25 квітня 2014 року, 7:56 Переглядів:
Фондовий ринок України продовжує зростати. Фото: & nbsp; inpress.ua.
Незважаючи на те, що в Україні неспокійно, індекси на вітчизняному фондовому ринку максимально виросли в порівнянні з усім попереднім роком. А на ринку держоблігацій українського уряду серед вітчизняних інвесторів - зростання попиту на гривневі і доларові цінні папери .
Що відбувається на українському фондовому ринку
Фондовий ринок України, незважаючи на військові операції на сході країни, продовжує зростати, і індекси сьогодні показують максимальні значення за останні 52 тижні. "Головна причина - близькість фінансування МВФ і надії на стабілізацію ситуації, як політичної, так і економічної. Проте, обсяги торгівлі залишаються низькими, що свідчить про відсутність скільки-небудь серйозного інтересу з боку інвесторів", - говорить "Сегодня.ua" фінансовий консультант Іван Компан.
Він пояснює це тим, що українські компанії ніколи не розглядали вітчизняний фондовий ринок з точки зору можливості залучення нового капіталу. Тому і нинішнє зростання вартості активів, який відображається зростанням індексів на українській фондовій біржі, зараз не супроводжується зростанням інтересу людей, готових ці активи купувати. "Не дивлячись на стрімке зростання фондового ринку України в останні два місяці, що пішов за втечею президента з країни і зміною влади, фундаментально ситуація не змінилася. У короткостроковій перспективі це, перш за все, пов'язано з важким політичним і економічним кризою, подібного якому Україна не відчувала за всі роки незалежності. Іноземні інвестори повністю відвернулися від України, що й не дивно для країни з рейтингом "Сaa3" за версією "Moody's". Тому в довгостроковій перспективі причин для оптимізму, на мій погляд, теж дуже мало ", - говорить Іван Компан.
Ускладнюється це тим, що українські емітенти зробили вибір на користь бірж Лондона і Варшави. "І, як результат, на сьогоднішній день в лістингу українських бірж - все ті ж металургія, кілька" енерго ", пара банків, хімія, вмираючий телеком і багатостраждальна нафтова компанія. Більшість з цих компаній входять до складу або повністю контролюються фінансово-промисловими групами (ФПГ) ", - відзначає фінансовий консультант.
Причому супроводжується все це низькою кількістю таких акцій у вільному обігу - тому і скільки-небудь значимим іноземним інвесторам на українських біржах зараз торгувати, по суті, нічим. "Як наслідок - фондовий ринок перетворився на іграшку для вимираючих українських інвестиційних компаній, які і" рухають "його вгору вниз на мінімальних обсягах", - резюмує Іван Компан.
Що зараз твориться з борговими зобов'язаннями
Що стосується боргових зобов'язань, то для українського уряду і компаній іноземні ринки капіталу фактично закриті через кризу.
"На ринку суверенних єврооблігацій відбувається певне затишшя. Інвестори з одного боку оптимістичні з приводу отримання грошей від МВФ і від європейських країн на підтримку економіки, з іншого боку, дуже лякаються новини про постійних сутичках на сході України. Тому торгівлі особливої немає, а облігації коливаються на рівні 10-12% доходностей залежно від терміну погашення ", - розповідає" Сегодня.ua "старший аналітик ІК" Dragon Capital "Ольга Сливінська.
Вона очікує, що інвестори сприймуть як позитивний сигнал підписання меморандуму України з МВФ, коли це відбудеться. "Коли буде підписаний меморандум і отриманий перший транш, то почнуть купувати (облігації зовнішньої позики української держави - прим." Сегодня.ua "), але, звичайно ж, за умови відсутності повномасштабного вторгнення російський військ і, відповідно, військових дій", - зазначає Сливінська.
Радує те, що на українському ринку локальних держоблігацій трохи інша динаміка - спостерігається попит на гривневі папери. Але і вони стали привабливими через девальвацію.
"Інвестори на даний момент швидше очікують, що курс трохи повернеться назад, ніж відкотиться далі вниз. У тому числі цим пояснюється, що місцеві покупці ( банки , Пенсійні фонди) готові придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) по 20% піврічні папери, як одна з найнадійніших і цікавих вкладень. На доларові ОВДП так само спостерігається попит - по 21% від локальних та іноземних гравців ", - резюмує експерт для" Сегодня.ua ".
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Як скачки курсу валют і ситуація на Сході вплинули на український ринок цінних паперів". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Інна Оносова
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.