Реклама
Реклама
Реклама

Проблеми московського метрополітену

М етрополітен є найшвидшим і економічним видом транспорту в Москві, з яким при сьогоднішніх божевільних пробках по швидкості руху не може потягатися жоден суперсучасний автомобіль. Проте, щоранку тисячі москвичів в спальних районах сідають на свої особисті авто, заздалегідь знаючи, що простоять в пробках два, а то і три години до ряд у. Що Заставля е т багатьох столичних жителів за всяку ціну уникати поїздок в "улюбленої" підземці? М етрополітен є найшвидшим і економічним видом транспорту в Москві, з яким при сьогоднішніх божевільних пробках по швидкості руху не може потягатися жоден суперсучасний автомобіль

Фото: AP

Черги за квитками. Наявність постійних черг є чи не головним подразником, відбиваючим всяке бажання їздити на метро вже при вході в нього. Найдовші хвости шикуються в ранковий і вечірній час за проїзними квитками. Одним із способів боротьби з цим явищем стала організація експрес-кас, де можна купити квиток тільки на одну поїздку. Це нововведення дало деякий позитивний ефект (наприклад, на станції метро "Південно-Західна). Однак такі каси є далеко не скрізь, і пасажирам як і раніше доводиться вистоювати довгі черги. Особливо це стосується привокзальних станцій метро, ​​на яких пасажиропотік значно перевищує норму.

Але на цьому все не закінчується. Черги і пробки виникають повсюдно, навіть перед ескалаторами і в вузьких тунелях переходів між станціями. Крім того, на кінцевих станціях (наприклад, на "Південно-Західної" і "Вихіно") доводиться спостерігати, як шикуються черги за сидячими місцями. Тобто попередній склад вже відходить, а люди вже вишикувалися в ланцюжок на платформі, щоб зайняти місця в наступному, ще порожньому поїзді. Все це створює велику напруженість при посадці в вагон.

Читайте також: Транспортний колапс: вихід - під землею

Штовханина і задуха в вагонах. За даними статистики, в даний час перевантаження на деяких лініях московської "підземки" досягає 30 відсотків. Ділова активність в столиці не припиняється ні вдень, ні вночі. Тому на велике розчарування тих, хто бажає з комфортом проїхатися на метро, ​​в вагонах іноді немає місць навіть в 11 ранку або опівночі. Крім того, з розширенням торгових центрів збільшилися пасажиропотоки в усіх напрямках (тобто вагони на деяких лініях набиті битком вранці вже в обидві сторони - і в центр, і в бік області). Якщо п'ять-десять років тому о восьмій ранку можна було сісти спокійно від станції "Китай-місто" і доїхати до "Профспілкової", то тепер тут в вагонах не проштовхнутися (і це незважаючи на те, що потяги ходять кожні 45 секунд).

До того ж, в поїздах і на станціях буває дуже душно, особливо в години пік. Влітку 2010 року, яке видалося аномально спекотним, температура в метро доходила до 35 градусів за Цельсієм. Тоді було оголошено про прискорення перетворень, спрямованих на розвиток системи вентиляції. І дійсно, на деяких лініях з'явилися нові поїзди, обладнані кондиціонерами. Однак темпи заміни рухомого складу поки залишають бажати кращого. Наприклад, на Таганско- Краснопресненській лінії поки експлуатуються виключно старі вагони радянського зразка, в яких стоїть страшний задуха. Мер Москви Сергій Собянін уже озвучив програму заміни старих потягів на нові на 2012-2016 роки. Найближчим часом повна заміна рухомого складу буде проведена на Кільцевій лінії. Інформації по іншим гілкам метро поки немає.

Читайте також: Замкнуте транспортний круг Москви

Бомжі в вагонах. Улюбленим місцем проживання бомжів є останні вагони на Кільцевій лінії. Чи варто говорити про те, що пасажирам бродяги, які не миються тижнями, доставляють великий дискомфорт. Іноді за заявами громадян поліція заходить в потрібний вагон і випроваджує їх. Оскільки виходити з вагона бездомним не хочеться, їх видворення часто займає багато часу, що також призводить до затримок поїздів. Однак в вагонах довго залишається неприємний запах.

Не менш звичними, між іншим, стали і жебраки. Більшість з них, судячи з усього, належать до певного "спільноті жебраків". Одягаються і говорять вони відповідно до жанру, повторюючи звичні побиті фрази, які покликані розжалобити пасажирів. Жебраки, на відміну від бомжів, завжди охайні, добре вимиті і поголені. Поліція їх зазвичай не чіпає: може бути, з жалю, а може бути, з якоїсь іншої причини. Зателефонувавши на гарячу лінію Московського метрополітену, кореспондент "Правди.Ру" так і не отримав ніяких виразних пояснень з цього питання. Оператор тільки повідомив, що існує спеціальна служба, що займається боротьбою з жебрацтвом. Які заходи вживаються на цьому напрямку, він не уточнив.

