Чудова російська столиця є найбільшим і густонаселеним містом на просторах нашої неосяжної батьківщини. Тому тут ніяк не обійтися без столичної підземки. Метро в Москві має безліч незвичайних станцій, які є справжніми концептуальними творами радянського монументального мистецтва. Детальніше про станціях московського метрополітену, карті метро, а також схемах і розкладі руху поїздів можна дізнатися на цій сторінці.
Популярні
Сортування за рейтингом / імені
«Таганська» - це одна з особливо примітних станцій столичного метро. Адже прямо над станційним залом височіє собор Святителя Миколи, а трохи віддалік - Музей Холодної війни.
Адреса: 5-й Котельнічеський провулок
«Добринінський» є однією з пересадочних станцій на Кільцевій лінії метро (між «Жовтневої» і «Павелецькому»). Відкрита вона була в 1950 році, відразу ж після святкування Нового року!
Адреса: Добринінський
Станція розташована на перетині Лермонтовського проспекту і Каспійського бульвара.Проект станції передбачає спорудження двох підземних вестибюлів, пов'язаними ...
Адреса: Лермонтовський проспект
Якщо Ви, прогулюючись по Луб'янській площі, вирішите скористатися столичним метро, то зробити це буде простіше простого! Адже тут працює станція метро «Луб'янка».
Адреса: Луб'янка
Відкриття станції Московського метрополітену «Київська», що замикає Кільцеву лінію, відбулися 14 березня 1954 року. Ідею з її будівництва висунув Микита Сергійович Хрущов.
Адреса: 2-й Брянський провулок, 6
Метро «Краснопресненська» знаходиться між станціями «Білоруська» і «Київська». Станція з'явилася в районі «Парку Культури» - «Білоруська» в 1954 року.
Адреса: вулиця Червона Пресня, 4
«Тургенєвська» - це одна з найбільш затребуваних станцій столичного метрополітену. Середньодобовий потік пасажирів по «Тургенєвській» перевищує 49 тис. Осіб.
Адреса: Тургенєвська
Станцію метро «Тропарево» відкрили 196-ій за рахунком в грудні 2014 року. Назва «Тропарево» для городян спочатку ототожнюється з однойменною парком, саме тому в оформленні станційних залів були задіяні елементи, що нагадують дерева. На стелі встановлені великі люстри, які підсвічують «крону» дерев, що створює видовищний ефект.
Адреса: Ленінський проспект, 131Г
Станція московського Метрополітену «Театральна» була відкрита у вересні 1938 року. Створив проект і керував усіма процесами будівництва архітектор І. А. Фомін. На даний момент станція «Театральна» зарахована до об'єктів культурної спадщини.
Адреса: площа Революції, 2/3
Румянцево - станція Московського Метрополітену, яку відкрили 199 за рахунком. У той же час вона є першою станцією, запущеної в роботу на території Нової Москви. Вона стала доступна для пасажирів в січні 2016 року, що стало своєрідним подарунком до зимових свят. Територіально станція прилягає до однойменного бізнес-парку.
Адреса: Київське шосе, 1, Румянцево
Станція московського Метрополітену «Новокузнецька» була відкрита 20-го листопада 1943 року. Назва була дана через близь розташованої вулиці Новокузнецькій. Архітекторами є Іван Таранов і Надія Бикова.
Адреса: Садовничиській проїзд, 6
Станція московського Метрополітену «Смоленська» була відкрита в січні 1952 року. Цей проект - останнє творіння архітектора Олексія Душкина. На даний момент «Новослобідський» присвоєно звання об'єкта культурної спадщини.
Адреса: Смоленська вул., 2
Станція Московського Метрополітену «Маяковська», названа так на честь поета радянських часів, була відкрита 11 вересня 1938 року. Унікальний архітектурний проект належить Олексію Душкин, який працював над ним в парі з художником Олександром Дейнеки. На даний момент станція «Маяковська» має статус об'єкта культурної спадщини.
Адреса: 1-а Тверська-Ямська вулиця, 2
Станція московського Метрополітену «Парк культури» була запущена в 1950 році. Автор проекту та головний архітектор - Ігор Євгенович Рожин. Не дивлячись на досить віддалене відстань від Парку культури ім. Горького, станція носить саме цю назву, що відображає основну мету її побудови - доставляти людей в позначену рекреаційну зону.
Адреса: Зубовський бульвар, 13 будова 4
Станція «Нахімовський проспект», розташована поряд з такими відомими пам'ятками, як єврейський театр «Шалом» і кінотеатр «Бумеранг», користується незмінною популярністю серед жителів столиці.
Адреса: Нахімовський проспект
На сьогоднішній день «Арбатська» - це одна з найулюбленіших станцій серед численних туристів, які приїхали ближче познайомитися з російською столицею. Її сміливо можна вважати справжнім витвором мистецтва!
Адреса: Арбатська (Арбатсько-Покровська лінія)
Станція метро «Технопарк» була відкрита в грудні 2015 року та стала 198-й за рахунком. На цьому місці планувалося звести Палац молоді, проте з ряду причин рішення було змінено. Гостра потреба в наявності тут станції з'явилася в той момент, коли прилегла територія стала забудовуватися в рамках проекту «Nagatino i-Land».
Адреса: проспект Андропова, 10 корпус 1
«Тімірязєвська» є єдиною в столиці односводчатой станцією метро з глибоким закладенням, яка крім усього іншого будувалася закритим способом!
Адреса:Дмитрівське шосе
Статті по темі
Показати об'єкти по фільтру
В інших містах
Розповісти друзям
Московський метрополітен
Ближче до кінця XIX століття в Москві постійно проживало понад один мільйон жителів. Саме тоді-то на порядку денному і постало питання про те, що було б непогано трохи розвантажити столичні дороги. Зробити це пропонувалося шляхом будівництва міської підземки. Московська Міська дума неодноразово обговорювала плани відкриття метрополітену, але на ділі нічого так і не вийшло. До питання про необхідність будівництва метро знову повернулися тільки в 30-і роки минулого століття. У 1931 р на засіданні Пленуму ЦК КПРС було підписано постанову, завдяки якому в Москві з'явилася підземна залізниця.
На сьогоднішній день Московський метрополітен - це 13 ліній загальною протяжністю понад 330 км, 200 підземних, наземних і надземних станцій і 30 пересадочних вузлів.
До слова сказати, метро в Москві вважається одним з найкрасивіших у всьому світі. Багато туристів, які вирушають на прогулянку по російській столиці, крім огляду головних історико-архітектурних пам'яток нерідко окремим пунктом своєї екскурсійної програми виносять знайомство з московським метрополітеном. Адже багато стилеобразующие станції, що відкрилися в період з 1935 по 1950 рр. сміливо можна назвати справжнісінькими «підземними палацами». Станція метро " Маяковська »,« Київська »,« Смоленська »,« Площа Революції »І багато інших відрізняються неповторним за своїм пишності декором. Підземні пасажирські зали та вестибюлі багато оброблені вигадливими барельєфами, скульптурами, вітражами, мальовничими мозаїчними панно і розписами, виконаними найталановитішими російськими художниками. Але на першому місці, безперечно, варто станція метро « Комсомольська »-« головні ворота »і« візитна картка »Москви. Виконана в стилі сталінського ампіру, вдало доповненого елементами московського бароко і класицизму, «Комсомольська» з першого погляду вражає уяву людей, вперше відвідали славну столицю Російської Федерації.