Реклама
Реклама
Реклама

Контекстна реклама - що це таке, і чи ефективна вона?

  1. Контекстна реклама - що це і як працює?
  2. Переваги контекстної реклами перед іншими видами
  3. Види контекстної реклами
  4. Види запитів в контекстній рекламі
  5. Контекстна реклама на бренд - що це?
  6. Контекстна реклама Яндекс Директ - що це?
  7. Медійно-контекстна реклама - що це?
  8. Семантичне ядро ​​для контекстної реклами - що це?
  9. Принцип роботи аукціону в контекстній рекламі?
  10. Контекстна реклама - як почати працювати?

Ефектним є просування свого бізнесу через інтернет. Для цього корисно знати, контекстна реклама - що це таке, якими перевагами і особливостями вона володіє і як її правильно використовувати. Працювати з нею просто, тому можна зробити все самостійно.

Контекстна реклама - що це і як працює?

Почнемо з термінології, так, під контекстною рекламою піднімають особливий тип реклами в інтернеті, при якому оголошення на сайтах показуються з орієнтиром на їх утримання. Вважається, що це відмінний інструмент для збільшення кількості клієнтів. Багато хто не знає, як працює контекстна реклама, так ось вона буде діяти, коли людина перейде по посиланню на зазначений ресурс. Основа просування - ключові слова.

Переваги контекстної реклами перед іншими видами

Подібний вид реклами є дуже поширеним, що обумовлено певними перевагами:

  1. З її допомогою можна залучити виключно цільову аудиторію, оскільки оголошення буде видно тільки людям, які вже цікавилися товаром або послугою. При запуску реклами людина сама вирішує, по яких запитах будуть показані оголошення, а по яким немає.
  2. Можна застосовувати геотаргетинг, тобто при запуску реклами відбувається орієнтація на конкретні країни і регіони, де транслюватиметься реклама. Завдяки цьому можна масштабувати свій бізнес.
  3. Оплата тільки за користувачів і це ще одна причина, навіщо потрібна контекстна реклама. Зовсім не важливо, скільки разів показувалася реклама, так, значення мають лише реальні переходи по посиланню на сайт.
  4. Власник може контролювати весь процес реклами, причому можна стежити за щоденною статистикою. Завдяки цьому легко контролювати прогрес і в разі чого зупинити компанію.
  5. Описуючи, контекстна реклама - що це таке, варто вказати, що для її старту необхідний незначний бюджет. Розмір вкладень залежить від цілей і результату, який хочеться отримати. Варто відзначити доступність рекламної компанії.
  6. За допомогою цього виду реклами можна отримати швидкий результат. На створення і запуск рекламної компанії йде не більше доби (якщо вона невелика). У перший же день вже можна буде отримувати перших відвідувачів через оголошення.

Види контекстної реклами

Є кілька класифікацій такої реклами, і по одній з них її можна розділити на два види:

  1. Пошукова. Оголошення з'являються після того, як людина ввела запит і натиснув кнопку «знайти». Така реклама повністю відповідає запиту користувача. Вона може мати більш престижні, але і дорогі місця, або більш доступні, але не такі ефективні.
  2. Тематична. Описуючи види контекстної реклами в інтернеті, не можна упустити ще один поширений варіант, особливість якого полягає в тому, що 50% вартості кліка оплачує рекламна мережа, а другу - творець сайту, де показується оголошення. Його тема може збігатися, а може і відрізнятися від тематики сайту. Цей варіант рекламної компанії ще називають «поведінковим націлених».

Види запитів в контекстній рекламі

Існує певна кількість пошукових запитів, в яких слід розбиратися для успішного просування своєї реклами:

  1. Брендові. Їх вводять користувачі, які хочуть знайти сайт певної компанії або продукту. Наприклад: «офіційний сайт сумісного» або «купити планшет Леново».
  2. Інформаційні. Від того, які види контекстної реклами вибрав людина, залежить і різновид запитів, так, інформаційні потрібні, коли користувач шукає відомості про товар або послугу. Їх використовують для формування попиту і виведення компанії на ринок. Наприклад: «як вибрати тональний крем» або «відгуки про смартфон сумісного».
  3. Транзакційні або комерційні. Використовують їх в більшості випадків, коли є бажання придбати якийсь товар. Наприклад: «купити планшет» або «доставка їжі».
  4. Геозалежні. Вводячи запити, людина розраховує отримати інформацію, що відноситься до його регіону, наприклад, «доставка суші» або «ветеринарна клініка».

Контекстна реклама на бренд - що це?

Під цією назвою розуміють настройку реклами, в якій ключові слова обов'язково включають назву сайту або компанії. Крім цього, можна буде проводити настройку, орієнтовану на назву бренду конкурентів, тобто можна буде рекламуватися за рахунок суперників. З'ясовуючи, що це означає контекстна реклама на бренд, варто зауважити, що вона має високоякісний трафік і низьку вартість. Є кілька видів використання реклами на бренд:

  1. Вказівка своєї торгової марки. Легальний і вигідний варіант для власників бренду і їх офіційних партнерів. У заголовку та основної частини оголошення може бути вказана назва компанії.
  2. Використання назви торгової марки. Це спосіб реклами, коли крім загальних запитів застосовуються ще різні брендові. Назва може вказуватися в запитах, а в тексті все залежить від конкретного бренду.
  3. Використання конкурентної торгової марки. У цьому випадку користувач відволікається від покупки, розглядаючи подану альтернативу. Закон не забороняє використання в ключових словах назви торгових марок конкурентів, але вказівка ​​його в заголовку або тексті може стати причиною санкцій.