Міська влада неодноразово заявляли, що питання з бомжами і жебраками буде вирішуватися. Цього літа дійсно в метро стало менше бомжів, але не жебраків. Є побоювання, що з настанням зими бомжі можуть повернутися в підземку в колишній кількості.

Читайте також: Зустрінемося в метро. Ваш кишеньковий злодій

Бродячі собаки. Найчастіше бродячі собаки живуть в підземних переходах. Однак деякі з них прекрасно орієнтуються в метро і ... як це не дивно, подорожують. Поки важко сказати, наскільки усвідомлено вони це роблять, але іноді можна побачити, як собака сідає в поїзд, навіть забирається на сидіння і їде кілька станцій, а потім виходить з вагона і йде в бік виходу.

На перший погляд може здатися, що бродячі собаки нічим не шкодять оточуючим. Однак, з точки зору санітарії та гігієни, вони становлять значну небезпеку, будучи рознощиками інфекцій. Тож не дивно, що москвичі нерідко вважають за краще не возити в метро своїх дітей, особливо схильних до різних захворювань. Крім того, поблизу станцій метро і в переходах вечорами бродячі собаки стають більш агресивними. Разом з тим, охоронці та працівники торгівлі часто шкодують тварин і підгодовують їх чим доведеться. "У нас кожен день приходить спеціальна людина, яка приносить їжу і воду для собачок", - говорить продавщиця в переході.

Суперечка між прихильниками жорстких заходів проти бездомних тварин і їх захисниками ведеться давно. У Москві раніше здійснювалися спроби створення спеціальних розплідників для бродячих собак, але всі вони, на жаль, були приречені на провал.

Агресивна молодь. Незважаючи на численні приписи, які забороняють перебувати в метро в нетверезому стані або порушувати громадський порядок, любителів алкогольних напоїв і спілкування з випадковими попутниками в московській "підземці" вистачає. Найбільше пасажири побоюються футбольних фанатів і націоналістів, які нерідко шукають приводи для з'ясування стосунків з тими, хто не схожий на них. Тут залізно спрацьовує принцип поділу на "своїх" і "чужих".

Напідпитку молоді люди будуть без кінця відпускати образливі жарти на адресу переляканих пасажирів. Вони не поступляться місцем ні інваліду, ні бабусі, ні мамі з дитиною. Якщо ці хлопці виглядають серйозно, навряд чи хто-небудь з пасажирів вирішиться викликати міліцію по зв'язку "пасажир-машиніст". Поки сюди пришлють міліціонера, хлопці дадуть в морду будь-якому і втечуть. Тому зв'язуватися з хуліганами нікому не хочеться.

Читайте також: Залишитися в живих, впавши на рейки в метро

Тітка Ася, яка кого хочеш замочить ... На вулиці або в метро може статися всяке, і кожен раз ми намагаємося реагувати на те, що відбувається адекватно. Однак образ тітки Асі часом може виявитися набагато більш неприємним, ніж будь-який вуличний хуліган або алкоголік. Ось типова сцена. У вагон "легкою ходою" забігає тітка років п'ятдесяти з величезною каталкою ... Спочатку вона розганяє "всіх інших", які нібито стали на проході і їй заважають. Вагон набитий битком, але тітоньці все це мало цікаво. Вона починає відвойовувати життєвий простір, яке належить їй по праву. Ні, все, звичайно, розуміють, що людям похилого віку треба поступатися, але ця тітонька, здається, дасть фору і молодому. А ось і потенційна жертва. Нещасний немічний студент, який їде додому після восьми пар лекцій, - він буде зацькований як "ворог народу", яка не поступився місцем бідної, нещасної, хворій жінці.

Поїзд далі не йде. Вже з семи вечора частина рухомого складу заганяється в депо. Найбільші незручності при цьому відчувають жителі віддалених районів Москви. Наприклад, на "Нових Черемушках" з певного часу кожен другий-третій поїзд висаджує пасажирів і йде в депо. Для тих, кому їхати далі, це є щоденною головним болем. Правда, по радіозв'язку зазвичай заздалегідь попереджають про те, що поїзд прямує до певної станції. Однак при будь-якому розкладі наступний поїзд буде набитий до відмови. Ця проблема вже стала предметом неодноразових скарг і обговорень на міських транспортних інтернет-форумах. Але поки рішення немає: система підземних депо не піддається швидкої переробці. Крім того, для вирішення проблеми потрібно найняти більше машиністів, що так само не можна зробити швидко.

Як би там не було, головним чинником, що викликає обурення з боку москвичів, як і раніше залишається колосальна перевантаження метро. З кожним роком ситуація тільки погіршується ... У той же час культура поведінки пасажирів поки також залишає бажати кращого. Масове байдужість до будь-яких негативних явищ в метро є типовим для столичних жителів, яким "колись" звертати увагу на порушників громадського порядку.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"