- Підстави набуття ділянки
- Отримуємо ділянку на загальних підставах
- Ціна ділянки
- Документи, необхідні для отримання ділянки
- Нюанси надання землі ветераном
- Заява
- Визнання санітарного невідповідності площі житла для ветерана
- Якщо ділянка знаходиться в Садовому Товаристві?
- висновок
З огляду на, що в країні з'являється все більше і більше соціально незахищених категорій людей, законодавцю доводиться приймати даний факт до уваги і розробляти нові правові акти для захисту свого населення. За своє багатовікове існування наша країна брала участь у багатьох бойових діях і зараз особи, що брали участь в таких діях, стикаються з проблемою захисту своїх прав. Однією з таких проблем є отримання ветераном бойових дій земельної ділянки.
Підстави набуття ділянки

Законодавство, що регулює порядок виділення землі учасникам бойових дій. Фото № 1
Для того щоб отримати ділянку ветерану, необхідно звернутися до законодавству і зрозуміти, чи є людина ветераном бойових дій. Стаття 3 Федерального закону «Про ветеранів» № 5-ФЗ в редакції від 29.06.2015 року в пунктах 1, 3 чітко визначає категорії осіб, які можуть бути віднесені до ветеранів бойових дій.
По суті, більш до учасників бойових дій не відносять нікого. Ветерани ВВВ є окремою категорією, з усіма наслідками, що випливають пільгами , Правами і обов'язками. Крім цього, окремими постановами до учасників бойових дій також відносять:
- осіб, які воювали в Афганістані;
- осіб, які в період часу з 1945 по 1957 року проводили саперні роботи;
- всі учасники військових конфліктів на території Радянського Союзу і Росії (те, про що було сказано вище).
Таким чином, ділянки ветеранам бойових дій надаються повсюдно, проте існують умови, при яких отримати земельну ділянку ветерану стає простіше.
До таких умов відносять:
- повна відсутність в користуванні земельних ділянок на момент подачі документів;
- в місті, селі чи селищі, де проживає ветеран, реєстрація повинна бути не менше п'яти років;
- площа проживання ветерана повинна бути визнана не відповідною санітарним нормам. Тобто або ця житлоплоща визнана аварійною, або маленькою для проживання особи.
Крім зазначених випадків, право для отримання ветераном бойових дій ділянки визначається в статті 30.1 Земельного Кодексу, а в статті 38.1 визначено порядок проведення аукціону на придбання земельної ділянки ветераном.
Отримуємо ділянку на загальних підставах

Процедура виділення земельних ділянок ветеранам. Фото № 2
Як би не хотілося, але земля ветерану безкоштовно не дістанеться. При цьому, процес отримання землі ветераном трохи ускладнений, оскільки бажаючих дуже багато і землі на всіх може не вистачити, хіба що на Далекому Сході.
Для того, щоб розуміти, які документи слід надавати на отримання ветераном ділянки, необхідно з'ясувати саму процедуру отримання.
Варто відзначити, що держава не надає ділянки, хто б їх шукав і не має в своєму активі. Вся процедура з пошуку ділянки належить тільки особі, що бажає отримати ділянку. У нашому випадку це ветеран бойових дій.
Алгоритм дій повинен бути наступний:
- Для початку необхідно знайти саму ділянку. Він повинен розташовуватися в межах населеного пункту. Ділянка може перебувати в городньому товаристві, а може бути нічийним. Необхідно якомога більше дізнатися про ділянку, з'ясувати його якість, кордони, історію. Максимально зібрати про нього характеризує інформацію.
- Для визначення його статусу необхідно в Росреестра подати заявку на отримання довідки. При наявності у ділянки кадастрового номера (що краще), по наданим номером визначити приналежність ділянки.
- У тих випадках, якщо земельний наділ не має кадастрового номера та приладдя, необхідно визначити його межі, а для цього необхідно залучити фахівців кадастрової служби, з тим, щоб отримати план-схему ділянки. Саме ця план-схема і буде надалі затверджуватися районною адміністрацією.
Протягом двох тижнів після отримання заявки на виділення ветерану земельної ділянки приходить письмове повідомлення про затвердження заявки, або про відмову в затвердженні заявки.
Причин для відмови досить багато і тому необхідно заздалегідь проконсультуватися у юриста. Безкоштовні земельні ділянки ветеранам державою надаються у виняткових випадках. Для цього необхідно бути:
- Героєм Радянського Союзу або Героєм Росії;
- повним кавалером ордена Слави.
Якщо ж ветеран відповідає всім характеристикам для отримання земельної ділянки, інформація про продаж ділянки розміщується на сайті Росреестра і виставляється на аукціон. Земельна ділянка дістається ветерану в разі:
- якщо не була запропонована більш приваблива ціна на ділянку іншим ветераном;
- якщо заявок на придбання даного ділянки не надійшло взагалі.
Торги проходять протягом місяця. Після закінчення цього терміну приймається остаточне рішення.
Ціна ділянки