Контекстна реклама Яндекс Директ - що це?

Статистика показує, що частка запитів в Яндексі серед росіян і жителів ближніх країн становить 70-80%, тому можна не сумніватися в її ефективності. Директ був представлений в 2001 році і його основна спеціалізація - показ оголошень. Види контекстної реклами Яндекс не працюють за фіксованою вартістю, оскільки тут діє принцип аукціону. Найменший тариф за клік становить 30 коп.

Варто зауважити, що крім пошукача, оголошення будуть показані на сайтах-партнерах, які зареєстровані в Яндекс.Директ. Ця система відрізняється простими налаштуваннями і при бажанні з ними можна справитися самостійно. До мінусів майданчика можна віднести наявність обмежень на розмір заголовка і тексту. До того ж не буде відповіді на довгі запити, які включають більше п'яти слів.

Медійно-контекстна реклама - що це?

Для власника бізнесу цей вид реклами є додатковою і недорогий можливістю, щоб запропонувати свої товари і послуги на великій кількості майданчиків, незалежно від пошуку Яндекса або Google. Медійно-контекстної вона називається, оскільки власники сайтів партнерів можуть розміщувати оголошення в будь-яких варіантах: горизонтальні і вертикальні банери, модулі квадратної форми, тизери, пересувні блоки і так далі. Щоб перевірити чи працює контекстна реклама, потрібно просто зайти на сайт і подивитися на сторонню інформацію.

Семантичне ядро ​​для контекстної реклами - що це?

Під цим поняттям мається на увазі перелік пошукових запитів, які описують товар або послугу. За ним люди і будуть бачити створене оголошення. Семантичної ядро ​​є одним з основних факторів успіху рекламної компанії. Роз'яснюючи, що це таке ведення контекстної реклами, важливо зупинитися на основних причинах створення семантичного ядра:

  1. Забезпечує отримання більшого пошукового трафіку для оголошення.
  2. Дає максимальну кількість запитів, причому навіть низькочастотних.
  3. Використовується для створення нового сайту або зміни структури вже існуючого ресурсу.

В інструкції, що стосується того, контекстна реклама - що це таке, зазначено і кілька правил, необхідних для отримання семантичного ядра:

  1. Виділення масок, тобто основних ключових слів, які максимально описують товар або послугу. Наприклад, «дерев'яні лежаки».
  2. Для кожної маски підбираються реальні пошукові запити. Для цього найкраще використовувати спеціальні сервіси, наприклад, Яндекс. Вордстат. Вводячи «дерев'яні лежаки», можна буде отримати запити, які вводять користувачі з цими словами.
  3. Для розширення діапазону показу і зменшення бюджету, необхідно доповнити складений список синонімами і транслітерацією.
  4. В обов'язковому порядку необхідно виключити з ядра неефективні ключові слова. До них відносять запити, частотність яких мінімальна.
  5. Рекомендується врахувати і мінус-слова, сюди відносять запити, які не мають відношення до бізнесу. Наприклад, якщо ви продаєте дерев'яні лежаки, але тільки в роздріб, то мінус-слово - «-оптом».

Принцип роботи аукціону в контекстній рекламі?

Оскільки кількість рекламних місць є обмеженим, системи використовують якийсь алгоритм, який визначає, яке оголошення буде показано конкретного користувача в певний момент. Описуючи, навіщо потрібна контекстна реклама і аукціон, слід вказати, що він також необхідний для визначення ціни переходу по оголошенню. Основний параметр, який впливає на результат аукціону - запропонована рекламодавцем ціна, але враховуються і інші фактори.

Є кілька порад, що стосуються того, як виграти аукціони в системах контекстної реклами:

  1. Система Aori має бід-менеджера, який делегує алгоритмом вибором і автоматично змінює ставку. Ця система прогнозує зміну ситуації і заздалегідь змінює ставки.
  2. Для підкріплення візуального відгуку і збільшення СTR оголошення слід використовувати точне входження ключа в заголовку і тексті.
  3. З'ясовуючи, контекстна реклама - що ж це таке і як виграти аукціон, варто дати ще одну пораду - забезпечте якість оголошення. Текст повинен бути інформативним, містити ключові слова і заклик до дії.
  4. До інших корисних дій можна віднести: акуратне підвищення ставок, забезпечення якісного Лендінзі, проведення тестування оголошення і уточнення орієнтування.

Контекстна реклама - як почати працювати?

Щоб отримати максимально ефективну рекламу, краще довіритися фахівцям, але можна спробувати запустити її самостійно. Наступна інструкція допоможе зрозуміти, що це таке налаштування контекстної реклами:

  1. Виберіть систему, де хочете помістити оголошення. Найпопулярніші в Рунеті - Яндекс.Директ (підключитися до рекламної мережі Яндекса) і Google AdWords (підключитися до Google AdSense ). Другий варіант є більш простим, оскільки я Яндексі жорсткіша модернізація.
  2. Після реєстрації слід додати свої проекти, а після проходження модернізації помістити на сайті рекламні блоки.
  3. Експериментуйте з дизайном і місцями розміщення блоків, щоб підвищити заробіток на контекстній рекламі. Регулярно відстежуйте статистику.

Контекстна реклама - що це і як працює?
Контекстна реклама Яндекс Директ - що це?
Медійно-контекстна реклама - що це?
Семантичне ядро ​​для контекстної реклами - що це?
Принцип роботи аукціону в контекстній рекламі?
Контекстна реклама - як почати працювати?
Контекстна реклама - що це і як працює?
Контекстна реклама на бренд - що це?
Контекстна реклама Яндекс Директ - що це?
Медійно-контекстна реклама - що це?