- Плюси і мінуси нової процедури реєстрації
- Порядок реєстрації дачних будівель з 2017 року
- Зміни в термінах і порядку оформлення
Сильно змінилася реєстрація дачних будівель з 1 січня 2017 року, як для тих, хто здійснює її вперше для оформлення права власності, так і для тих, хто просто хоче провести комерційну угоду. Обумовлено це вступом в силу Федерального Закону «Про державну реєстрацію нерухомості», який розроблений ще в липні 2015 року. Нововведення закріплюють намітився тренд по об'єднанню баз різних відомство воєдино і переходу всіх державних послуг в цифру.
зміст:
- Плюси і мінуси нової процедури реєстрації
- Порядок реєстрації дачних будівель з 2017 року
- Зміни в термінах і порядку оформлення
Плюси і мінуси нової процедури реєстрації
Наслідки переходу, що вчинився ще належить оцінити і звичайно, багато що може здатися незвичним. Сама реєстрація дачних будівель з 1 січня 2017 року, так само як і оформлення у власність квартир, земельних ділянок, будинків, стала значно швидше і повністю втратила територіальну прив'язку.
При цьому, для певних випадків (особливо для реєструючих дачу вперше, по «амністії»), ряд змін, навпаки, може здатися обтяжливим.
З однозначних плюсів вступу в силу ФЗ № 218 «Про державну реєстрацію нерухомості», можна виділити наступні моменти:
- єдина електронна база виключає багато примітивні способи шахрайства з землею і нерухомістю, тому що просто пропадуть паперові документи, які можна було підробити;
- реєстраційні дані будуть доступні тільки конкретному громадянину, який може отримати їх у вигляді виписки з Росреестра при особистому зверненні;
- база тепер єдина для всієї країни. Це колосальне зміна, адже раніше потрібно було завжди приїжджати / відправляти рекомендований лист саме в регіон, де знаходиться нерухомість, а не зацікавлена людина. Ряд операцій, особливо оформлення спадщини, через це ставали абсурдно витратними;
- передбачена тепер кур'єрська доставка документів громадянину, що виключає необхідність відвідувати Росреестр повторно, чекати черги і т.д.
Негативним ефектом об'єднання кадастрового обліку та держреєстрації права стане необхідність виклику кадастрового інженера для огляду свого дачного будови і внесення його до відповідного реєстру. Робити це звичайно потрібно буде тільки в одному випадку - коли реєстрація проводиться вперше.
Саме тому нововведення 2017 року можна назвати незручними для тих, хто хотів скористатися дачною амністією саме зараз. Суть її, до теперішнього часу, зводилася саме до спрощеної процедури оформлення будівлі, не що передбачає його постановки на кадастровий облік, а лише в подачу однієї декларації.
Одне з положень ФЗ № 218 передбачає, що підставою для реєстрації дачного будови (сам будинок, гаражі, лазні і т.д.) буде кадастровий план, а не спрощена декларація. При цьому на сам ділянку це не поширюється - він все так же може бути оформлений без проведення межування і виклику фахівця-замірника.
Порядок реєстрації дачних будівель з 2017 року
Порівняння старої і нової процедури реєстрації будови.
До нового року, реєструючи свою дачу і споруди на ній вперше, потрібно було зробити наступне:
- в Росреестра або МФЦ пишеться заява, за встановленим зразком;
- до нього додається власноруч складена декларація і абсолютно будь-який документ, що встановлює Вас як власника ділянки (свідоцтво про власність, рішення про надання ділянки Вам або вашому родичу, виписка з книги садівничого господарства і т.д.);
- докласти квитанцію про оплату держмита - всього 350 рублів.
Ні про яке кадастровому плані мови не йшло. Після прийому заяви і процедури реєстрації, Ви ставали повноправним власником дачної ділянки і всіх будівель на ньому.
Порядок реєстрації дачних будівель з 2017 року передбачає первинний виклик співробітника БТІ, або кадастрового інженера, який проведе всі необхідні виміри, встановить координати і підготує технічний план усіх будівель. Втім, звернутися можна і до приватного фахівця, який має відповідну ліцензію.
Процедура ця платна, вартість її буде відрізнятися від конкретного випадку, і варіюватися в діапазоні від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (як правило, вище). Плюс це займе якийсь час, до кількох тижнів. Тільки отримавши на руки план, можна приступати до подальшої реєстрації.
Зміни в термінах і порядку оформлення
Сама процедура реєстрації дачних будівель з 2017 року змінилася, багато в чому перемістившись в онлайн. Головним нововведенням можна назвати об'єднання двох облікових баз в одну:
- загальнофедеральних реєстрація права власності на нерухомість;
- кадастровий облік будь-яких будівель.
Створено єдиний електронний реєстр, який дозволяє спростити обмін інформацією між відомствами. Реєстрація дачних будівель з 1 січня 2017 року, так само як і будь-яка інша операція з нерухомістю, значно прискорюється, тому що громадяни подають заяву як на постановку на кадастровий облік, так і на реєстрацію права.
Чисто технічно, заяву тепер потрібно подавати одне, але, в залежності від необхідного набору послуг, буде відрізнятися термін отримання кінцевого документа:
- якщо потрібно зробити і постановку на облік і реєстрацію права, то доведеться чекати 10 календарних днів. Саме одночасний облік і реєстрація проводяться за все в двох випадках: коли постановка відбувається вперше (наприклад «дачна амністія»), або відбувається ліквідація нерухомості;
- реєстрація тільки права власності займе 7 днів;
- внесення нової інформації в кадастровий облік - 5 днів з моменту подачі заяви;
- якщо потрібна виписка з Росреестра для проведення комерційної угоди з нерухомістю, то вона буде готова за 3 дні.
Зміни в реєстрації дачних будівель з 2017 року, припускають і поява штрафних санкцій для чиновників Росреестра, які своїми діями порушили права власників земельних ділянок , Або іншої нерухомості. Передбачено це все тим же Федеральним Законом № 218, в ст. 67 і поширюється на необгрунтовану відмову в прийомі документів, допущені помилки, зірвані терміни і т.д.
Увага! Якщо зручніше звернутися до місцевого багатофункціональний центр (МФЦ), а не в відділення Росреестра, то термін незначно збільшується для кожної процедури - на 2 дні.
Реєстрація дачних будівель з 1 січня 2017 роки не передбачає отримання свідоцтва про державному праві на власність. Після подачі всіх документів і закінчення зазначеного вище терміну, власники заміських будинків отримуватимуть спрощену виписку з Росреестра.