Реклама
Реклама
Реклама

Кому дають іпотеку на житло в Ощадбанку, ВТБ-24. В якому віці дають іпотеку на квартиру в Ощадбанку

  1. Кому дають іпотеку і на яких умовах: основні вимоги
  2. Кому дають іпотеку з держпідтримкою
  3. Кому не дають іпотеку на квартиру
  4. Кому дають іпотеку без початкового внеску: можливі варіанти

Іпотека є кредит на покупку нерухомості. Особливістю подібного виду кредитування є тривалий термін (від 1 року до 25 років) і велика сума позики (від 100 тисяч до декількох мільйонів). Через великі фінансових ризиків кредитні організації перевіряють кожного позичальника перед оформленням договору, проводять перевірку нерухомості. Вимоги до позичальників і умови кредитування відрізняються в залежності від банку.

Кому дають іпотеку і на яких умовах: основні вимоги

Кому дають іпотеку і на яких умовах: основні вимоги

Кожна кредитна організація залишає за собою право висувати ряд вимог до позичальників. Це необхідно для підтвердження їх платоспроможності і зниження фінансових ризиків. Банки враховують відразу кілька параметрів: вік, офіційний дохід, стаж роботи на останньому місці, наявність інших кредитів, чистота кредитної історії.

  • Вік. Що стосується того, кому дають іпотеку на квартиру, вік має визначальне значення. Мінімальний вік позичальника становить 21 рік. Деякі банки йдуть на поступки і знижують вік до 18 років при наявності офіційного працевлаштування. Верхня межа визначає вік позичальника не на момент отримання іпотеки, а на момент завершення виплат. Залежно від кредитної організації верхня межа норми може варіюватися від 60 до 75 років. Термін іпотечного кредитування визначається з урахуванням віку.
  • Дохід. Для доходу позичальника немає певних меж. Дохід важливий для визначення щомісячних виплат і суми позики. Чим менше дохід, тим меншу суму надає банк. Єдине вимоги: дохід повинен бути офіційним і документально підтвердженими. За умовами банків, щомісячний платіж повинен складати не більше чверті місячного заробітку.
  • Працевлаштування. Кредитні організації видають іпотеку лише позичальникам, яким підтвердили офіційне працевлаштування. Враховується стаж роботи на останньому місці (від півроку до півтора років - обов'язковий мінімум), займана посада, сама організація і т.д.
  • Громадянство. Банки Росії, як правило, видають іпотечні кредити тільки громадянам РФ при пред'явленні паспорта і наявності прописки.

Крім основних вимог є ряд умов. Позичальник зобов'язується оформити страховку на куповану нерухомість (багато банків вимагають страхування життя і здоров'я позичальника), подружжя обов'язково є созаемщиками. Якщо в угоді бере участь неповнолітня дитина, необхідно надати письмовий дозвіл від органів опіки.

Кому дають іпотеку з держпідтримкою

Іпотечне кредитування з держпідтримкою займає особливу нішу. Кредитні організації з часткою держави беруть участь в різних програмах для підтримки населення. Подібні програми постійно оновлюються і можуть відрізнятися на регіональному рівні.

По суті такі іпотеки є пільговими категоріями працівників. Для їх отримання крім звичайних документів необхідно надати велику кількість довідок і сертифікат пільговика. Інформацію про те, кому дають іпотеку в ВТБ24 або іншої кредитної організації, можна знайти на сайті банку або в офісі.

Держава надає різні пільгові умови: зниження відсотка, одноразова субсидія і т.д. Отримати пільги можуть тільки учасники програми при документальному підтвердженні.

  • Кому дають військову іпотеку? При отриманні військової іпотеки працює накопичувально-іпотечна система (НІС). Протягом деякого часу позичальник збирає на своєму рахунку гроші, одночасно отримуючи щомісячні субсидії. Військову іпотеку дають військовослужбовцям-контрактникам, термін служби яких становить не менше 3 років, офіцерському складу, фахівцям військових ВНЗ. Для отримання кредиту позичальникові необхідно залишатися на військовій службі протягом терміну кредитування.
  • Кому дають іпотеку зі зниженим відсотком? Банки йдуть на значне зниження відсотка, різницю в якій заповнює держава, в тому випадку, якщо позичальник надає сертифікат учасника програми. Отримати кредит під маленький відсоток можуть малозабезпечені сім'ї, вчителі, пенсіонери, молоді сім'ї.
  • Кому дають бюджетну іпотеку? Бюджетну іпотеку дають працівникам бюджетної сфери. На даний момент є програма для молодих вчителів, які зобов'язуються пропрацювати в освітньому середовищі не менше 5 років. Окремої програми для лікарів поки немає.
  • Кому видаються субсидії? Субсидія у вигляді одноразової виплати видається малозабезпеченим і багатодітним сім'ям, які не мають свого житла, або ж в тому випадку, якщо їх житло не відповідає вимогам (більше 1 людини на 14-18 м2).

