки класична меблі, як правило, має великі габарити і їй потрібен простір. А ось якщо використовувати в нейтральному інтер'єрі класичні легкі елементи, то це додасть приміщенню родзинку.