Скільки буде коштувати учаснику бойових дій отримання земельної ділянки? Фото № 3
Виходячи з перерахованого вище, приходить розуміння, що пільгове отримання земельної ділянки особі, яка за своє життя законно заробила на заохочення від держави , Є умовним.
З огляду на алгоритм дій, розглянемо приблизний кошторис витрат на ділянку:
- Послуги МФЦ з надання інформації про ділянку (держмито) - 300-500 рублів;
- При проведенні кадастрових робіт завмер і складання плану схеми - від 2000 до 15000 рублів;
- Держмито за оформлення землі - до 1000 рублів.
- Консультація юриста договірна. Зазвичай до 1000 рублів.
Ось приблизно такі витрати очікують кожного ветерана, це не враховуючи витрати на юриста , Проїзд, а також інші супутні довідки, які можливо можуть знадобитися.
Документи, необхідні для отримання ділянки

Якими документами необхідно запастися учаснику бойових дій для подачі заявки на виділення земельної ділянки? Фото № 4
Перелік документів може варіюватися відповідно від статусу ветерана і характеристик ділянки. До основного переліку відносять:
- Посвідчення ветерана бойових дій.
- Отриманий кадастровий номер ділянки (якщо він є і виникає необхідність в проведенні торгів).
- Заява в двох примірниках.
- Документ, що підтверджує необхідність в поліпшенні житлових умов. Такими документами можуть бути:
- висновок про визнання житлоплощі аварійної;
- ухвала суду про необхідність поліпшення житлових умов;
- висновок санітарної служби про невідповідність займаній площі стандартам та умовам проживання, встановленим державою.
Нюанси надання землі ветераном

Що слід враховувати учаснику бойових дій при прийнятті рішення про отримання земельної ділянки? Фото № 5
Як видно, нюансів на шляху до отримання заповітного ділянки предостатньо. Зупинимося на основних.
Заява
Найкраще, якщо заяву буде складати юрист, оскільки в заяві необхідно вказувати точні характеристики землі. Важливо визначити тип цільового використання землі, так як це і є основною частиною прийнятих рішень про відмову в наданні землі.
Найкраще вказувати «ведення садівництва», оскільки надалі є інший шлях прописатися на дачному ділянці і визнати будова житловим. При вказівці капітального будівництва найчастіше державний орган відмовить.
Визнання санітарного невідповідності площі житла для ветерана
В даному випадку необхідно подивитися зміни до Житлового Кодексу. У статті 50 встановлюється наступна норма:
- вісімнадцять квадратних метрів на одну особу;
- сорок два квадратних метра на сім'ю з двох осіб;
- трохи більше тридцяти квадратних метрів на трьох членів сім'ї і більш.
Нюанс полягає в тому, що 17 квадратних метрів можуть бути не прийняті до уваги як підставу для поліпшення житлових умов. У примітці до статті зазначено, що порушенням норми може бути визнано 12 квадратних метрів і нижче на людину.
Таким чином, вираховуючи свою житлоплощу, ветеран повинен як мінімум в половину прорахувати. Визнати невідповідність норм можна через керуючу Житлову Компанію, що дуже нелегко, або через суд, що теж нелегко, але зате гарантовано до виконання будь-яким державним органом.
Якщо ділянка знаходиться в Садовому Товаристві?
Дуже часто виникають випадки, коли, перебуваючи в межах кооперативу, ділянка ніяк не оформлений. Або формально належить людині, який протягом понад трьох років на ньому не з'являвся і інтерес не виявляв. Цьому можуть сприяти різні життєві ситуації.
Однак голова кооперативу, якщо на ділянку немає права власності, може при отриманні більшості голосів членів кооперативу прийняти рішення про виключення однієї особи з членів кооперативу, з подальшою втратою права володіння і розпорядження кооперативної власністю, і прийняття в члени кооперативу ветерана, який бажає придбати цю ділянку. Обсяг витрат прийняття такого рішення залежить від голови.
висновок

Незважаючи на непросту процедуру отримання земельної ділянки, перспектива обзавестися власною землею і дачею залишається для багатьох дуже привабливою. Фото № 6
Висновок, на жаль, сумний. У деяких випадках пенсіонеру доводиться все дії робити через представників, найчастіше це діти, які використовують можливість ветерана на отримання майнових прав на землю . Стикаючись з бюрократією, витрачатися неймовірну кількість нерв і часу.
Перед подачею документів найкраще провести всі підготовчі дії по закріпленню ділянки за ветераном по максимуму, тому як потім це зробити буде набагато складніше. Знову ж на аукціоні може статися неприємна ситуація, коли ділянку , Знайдений одним, буде викуплений іншою особою.
Отримання ділянки ветераном бойових дій схоже на лотерею, де ветеран покладається тільки на удачу і грамотне складання всіх необхідних документів. Довіряти варто тільки професіоналам.
Додатково дізнатися про житло для ветеранів бойових дій ви зможете дізнатися, подивившись відео:
Дивіться також Телефони для консультації
Якщо ділянка знаходиться в Садовому Товаристві?