Кому не дають іпотеку на квартиру

Іпотечні кредити видаються не всім позичальникам. Клієнт банку заповнює заявку та надає документи, які протягом 5 робочих днів перевіряються і обробляється. Банк ретельно перевіряє заробіток клієнта і його кредитну історію.

Багато позичальників цікавляться, кому дають іпотеку на житло в Ощадбанку або іншому банку, тому що при невідповідності вимогам кредитна організація відмовить в позику. Імовірність відмови досить висока в наступних випадках.

  • ВП. Кредитні організації часто відмовляють в позиці індивідуальним підприємцям, так як їх дохід вважається нестабільним. ІП не можуть надати довідку про доходи, що є важливою вимогою до позичальника. Останнім часом багато банків йдуть назустріч підприємцям, з'являються іпотечні програми для ВП. Якщо говорити про те, кому дають іпотеку на квартиру в Ощадбанку, то ймовірність отримання кредиту для ІП при наданні всіх документів досить висока.
  • Неофіційне працевлаштування. Клієнти з неофіційними заробітками не мають можливості взяти іпотеку. Довідка про доходи і копія трудової книжки входять в обов'язковий перелік документів. Без офіційного працевлаштування фінансові ризики для банку дуже високі.
  • Наявний кредит. Великі банки часто відмовляють в іпотеці особам, які вже мають 1 або більших кредитів. Взяти іпотеку в цьому випадку можливо тільки за допомогою брокера або в більш дрібному банку, де кредитна історія не перевіряється, а відсоток досить високий.
  • Судимість. Це не обов'язкова умова відмови, деякі банки його не пред'являють. Але велика частина великих банків з вигідними умовами кредитування не видають позики людям з судимістю.
  • Невідповідність віком. Складніше отримати іпотеку студентам і пенсіонерам. Якщо вік пенсіонера більше 60 років, взяти іпотеку можливо тільки на 5-10 років, щоб на момент закінчення виплат вік не перевищував необхідну банком кордон.

Кому дають іпотеку без початкового внеску: можливі варіанти

Практично всі банки вимагають початковий внесок при отриманні іпотеки. Відсутність внеску підвищує фінансове навантаження на позичальника, а значить підвищується ризик для банку.

Якийсь час існували іпотечні програми, які надають позику без першого внеску, але з початком кризи вони перестали діяти. Перший внесок повинен становити не менше 15-20% від вартості житла. Чим більше внесок, тим більш вигідні умови пропонує банк. Зазвичай кредитні організації знижують відсоток при великій сумі першого внеску. В якості початкового внеску допускається використання материнського капіталу (через 3 роки після народження другої дитини).

Початковий внесок являє собою проблему, так як не всі можуть знайти достатню суму. Клієнти шукають іпотечні програми без внесення, але вони завжди мають більш високий відсоток.

  • Інший кредит. Деякі позичальники беруть споживчий кредит, який використовують як перший внесок, а потім беруть іпотеку. При отриманні іпотеки банк перевірить кредитну історію і, побачивши інший кредит, може відмовити в заявці. Є банки, які самі видають 2 кредити. Це великий ризик як для банку, так і для позичальника, так як фінансове навантаження занадто велика.
  • Заставу наявного житла. Кредитні організації можуть видати кредит без першого внеску за умови застави іншого житла, рухомого або нерухомого майна, цінних паперів. Не всі банки йдуть на це, оскільки іпотека вже передбачає заставу житла, що купується.
  • Дві іпотеки. Це спосіб в Росії не практикується на даний момент. Банк видає відразу 2 іпотечних кредиту на різних умовах: один для першого внеску, другий на покупку житла.

Для отримання іпотеки клієнт може звернутися до іпотечного брокера. Цей фахівець підшукує оптимальну іпотечну програму на необхідних умовах.

Рекомендуємо також

Кому дають військову іпотеку?
Кому дають іпотеку зі зниженим відсотком?
Кому дають бюджетну іпотеку?
Кому видаються субсидії?