Реклама
Реклама
Реклама

Екзотичні тварини: міні-піг, шиншила або карликовий кролик

  1. Міні-хрюшки
  2. Персональний дракон
  3. хутровий звір
  4. братик кролик

Деяким дивакам і дивачка не цікаво заводити кішку або собаку: їх ваблять екзотичні звірі. Якщо і ти замислюєшся про те, щоб придбати собі незвичайного маленького друга , То ось тобі теми для роздумів.

Міні-хрюшки

Міні-піг - це звичайна свиня, тільки зовсім невелика. Вони були виведені в Німеччині в п'ятдесятих роках для дослідів з пересадки їх органів людині. Досліди не увінчалися успіхом, а маленькі чарівні свинки поступово набули популярності в якості домашніх вихованців. Ну, маленькі вони відносно - деякі породи досягають ста двадцяти кілограмів (справжня, велика свиня може важити до півтонни). Не піддатися їх чарівності складно. На жаль, догляд за ними не такий вже простий.

Розповідає господиня трьох міні-пігів і організатор міні-піг-шоу Єлизавета Батьківщина:
- Заводячи міні-Піга, потрібно бути готовим до того, що весь ваш побут з часом буде змінено відповідно це забавне, миле, невгамовне і цікаве істота. Хапається і жується все підряд: від взуття та сумок до гіпсокартону і лінолеуму. Наприклад, одного разу ми з Дідом Морозом і маленькою Хавроша прийшли в гості до дітей. Подарунки залишили за дверима і свинку теж. Дідусь оголосив, що зараз символ року - свинка - піднесе дітям подарунки. Відкриваємо двері, а там Хавроша, вимазані шоколадом, в мандаринових шкурках і фантики. Кожен день з міні-пігом - це випробування. Більшість заводчиків стверджує, що свинки не пахнуть, не линяють, не шумлять, виростають більше кішки і легко привчаються до лотка, але на практиці це не так. Саме тому більшість свинок приблизно через рік опиняється в кращому разі на фермі, а в гіршому їх просто присипляють. Але, на мій погляд, свині - це самі милі, добрі і світлі істоти на світі, і особисто я не мислю без них ні дня.

Міні-Піги всеїдні, але краще все-таки годувати їх кашами, овочами, фруктами і молочними продуктами. Навчити їх ходити в лоток навряд чи вийде, доведеться вигулювати. Ще вони шумлять, псують речі і пахнуть досить специфічно ... В ідеалі треба було б виділяти їм окрему кімнату в квартирі, але в Росії таке рідко можливо.

Персональний дракон

Зелена ігуана - а саме цей вид з усього сімейства ігуанові зазвичай тримають вдома - деревна ящірка. Це одна з найбільших ігуан, вона може досягати ста дев'яноста сантиметрів в довжину (половина з них припадає на хвіст). ігуани вкрай ліниві , Навіть в природному середовищі існування приблизно 95% часу вони просто сидять на деревах, тому чекати від них особливої ​​активності не доводиться. Вони схожі на драконів, але абсолютно нешкідливі і харчуються тільки рослинною їжею. А ще вони були одними з головних священних тварин майя, їх вважали провідниками померлих правителів у світі мертвих.

Ділиться досвідом Христина Маляренко, активістка клубу «Ігуана-рус»:
- Все життя мене приваблювали рептилії. І шерсть з них не лізе, і запаху ніякого, та й взагалі дуже гарні і цікаві ... Коли побачила цю красу, навіть сумнівів не виникло. Ігуани складні і дороги в змісті. Але коли ігуана забирається на руки, готова що завгодно для неї робити.

Живуть ігуани в тераріумах, причому в міру дорослішання тераріум доведеться міняти на більший, харчуються вони виключно рослинами - в основному травою і салатом, а також овочами та фруктами. Ще ігуану потрібно мити щодня, стригти їй кігті, давати їй кальцій та інші мінеральні добавки - на щастя, їх можна купити в будь-якому зоомагазині.

Крім того, ці рептилії легко застуджуються, часто хворіють. Виростають в домашніх умовах до півтора-двох метрів, а з віком іноді стають агресивні. Але при цьому вони виключно красиві і справді дуже цікаві, хоча б повною своєю незвичністю.

Але при цьому вони виключно красиві і справді дуже цікаві, хоча б повною своєю незвичністю

хутровий звір

Шиншила - чарівні екзотичні звірі з сумними очима. Родом ці гризуни з Південної Америки. Але в нашому кліматі вони теж прекрасно себе почувають і можуть дожити до п'ятнадцяти-двадцяти років. До того ж дуже невибагливі.

Розповідає Юлія Маркунас, шіншіллозаводчік:
- Вперше я побачила шиншилу років 5 чи 6 назад. Вбила вона мене наповал. Таке м'яке, пухнасті маленька істота. Через місяць після поява моєї першої Шиншилка прийшло усвідомлення, що йому сумно з нами, і довелося подумати про пару для нього. Утримувати їх просто і недорого, але багато часу витрачається на домашні заготовки - сіно готуємо, окремо сушимо кропиву, кульбаби і листя ... Але все це було не тому, що «треба», а тому, що хотілося ...

Шиншила - нічна тварина, тому вдень не потрібно заважати їй спати . При температурі вище 25 градусів у пухнастиків може статися тепловий удар. Годувати їх найпростіше спеціальним (не дуже дорогим) кормом і сіном, додаючи фрукти і траву.

Ще шиншил потрібен спеціальний пісок для купання (продається в зоомагазинах) і умови для фізичних навантажень, хоча б колесо. В принципі, вона не особливо відрізняється у змісті від звичайної пацюки, але набагато її гарніше.

В принципі, вона не особливо відрізняється у змісті від звичайної пацюки, але набагато її гарніше

братик кролик

Крім звичайних існують ще карликові кролики, яких тримають вдома. Витрати на утримання кроликів невеликі. Живуть вони років по вісім-десять. І всі ці десять років гризуть усе, що попадеться їм в зуби, - гризуни, що з них взяти ...

Ольга Корольова, господиня прекрасної тигровій кролиці, стверджує, що ...
- У змісті кролиця навіть простіше, ніж кіт. Зате вона запихає наші тапки собі в клітку для гнізда, гарчить на віник, носиться навколо ніг, коли приходимо додому або коли вона просто нам рада, забирається під ковдру, коли ми лягаємо спати.

У клітинах кроликів не тримають - вони будуть бігати по всій квартирі . Їдять вони рослинну їжу, сіно, траву, спеціальний кролячий корм. Кролики розумні, легко піддаються вихованню, вони навіть можуть навчитися ходити в котячий лоток. Можна придбати шлею і вигулювати вихованця на вулиці.

Ах да. Кроликів ні в якому разі не можна брати за вуха. Та й просто на руки брати теж не рекомендуються - вони будуть чинити опір, і дуже активно. І розмножуються вони, як ... кролики, тому тримати різностатевих звірів не рекомендується.

кролики, тому тримати різностатевих звірів не рекомендується