Реклама
Реклама
Реклама

Як приватизувати дачну ділянку? Необхідні документи

  1. Переваги приватизації дачної ділянки
  2. Документи для приватизації дачної ділянки
  3. Оформлення приватизації в Росреестра

Приватизація дачної ділянки - це процедура по переводу ділянки з категорії муніципальних земель в приватну власність. Вона проводиться виключно за бажанням дачника, тобто йому зовсім необов'язково оформляти на дачну ділянку права власності. Тим часом, проходження процедури приватизації має чимало стимулів для її ініціатора.

На даний момент в Росії реалізується «дачна амністія», яка істотно спрощує приватизацію ділянок під дачне господарство і розташованих на них будівель (дачних будиночків). Вона поширюється на дачні ділянки, передані в користування до 2001 року і знаходяться в складі товариств і об'єднань дачників, городників і садівників.

Дачна амністія спирається на норми:

  • ФЗ-218 про держреєстрацію прав власності;
  • ФЗ-93 про спрощену приватизації;
  • Земельного кодексу.

приватизований в рамках дачної амністії ділянка не повинна бути обмежений або вилучено в обороті. Це, наприклад, території заповідних і природоохоронних зон, землі, вилучені для державних потреб.

Переваги приватизації дачної ділянки

Можна виділити наступні стимули для проходження процедури приватизації дачної ділянки:

  1. Права власності закріплюються в адміністративному порядку без судового рішення.
  2. До 2020 року громадянам надана можливість оформлення прав власності на дачні ділянки без залучення кадастрових інженерів для межування , А також з пред'явленням мінімального пакету документів. Це не тільки спрощує, а й здешевлює приватизацію ділянки. Відповідно, якщо не пройти її зараз, в подальшому узаконити права власності на об'єкт буде набагато важче.
  3. До 2018 року громадяни можуть узаконити дачу на спрощеній основі без отримання дозвільної документації на введення споруди в експлуатацію. Щоб уникнути бюрократичної тяганини, краще зайнятися приватизацією нерухомості зараз. Таким чином, у власника з'являється можливість офіційного узаконення самобудів.
  4. Якщо ділянка була куплений за «садової книжці» або відомості про правовласників не внесені до єдиного реєстру нерухомості, то це означає, що громадянин лише володіє місцем в дачному або садовому товаристві , А не правами на ділянку. Без закріплення прав власності він не має права розпоряджатися земельною ділянкою на свій розсуд. Так, він не має права укладати щодо нього угоди купівлі-продажу , дарування , здавати його в оренду , передавати у спадок . Таким чином, приватизація служить захистом майнових інтересів дачника.
  5. Ділянка може бути в будь-який момент вилучено для державних і муніципальних потреб, переданий третій особі без виплати компенсації дачникові.
  6. Остання судова практика вказує на закріплення за росіянами можливості оформлення прописки на дачі, якщо вдасться довести її придатність для постійного проживання і дому присвоять окремий паспорт .
  7. У дачника є можливість збільшення належної йому площі землі. Правда, якщо цим він не порушує права інших землевласників.

Правда, якщо цим він не порушує права інших землевласників

Але також потрібно розуміти, що приватизувавши дачну ділянку, особа стає його повноправним власником і це накладає на нього цілий спектр обов'язків. Зокрема, він повинен буде сплачувати податки на свою нерухомість. З урахуванням того, що земельна та майновий податок зараз почали розраховувати на підставі кадастрової вартості , Приватизація дачної ділянки має сенс, якщо людина реально планує активно використовувати ділянку або хотів би його продати. Інакше проходження даної процедури може бути позбавлене економічного сенсу.

Через зростання податкового навантаження багато власників земельних ділянок задалися питанням распріватізаціі земельної ділянки, щоб позбавити себе від необхідності платити податок на землю і майно за нерухомість, якою вони практично не користуються. Зазвичай таке завдання стоїть перед власниками, які тривалий час не можуть продати належну їм дачу (наприклад, через те, що вона розташована в екологічно несприятливому регіоні). Расприватизировать дачну ділянку можна. З юридичної точки зору мова йде про відмову від права власності , Який повинен бути оформлений належним чином з дотриманням всіх правових формальностей. В результаті такої відмови земля перейде з власності фізособи до муніципального утворення.

