Реклама
Реклама
Реклама

Материнський капітал за двійню - при перших пологах, при наступних пологах

  1. Чи належить материнський капітал за двійню?
  2. Виплати при смерті новонародженого
  3. Розмір і право володіння материнським капіталом
  4. Особливості оформлення та використання
  5. Необхідні документи

Зміст статті

Поява в сім'ї двох дітей замість одного завжди буває несподіваним, але приємним сюрпризом. Незважаючи на клопоти і зайві витрати, це також і подвійна радість. Цілком закономірно виникає питання, чи дають за першу двійню материнський капітал? Давайте розберемося.

Давайте розберемося

Чи дають материнський капітал при народженні двійні

Чи належить материнський капітал за двійню?

Щоб зрозуміти дають за двійню материнський капітал чи ні, потрібно звернутися до закону, який регулює програму. А там чітко вказано, за яких умов здійснюється видача:

  • Батьки або мати - громадянка Росії.
  • Поява другого або будь-якого наступну дитину шляхом народження або усиновлення.
  • Період їх народження припадає до кінця 2017 року.
  • Діти зареєстровані на території РФ з подальшим правом придбання громадянства.

Таким чином, навіть за першу двійню дають материнський капітал, адже в родині відразу з'являється два дитини і дотримується обов'язкове для видачі вимога. Незважаючи на деякі спірні думки, такий порядок діє і виконується. Юридично закон був прийнятий для стимулювання пар на додаткові роди, а в нашому випадку, двійня - скоріше випадковість, ніж заплановане дію батьків. Але, оскільки скасування виплат викликала б значне невдоволення, таке питання в Уряді навіть не обговорювалося.

У зв'язку з постійними суперечками, окремо підкреслимо, в однаковій мірі перераховується материнський капітал за двійню: перші пологи або другі, значення не має.

Виплати при смерті новонародженого

На жаль, смерть новонародженого - явище не настільки вже незвичайне, тому є можливість отримати гроші і в такій ситуації, але тільки при успішній реєстрації малюка. Тобто на момент загибелі йому було більше тижня і є свідчення.

Якщо смерть одного з близнюків трапилася під час пологів або в утробі, тут ситуація інша і з юридичного боку не має законної підстави. Тому призначення відбудеться, якщо вже є хоч одна дитина.

Розмір і право володіння материнським капіталом

Материнський капітал при першій двійні призначається на одного з батьків. Зазвичай власником стає мати. Батько може пройти процедуру при таких обставинах:

  • мати близнят загинула;
  • жінку позбавили батьківських прав за будь-якої причини;
  • одинокий батько усиновив близнюків.

Є ще одна ситуація, коли обоє були позбавлені прав або загинули. Чи дають материнський капітал за двійню рідним або опікунам? Закон захищає інтереси дітей. Тому їм нараховуються виплати і в документі вказано один з малюків в якості власника.

Розміри змінюються щорічно згідно індексації. У 2015 році материнський капітал склав трохи більше 450 тис. Рублів. У 2017-2018 році індексації не очікується, а тому залишається діяти така ж величина. Не варто забувати, що на початку дії програми виплати становили всього 250 тис. Рублів, а тому говорити про необ'єктивність підвищення не доводиться.

Материнський капітал за двійню можна витратити на конкретні цілі

Особливості оформлення та використання

Материнський капітал, якщо народилася двійня, оформляється на одного (будь-якого) дитини. Це обумовлено окремим пунктом програми. Маючи будь-яку кількість дітей, і народивши в потрібний період, оформити документ допустимо на будь-якого з наявних нащадків (не обов'язково новонародженого).

Необхідні документи

Оформляється материнський капітал при народженні двійні в загальному для всіх матусь порядку. Необхідно передати до Пенсійного фонду пакет конкретних документів:

  • паспорт заявника (матері);
  • свідоцтво з РАГСу, в якому відзначені параметри дитини (на кожного наявного в сім'ї);
  • страхове посвідчення матері.

Якщо діти усиновлені, відповідно потрібно рішення суду, в якому відзначені параметри усиновлення двійні.

Зверніть увагу

Материнський капітал в 2018 році, до слова, не покладається, якщо всиновлюють падчерки або пасинки. Пояснюється це завданням законопроекту - стимуляція народжуваності нових дітей, а не забезпечення вже наявних.

Пояснюється це завданням законопроекту - стимуляція народжуваності нових дітей, а не забезпечення вже наявних

Для оформлення материнського капіталу за двійню потрібно зібрати деякі документи

Процедура розгляду документів займає до 30 днів. При позитивному рішенні матері видається іменний документ на материнський капітал. Витратити материнський капітал, якщо народжується двійня, сім'я може тільки на цілком конкретні цілі:

  • покупка житла;
  • використання на кредит (іпотека);
  • освіту дітей;
  • поліпшення побутових умов для малюків.

Використовувати отриманий материнський капітал за двійню можна тільки після трьох років. Але якщо мова йде про кредитування житла, дозволено запросити частину або всю суму раніше. Для чого є своя процедура, яка проводиться також через Пенсійний фонд. Батьки повинні заповнити зобов'язання , В якому вказати, що діти отримають свою частку в нерухомості, що купується. Це обов'язкова вимога, яке гарантує, що гроші будуть витрачені з дотриманням прав неповнолітніх. Тут намічаються конкретні терміни виконання зобов'язання. Контроль за дотриманням веде комісія.

Контроль за дотриманням веде комісія

Зобов'язання по материнському капіталу - зразок

Таким чином, ми з'ясували, що при двійні покладено материнський капітал.

Читайте також

Чи належить материнський капітал за двійню?
Цілком закономірно виникає питання, чи дають за першу двійню материнський капітал?
Чи дають материнський капітал за двійню рідним або опікунам?