- Про третьої групи інвалідності
- Привілеї та пільги для інвалідів
- Як отримати належну державну підтримку
>> Що дає інвалідність 3 групи: законодавство РФ, привілеї і пільги
Багатьом відомо, що законодавством РФ інвалідність ділиться на 3 великі групи. Кожна з них має певний перелік хвороб, через яку присвоюється громадянинові, і, відповідно, деякі пільги. Сама «м'яка» з інвалідних груп - це третя.
Про третьої групи інвалідності

Інвалідність визначається медичною комісією
Група інвалідності - це основний показник, який визначає: наскільки людина не дієздатний і які, виходячи з цього, пільги повинен отримувати. На сьогоднішній день в Росії виділяють 3 групи інвалідності:
- 1 група присвоюється всім інвалідам, які зовсім не здатні самостійно організувати свою життєдіяльність;
- 2 група визначає категорію інвалідів, які в процесі життя потребують допомоги інших, але в деяких її аспектах цілком здатні обходитися без такої допомоги;
- 3 група є абсолютно «робочої» та присвоюється тим громадянам, патології яких дозволяють їм самостійно організовувати свою життєдіяльність, але з деякими обмеженнями.
Вже згадана нами групи інвалідності може бути присвоєна як людям, які мають часткову недієздатність через вроджених патологій, так і громадянам, чия дисфункція була придбана по ходу життя (травма, перенесене захворювання і т.д.). Прикладами недуг, з якими можна отримати 3 групу інвалідності, можуть служити:
- глухота;
- часткова втрата зору;
- погана орієнтація в просторі;
- параліч кисті;
- деякі хвороби внутрішніх органів і тому подібні патології.
Незважаючи на свій статус «інваліда», люди з 3 групою цілком можуть самостійно доглядати за собою, працювати і бути повноцінними членами суспільства при вирішенні колективних завдань. Однак, навіть з урахуванням подібних факторів, держава надає їм ряд привілеїв і гарантує соціальний захист.
Привілеї та пільги для інвалідів

Інвалідність 3 групи дає право на пенсію
привілеї та пільги для інвалідів 3 групи надаються в багатьох сферах життєдіяльності. Звичайно, щодо громадян з 1 і 2 групою інвалідності подібні послаблення не настільки істотні, але навіть вони здатні в рази спростити життя частково недееспособному громадянину.
Почнемо розгляд привілеїв з соціальних пільг. Отже, перелік таких для інвалідів 3 групи наступний:
- при проходженні курсу лікування в державних медустановах - отримання безкоштовних ліків за рецептом лікаря;
- при наявності медичного вердикту про необхідність будь-якого лікування - безкоштовне надання платних послуг та щорічне надання санаторного відпочинку;
- в будь-якому випадку - знижка на квитки для проїзду в міському транспорті і придбання лікарських засобів / протезів / перев'язувальних матеріалів в держустановах (50%);
- при навчанні в держустановах - обов'язкове надання стипендії;
- при бажанні вступити в платні Середні і вищі навчальні заклади, які мають бюджетні місця, - надходження на бюджет позачергово за умови, що вступний іспит зданий на позитивну оцінку;
- при бажанні з боку інваліда провести позапланові лікувальні процедури - надання таких за пільговими цінами.
Так як громадяни з 3 групою інвалідності наділені правом на трудову діяльність, то і в цій сфері у них є ряд пільг , а точніше:
- при працевлаштуванні - відсутність випробувальних термінів;
- при необхідності - надання неповних робочих змін, днів або тижнів і пільг з підтримки здоров'я від роботодавця (наприклад, безкоштовна путівка в санаторій);
- за бажанням інваліда-трудящого - організація послаблень в плані роботи в нічну зміну або сверхположенной норми;
- в процесі трудової діяльності - незаперечне право на отримання відпустки в будь-який момент робочого періоду;
при появі непередбаченого погіршення здоров'я - можливість дострокового розірвання контракту без застосування до інваліда-трудящому будь-яких санкцій; - при необхідності - продовження покладеного 30-денної відпустки ще на 60 днів, але вже за рахунок самого інваліда-трудящого.

Інвалідність 3 групи - робоча група
Варто відзначити, що при працевлаштуванні інвалід 3 групи повинен упевнитися, що робоче місце повністю відповідає тим нормам, які необхідні при його патології. В іншому випадку здійснення трудової діяльності стає неможливим.
Щодо житлових питань пільги у людей з третьої групи інвалідності наступні:
- при оплаті комунальних послуг - право на отримання частини або повної суми цих коштів назад через органи соцзахисту;
- при необхідності отримання пільгового житла - постановка на відповідну чергу в пільговому порядку;
- при необхідності отримання земельних ділянок для забудови - пільговий порядок цієї процедури.
Також, для інвалідів 3 групи діє ряд податкових привілеїв . Їх перелік детально викладено в Податковому Кодексі РФ і виглядає наступним чином:
- для громадян з припискою «інвалід дитинства» - повне звільнення від сплати податкового збору на майно;
для інвалідів, що мають транспортний кошти, - звільнення від сплати автомобільного податку (за рідкісним винятком); - для громадян з припискою «інвалід дитинства» - відсутність необхідності сплачувати ряд обов'язкових державних зборів при реєстрації підприємницької діяльності (реєстраційні мита, внесок до Пенсійного Фонду тощо);
- при неможливості сплатити мито за певну державну послугу - можливість її сплати по частинах або в розстрочку.
Крім наведених вище видів привілеїв для інвалідів 3 групи, пільги також можуть бути надані місцевим муніципалітетом по конкретного місця проживання. Дізнатися про наявність таких вийде, якщо зробити відповідний запит до органів соціальні захисту за місцем прописки.
З правами інвалідів можна ознайомитися завдяки відеоматеріалу:
Як отримати належну державну підтримку

Інвалідність 3 групи - незначні порушення в здоров'ї
Для отримання держпідтримки або привілеїв за місцем роботи кожен інвалід 3 групи повинен здійснити деякі заходи:
- По-перше, пройти медкомісію і отримати висновок про наявність у нього відповідної інвалідності.
- По-друге, повинен звернутися до органів соцзахисту і оформити деякі документи / посвідчення / картки, що підтверджують його можливість отримати пільги в тій чи іншій сфері життєдіяльності.
Варто відзначити, що 3 групу інвалідності необхідно підтверджувати щороку, відвідуючи планові медкомісії. Без чинного медичного висновку отримати пільги не представляється можливим.
Документальне ж оформлення привілейованого статусу відбувається через звернення в держорган соцзахисту за місцем діючої прописки. Співробітникам організації необхідно надати:
- висновок медкомісії;
- паспорт громадянина РФ ;
- заяву на отримання тих чи інших посвідчення і документів або пільг;
- на вимогу - довідки про платежі за комунальні послуги, довідку про склад сім'ї та інші.
Отримавши посвідчення інваліда, пільгову картку для проїзду в громадському транспорті або інші документи громадянин має повне право використовувати належні йому за законом пільги, надаючи дані папери в необхідні організації (роботодавця, податкові органи і т.д.).
В цілому, перелік пільг і привілеїв для інвалідів 3 групи досить широкий. Скористатися ним не складно - досить здійснити представлені раніше процедури. Сподіваємося, сьогоднішній матеріал був для вас корисний і дав відповіді на питання, що цікавлять. Удачі у відстоюванні прав!