Документи для приватизації дачної ділянки

Перед початком проходження приватизації необхідно зібрати комплект документів, який підтверджував би права дачника на неї. Якщо земля раніше виділялася йому в індивідуальному порядку (не через СНТ або ДНТ), то у особи має бути на руках постанову про безоплатне виділення землі в користування або в успадковане володіння. Це може бути також акт прийому-передачі або інший офіційний документ, отриманий користувачем.

Якщо таке документальне підтвердження прав на ділянку у особи відсутній йому необхідно запросити в адміністрації виписку з погосподарській книги, в якій містяться всі відомості про виділення земель на території муніципального освіти. Такі дані зазвичай зберігаються в архіві, тому на обробку запиту може піти певний час.

Такі дані зазвичай зберігаються в архіві, тому на обробку запиту може піти певний час

Для цього йому необхідно звернутися до голови дачного кооперативу або товариства з заявою на отримання схеми експлуатованого земельної ділянки (викопіювання), генплану території СНТ з плануванням входять до неї ділянок, копії садової книжки і статуту товариства.

Але ці документи можуть і не знадобиться, якщо в товаристві був затверджений проект межування , А також організації і забудови території. Разом з ними в правління слід запросити документ, який вказує на розподіл ділянок між її членами. Це може бути виписка з постанови або відповідний акт.

Потім з отриманими документами пишеться заява в адміністрації МО про виділення ділянки у власність і попередньому погодження меж ділянки . Протягом 2 тижнів влада повинна видати акт / постанову про виділення землі в безоплатне користування. Отриманий документ послужить підтвердженням того, що реальний власник не заперечує щодо передачі ділянки в приватні руки і може виступати в якості правовстановлюючого документа.

Оформлення приватизації в Росреестра

сама процедура переоформлення прав власності на дачні ділянки проводиться в Росреестра. Для цього особа повинна надати до територіального відділення даного уповноваженого органу або МФЦ наступний комплект документів:

  • паспорт;
  • заяву про реєстрацію прав власності;
  • садові книжка і витяг із статуту СНТ;
  • документація на дачу і інші будівлі, яка є у заявника (технічний паспорт тощо.);
  • постанову / дозвіл від органів місцевого самоврядування про виділення земель у власність заявника.

Межовий план в період дії дачної амністії не надається. Якщо у заявника на руках відсутній технічний план та інші документи на будову, то він може приватизувати нерухомість, заповнивши декларацію на будову у вільній формі (така можливість діє тільки до березня 2018 року). Така декларація повинна містити такі аспекти:

  • адреса місця розташування ЗУ;
  • найменування споруди;
  • кількість поверхів, включаючи підземні;
  • дата побудови;
  • матеріал, який використовувався в процесі будівництва;
  • відомості про підключення будови до каналізації, електропостачання та іншим інженерним мережам.

З 2018 року з самого початку власник повинен отримати спецдозвіл на введення будівлі в експлуатацію, а тільки потім узаконювати права на будинок.

Допускається також передача документів через уповноваженого представника по довіреності . Якщо відомості передаються поштою, то потрібно їх нотаріальне завірення . В іншому випадку завіряти всі подаються копії не потрібно: вони надаються одночасно з оригіналами і фахівець відомства повинен сам простежити, щоб вони відповідали дійсності.

В даний час допускається також дистанційна передача відомостей через сайт Росреестра. При цьому потрібно електронний цифровий підпис для відправки документації.

Зазначені документи будуть перевірятися в відомстві протягом 5 днів. Після чого дачник зможе отримати виписку з ЕГРН, яка тепер видається замість свідоцтва про право власності . На цьому процедура приватизації вважається завершеною і права власності на ділянку офіційно закріплюються за фізособою.

Можливий варіант того, що заявнику буде відмовлено в приватизації. Наприклад, якщо він надасть неповний комплект документації, в документах будуть виявлені помилки або невідповідності, буде виявлено факт фальсифікації відомостей. Якщо відмова здасться заявнику незаконним, то він має право оскаржити його в судовому порядку . З отриманим судовим рішенням можна буде заново подавати документи на приватизацію.

Якщо власник надалі забажає прописатися на зареєстрованому об'єкті нерухомості, то йому потрібно подати заяву на присвоєння дому адреси. Для цього йому необхідно звернутися в адміністрацію муніципального освіти разом з документами, що підтверджують його статус власника.

Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:

Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!