Реклама
Реклама
Реклама

Як правильно вибрати будівельників і монтажників для елеватора

10 Марта 2017, 9:40

Агрохолдинги, в більшості своїй, вже пройшли школу будівництва елеваторів. Вони встигли наступити на всі граблі і тепер знають, з якого боку підходити до підбору підрядних організацій. Однак сьогодні в активну фазу будівництва зерносховищ вступили дрібні і середні фермери. Для багатьох з них - це нова справа. Спробуємо позначити нюанси підбору будівельників саме для елеваторів.

Хто є на ринку?

Аграрне будівництво сьогодні найбільш затребуване. Тому дефіциту будівельних компаній в цій галузі не спостерігається. Інша справа, що тут можна зустріти, як досвідчені вузькопрофільні компанії, так і тих, хто прийшов «швидко зняти пінку».

Якщо говорити про вузькопрофільних, їх експерти налічують до десяти. Ці компанії будують елеватори по 10-15 років. Їх знають на ринку. Вони в курсі нюансів заливки фундаменту під силоси і монтажу елеваторного обладнання. Однак послуги таких компаній коштують недешево. На цьому відіграють підприємливі ділки, які намагаються збивати ціну.

«Є багато компаній без вузької спеціалізації, з розряду« хапаємося за все, за що можна вхопитися ». Такі компанії демпінгують, набирають кілька об'єктів одночасно, а потім у них не вистачає власного ресурсу для виконання робіт. Вони намагаються розширюватися, і починається «броунівський рух». Страждають підрядники і замовники », - говорить керівник департаменту «Інтерпроект GmbH . Управління проектами" Богдан Голубояр .

«Знайти адекватних будівельників / монтажників завжди було складно. Це «російська рулетка» з більшістю заряджених патронів. Проколи в 8 випадках з 10. У моїй практиці було різне: ображався, лаявся, погрожували. Але я знайшов хороших партнерів, і тепер співпрацюю тільки з ними », - розповідає про свій досвід експерт Ігор Швагер .

Фахівці виділяють кілька важливих факторів, які відрізняють надійну будівельну компанію від ненадійної. Розглянемо їх більш детально.

Рівень парку техніки

Перший і основний ознака, за яким можна відрізнити серйозну компанію - наявність власної, що не орендованій техніки. Чи не зайве буде перевірити виробничу базу компанії-претендента, перш, ніж укладати з нею договір. Якщо компанія має солідний арсенал будівельної техніки, значить, з нею можна мати справу.

«Коли власник вкладає кошти в свій технічний парк, розвиває свій бізнес, це говорить про надійність компанії, і високій якості майбутніх робіт», - підкреслює Богдан Голубояр.

постійні працівники

Як правило, серйозні компанії мають постійний кваліфікований штат фахівців, працівники не один рік працюють в бригадах і дорожать своєю репутацією. Однак високопрофесійні співробітники вимагають гідної оплати праці. Саме тому в гонитві за зниженням собівартості робіт, деякі керівники наймають людей «з вулиці».

Саме тому в гонитві за зниженням собівартості робіт, деякі керівники наймають людей «з вулиці»

Такі горе-працівники мало того, що не мають необхідних навичок, але можуть ще прихопити з будівництва то, що «погано лежить». Таким чином їх «діяльність» обійдеться набагато дорожче, ніж висока зарплата кваліфікованих фахівців.

«На будівництві тільки одного об'єкта я поміняв 4 бригади. У людей немає совісті ні у виконанні робіт, ні в сумах, які вони за цю роботу вимагають. Вони вчилися на нашому об'єкті », - говорить директор ТОВ« НВЦ сушильних технологій » Вадим Воронович .

За його словами, якщо підряднику вдається зібрати бригаду і чомусь навчити людей, то другий раз зібрати цих же працівників уже не вдасться. Вони їдуть заробляти за кордон, не кажучи вже про висококласних зварювальників і монтажників. Така ж проблема і з будівельниками.

Продумана кошторис - ознака кваліфікації компанії

Рівень будівельної компанії легко можна зрозуміти по тому, як вони складають кошторис.

«Серйозні компанії перевіряють і прораховують витрати до копійки, аж до того, скільки їм обійдеться електроенергія та проживання. Вони обговорюють такі дрібниці, тому що з досвіду знають, де можна отримати збитки », - пояснює Богдан Голубояр.

За його словами, грамотно складений кошторис дозволить коректно закрити акти виконаних робіт.

«Якщо в кошторисі будуть помилки або завищені розцінки, по цих цифрах доведеться закривати акти виконаних робіт. Дуже часто в ході будівництва з'являються додаткові роботи. І якщо грамотно НЕ прорахувати кошторис на початку, то в кінці можна отримати великі збитки », - застерігає фахівець.

Він також радить чітко обумовлювати розмір авансового платежу і умови фінансування.

Тонка елеваторна специфіка

Чи потрібна вузька спеціалізація для будівельників і монтажників, які працюють на зведенні елеватора? За великим рахунком, з такими об'єктами можуть впоратися будь-які будівельні компанії з ліцензією. Питання тільки в кількості помилок.

У будівництві елеваторів є ряд специфічних моментів.

Потрібно вміти монтувати обладнання: зерносушарки, транспортне обладнання, силоси. Під ті ж силоси необхідно грамотно зробити фундамент.

«Треба знати, як правильно побудувати аераційні канали; як вилити отвори під розвантажувальні решітки; поставити анкерні заставні », - каже Богдан Голубояр.

Він виділяє ще один специфічний момент в будівництві елеваторів - автоматизацію.

Щоб автоматизувати елеватор, необхідно досконально розуміти технологію. Як зерно сиплеться? Де простягається? Який і який частотний перетворювач потрібно поставити, щоб зменшити швидкість обертання транспортера?

Профільна компанія з хорошим інженерним складом без проблем у всьому цьому розбереться. Менш кваліфіковані можуть занапастити об'єкт повністю.

перевіряємо репутацію

Щоб на етапі будівництва не стало раптом «нестерпно боляче» за невірний вибір будівельників і монтажників, Богдан Голубояр радить зробити ще кілька кроків:

  • Перевірити референс-лист по елеваторах компанії за останні 5 років;

  • Отримати відгуки від замовників будівництва;

  • Перевірити юридичні аспекти (в якому стані знаходиться юридична особа).

Цими нехитрими діями ви можете заощадити собі гроші, час, а, можливо, і врятуєте і власну репутацію.

Інна Воробйова, Elevatorist.com

Хто є на ринку?
Як зерно сиплеться?
Де простягається?
Який і який частотний перетворювач потрібно поставити, щоб зменшити швидкість обертання транспортера?