Реклама
Реклама
Реклама

"Варто шлагбаум, і хоч умри": Микола Коляда заступився за мешканців будинку, яким закрили в'їзд у двір

Відкритий в'їзд у двір будинку № 97 на проспекті Леніна.

Потрапити в свій двір мешканці будинку № 97 по проспекту Леніна до недавнього часу могли тільки пішки. Якщо повертати у двір з проспекту, то дорогу автомобілю перегороджує шлагбаум. Далі вхід закритий, мовляв, земля знаходиться в приватній власності керуючої компанії "Ураленергострой", яка займається будівництвом великих енергетичних об'єктів. Про ситуацію розповів відомий уральський драматург Микола Коляда, який живе в цьому будинку:

- Мій театр знаходиться в житловому будинку. Я купив квартиру в цьому ж будинку. До мене в кабінет прийшли мешканці з проханням про допомогу. Справа в тому, що в'їзд у двір нашого будинку перекритий шлагбаумом. Щоб в'їхати на подвір'я, треба проїхати 20 метрів по землі, яка як би в приватній власності: належить конторі "Ураленергострой", яка на задвірках нашого будинку на Леніна, 97а.

Щоб в'їхати на подвір'я, треба проїхати 20 метрів по землі, яка як би в приватній власності: належить конторі Ураленергострой, яка на задвірках нашого будинку на Леніна, 97а

У розмові з Е1.RU Микола Коляда пояснив, що після того як шлагбаум перегородив дорогу, для мешканців відкрили один арковий виїзд, але тепер люди бояться, як би чого не сталося.

- Варто шлагбаум, і хоч умри. А якщо пожежа? Електрика замкне? А у мене 30 чоловік в одному залі сидять, в іншому 50 - щовечора. Я відповідаю за життя цих людей, так чи інакше, я боюся просто, а при такій ситуації спецтехніка в'їхати на подвір'я просто не зможе. Я ось за це боюся. І зараз моя машина стоїть чорт знає де, автобус театральний теж не зрозумій де. І я бачу, як люди - мешканці, залишивши свої машини, тягнуть через дорогу коляску або хворого старого, або речі, - пояснив Микола Коляда.

Той самий шлагбаум компанії "Ураленергострой".

Конфлікт між мешканцями і керуючою компанією розгорівся пару місяців назад, до цього машини мешканців без проблем проїжджали у двір через злощасний шлагбаум. За словами керуючої компанії, ситуація загострилася через те, що співробітники "Ураленергостроя" не можуть розмістити свої машини, нібито всю парковку займають автомобілі мешканців 97-го будинку.

- На сьогоднішній день ми отримали всю дозвільну документацію і встановили шлагбаум. Ми обслуговуємо шлагбаум, ми платимо податки на землю, ми її благоустроюємо, якісь витрати несемо на її утримання. Чому хтось повинен цим безкоштовно користуватися? Мешканці хочуть ставити машини у нас на стоянці, яку ми чистимо постійно, навіщо свій двір чистити, коли можна поставити туди, де вже все почищено. У нас все під шлагбаумом, камери скрізь стоять, - розповіла Е1.RU головний бухгалтер "Ураленергострой" Катерина Дудник.

RU головний бухгалтер Ураленергострой Катерина Дудник

В адміністрації Кіровського району підтверджують, що все згідно з документацією. Шлагбаум знаходиться всередині дворової території компанії "Ураленергострой". А земля належить їм з 1992 року.

- Мешканцям треба самостійно визначитися, що і як вони хочуть, але при цьому треба розуміти, що через територію чужої земельної ділянки у них їздити не вийде. Наскільки нам відомо, "Ураленергострой" звертався до жителів і до керуючої компанії, для того щоб розглянути питання про сумірною плати за користування ось цією земельною ділянкою. Якщо жителі планують користуватися надалі, то пропонували їм взяти участь і в змісті цієї території. Але так як від жителів позитивної відповіді вони не дочекалися, то повністю вирішили перекрити під'їзд через свою територію, - розповів Е1.RU заступник начальника відділу інспекційного контролю комунальної енергетики та розвитку житлово-комунального господарства адміністрації Кіровського району Роман Арстаналіев.

В адміністрації пояснили, що зараз для мешканців дійсно відкритий тільки один в'їзд через арку з боку Леніна, але є ще два шляхи. Власники можуть звернутися в свою управляючу компанію "Фонд Радомир", і тоді їм можуть відкрити арочний в'їзд і ворота з боку односторонньої вулиці Тімірязєва. Зв'язатися з "Фондом Радомир" оперативно не вийшло: фахівця, відповідального за це питання, не було на місці.

Зв'язатися з Фондом Радомир оперативно не вийшло: фахівця, відповідального за це питання, не було на місці

Ворота з вулиці Тімірязєва поки закриті.

Текст: Марія ІГНАТОВА
Фото: Микола КОЛЯДА / vk.com
Карта: Петро Гиндин / E1.RU

А якщо пожежа?
Електрика замкне?
Чому хтось повинен цим безкоштовно користуватися?