Реклама
Реклама
Реклама

Чи потрібно брати іпотеку? 7 причин відмовитися від ідеї

Манія обзавестися своїм власним житлом характерна для багатьох громадян країни. Заради втілення своєї мрії вони готові роками тягнути іпотечну лямку. Але чи потрібно брати іпотеку? Перед тим, як прийняти остаточне рішення, познайомтеся з 7 причинами, які, можливо, утримають вас від поспішних кроків.

Сьогодні на ринку склалася унікальна ситуація. Ставки по іпотечних кредитах знаходяться на рекордних мінімумах. За даними ЦБ, в середньому вартість іпотеки становить близько 10,5% і на цьому, здається, обвал не зупиниться. Експерти прогнозують, що до кінця року ставки підуть нижче планки в 10%. Таку привабливу ситуацію складно ігнорувати. І якщо без іпотеки дійсно не обійтися, терміново потрібне житло для себе або сім'ї, то не варто упускати можливості, який надає поточний ринок. тут можна розрахувати суму іпотеки. калькулятор допоможе в цьому.

Однак є громадяни, для яких покупка нерухомості і оформлення іпотеки в даний момент не є пріоритетною метою. На виправдання своєї неквапливості вони можуть привести 7 причин.

Не вигідно   Якщо розглядати іпотеку, як спосіб розбагатіти на зростаючу вартість нерухомості, то цей план мав непогані шанси на успіх аж до 2014 року, коли ціна квадратного метра з невеликими перервами, але неухильно повзла вгору Не вигідно
Якщо розглядати іпотеку, як спосіб розбагатіти на зростаючу вартість нерухомості, то цей план мав непогані шанси на успіх аж до 2014 року, коли ціна квадратного метра з невеликими перервами, але неухильно повзла вгору.

Сьогодні на метрі розбагатіти буде складно. Падіння цін на нафту, зниження припливу інвестицій, санкції, падіння реальних доходів населення внесли свій вклад. Принаймні в Москві ціна квадрата вже кілька років продовжує знижуватися.

неліквідне
В кінці 2014 року на тлі стрімкого ослаблення курсу рубля багато громадян кинулися виводити з банків свої заощадження, щоб перекласти в нерухомість. Ті, у кого не вистачало на покупку квартири, оформляли іпотеку. Вважалося, що краще залити гроші в бетон, ніж дочекатися повного знецінення грошових коштів.

Можливо, це і так, проте у вкладень в нерухомість є один істотний недолік Можливо, це і так, проте у вкладень в нерухомість є один істотний недолік. У разі нестабільної економічної ситуації нерухомість складно буде продати за ціною, близькою до ринкової. Крім того, великі втрати за часом. Швидко зреагувати явно не вийде. Вкладникам в цьому плані набагато простіше. Зняв свої гроші, переклав в потрібну валюту і вільний. Звичайно, і у вкладників можуть бути проблеми зі зняттям коштів, проте для цього є система страхування вкладів і велика кількість банків, за якими можна розбити свої заощадження на невеликі суми.

небезпечно
Якщо у позичальника на руках і так вже багато невиплачених кредитів, то звалювати на себе ще іпотеку дуже небезпечно. З особливою обережністю до іпотеки потрібно підходити тим, що не впевнений в стабільності своїх доходів, має незатребуваною на ринку професією.

У разі фінансових потрясінь, які трапляються із завидною регулярністю, можна позбутися всіх заробітків У разі фінансових потрясінь, які трапляються із завидною регулярністю, можна позбутися всіх заробітків. І тоді кредитор просто виселить боржника з іпотечного житла. Щоб уникати таких неприємних ситуацій, банк намагається ретельно оцінювати позичальника ще на етапі оформлення заявки. Тут можна перевірити свої сили і дізнатися, чи дасть банк іпотеку?

затратно
Якщо громадянин любить економити і розуміє, що за час дії іпотечного кредиту він фактично віддає банку 1,5-2 вартості квартири, то краще накопичити кошти самостійно, не вдаючись до допомоги позики.

Тим більше сьогодні, коли вартість нерухомості знижується, інфляція знаходиться на рекордно низьких рівнях, збирати вигідніше, ніж влазити в кредитні борги. Тут можна підрахувати, скільки потрібно відкладати, щоб накопичити?

бюрократично
У Росії кожен другий шлюб закінчується розлученням. Тому, пов'язуючи свою долю з іпотекою, потрібно завбачливо проаналізувати всю ситуацію в світі шлюбних перспектив.

Неважливо, оформив позичальник іпотеку до шлюбу, продовжуючи робити виплати в шлюбі, або цілком отримав кредит уже будучи пов'язаним сімейними відносинами, в разі розлучення доведеться чимало попотіти, щоб справедливо розділити нажите майно, оцінивши внесок кожного в оплату кредиту Неважливо, оформив позичальник іпотеку до шлюбу, продовжуючи робити виплати в шлюбі, або цілком отримав кредит уже будучи пов'язаним сімейними відносинами, в разі розлучення доведеться чимало попотіти, щоб справедливо розділити нажите майно, оцінивши внесок кожного в оплату кредиту. К, жаль, культура шлюбного договору, який би спочатку розставив всі крапки, в країні поки не розвинена.

невільно
Від іпотеки і покупки нерухомості все частіше відмовляються ті, хто не бачить сенсу в додаткової тягар на 5-25 років. Необхідність спочатку платити кредит, потім робити ремонт, оплачувати комунальні послуги, утримувати житло в потрібному вигляді багатьох шокує. Набагато простіше знімати чуже житло і працювати в будь-якому регіоні або країні, витрачати вільні гроші на себе, на подорожі, вкладати у власний бізнес.

На Заході багато громадян так і роблять. І тільки стереотипи, які існують на пострадянському просторі, змушують громадян купувати нерухомість навіть у тих випадках, коли необхідність в ній немає.

ризиковано   І, нарешті, ще один плюс знімного житла ризиковано
І, нарешті, ще один плюс знімного житла. Якщо вам попався поганий район, гучна будівництво під боком, галаслива автодорога, неадекватні сусіди ви завжди зможете змінити місце проживання за лічені години.

З купленим в іпотеку житлом доведеться миритися з різними вадами. Або втрачати час і гроші на організацію продажу житла. При цьому покупка житла в іншому регіоні не є гарантією позбавлення від проблем. І що робити? Знову продавати? Або ж краще просто міняти орендоване житло ?!

Розкажіть друзям про причини відмовитися від іпотеки

Читайте також:

Але чи потрібно брати іпотеку?
І що робити?
Знову продавати?
Або ж краще просто міняти орендоване житло ?