Реклама
Реклама
Реклама

Керамічні поризовані блоки Porotherm: особливості, ізоляційні властивості, переваги

  1. особливості матеріалу
  2. треба будувати
  3. Тепло- і звукоізоляція

Технологія будівництва будинків з кераміки дозволяє зводити будинки і будівельні конструкції, що відрізняються своєю екологічністю і високими експлуатаційними характеристиками. На сучасному російському ринку широку популярність здобули будівельні великоформатні керамічні поризовані блоки Porotherm (Wienerberger, Австрія) - це високоякісний будівельний матеріал нового покоління, що поєднує в собі сучасні технологічні рішення і багатовікові традиції використання кераміки.

особливості матеріалу

Через постійне збільшення вартості енергії люди прагнуть економніше витрачати природні ресурси, а тому при оцінці якості на перше місце виходить термічний опір. При додаванні в глину тирси або полістиролу в різних пропорціях, змінюється пористість цегли, і тим самим регулюється термічний опір і теплоємність різних його видів.
Керамічні блоки Porotherm, одержувані з природної глини, забезпечують ефективний теплозахист і скорочують витрати на опалення в зимовий період. Це екологічний та протипожежний матеріал, що володіє стійкістю до деформації і тривалих навантажень.
Завдяки інноваційним технологіям, великоформатні керамічні блоки сьогодні - це ещe і економічний кладочний матеріал великого формату. У разі необхідності роботу з блоками полегшують захватні отвори. При транспортуванні і обробці не потрібно спеціальних інструментів. З'єднання вертикальних швів в паз і гребінь не вимагає розчину, тому на кладку витрачається на 15-20 відсотків менше часу в порівнянні зі звичайною кладкою на розчині, а витрата розчину знижується приблизно на 35 відсотків. Все це знижує вологість кладки, будівля швидше просихає і набуває рівень термічного опору, що відповідає необхідним характеристикам. Використовуючи блоки Porotherm, можна просто і ефективно знизити будівельні та експлуатаційні витрати. При використанні блоків 44 і 51 розміру немає необхідності проводити утеплення стін, що істотно знижує фінансові витрати. Надалі ж легко перебудувати або надбудувати будівлю з цих блоків без великих витрат. Якщо Ви задумали побудувати будинок з цегли, а коштів не вистачає, інженер будівельної компанії або проектна організація можуть переробити вже наявний проект на проект зі стінами з керамічних блоків, що призведе до економії при будівництві на 1-2 тисячі рублів за 1 кв.м.
Великоформатні керамічні блоки - це нові можливості в комплексному будівництві. Природні гідності керамічної цегли, економічність і високотехнологічність будівельного процесу, універсальне застосування як для будівництва зовнішніх стін, так і для зведення міжкімнатних перегородок, сумісність з різними видами оздоблювальних матеріалів - великоформатні блоки поєднують всі ці якості, володіючи унікальними фізичними характеристиками. Крім того, великоформатні блоки Porotherm екологічно безпечні.

треба будувати

Будівельний цегла, керамічний камінь або великоформатний керамічний блок - це мінімальний конструктивний елемент будівлі. Завдяки різноманітності розмірів він особливо підходить для створення різних архітектурних форм та деталей. Комплексна система цегляної кладки Porotherm дозволяє зводити будівлі за індивідуальними проектами, тобто з вільним плануванням і використанням сучасних архітектурних форм: еркерів неправильної форми, дугоподібних стін, стін з розчленованої поверхнею, башточок, напівкруглих вікон і дверей і т.п.
Зовнішні стіни повинні бути міцними, забезпечувати теплоізоляцію, захищати від вологи і шуму, а також від пожежі. Економічним рішенням, враховує витрати праці, матеріалів і функціональність, є зовнішня стіна товщиною від 380 до 510 мм з керамічних блоків Porotherm 38 або Porotherm 51. Крім того, потужна зовнішня стіна відкриває можливості для технічно безпомилкових рішень деталей, як в області конструкцій перекриттів, дверних і віконних перемичок, так і при прокладанні різних проводок.
Надмірний вміст водяної пари в повітрі за певних обставин може викликати руйнування будівлі - може з'явитися цвіль і початися процес гниття стіни. Природна структура керамічних блоків забезпечує вихід надмірної вологості з приміщення назовні і навпаки, якщо повітря дуже сухе, - пропускає вологість всередину.

Тепло- і звукоізоляція

Сучасні стандарти будівництва рекомендують підходити до заощадження енергії комплексно. Вирішальним фактором виявляється кінцеве споживання енергії у всьому будинку. Тому, щоб гранично знизити витрати на енергію, потрібно не шукати окремі будівельні матеріали з максимальним показником термічного опору, а розглядати «витрата енергії на опалення» всієї будівлі. Теплоізоляція в будівництві підпорядковується простому законом фізики: при певній товщині стін подальше потовщення не дає ефективної економії енергії. На підставі цього закону існує екологічно і економічно обгрунтована зв'язок між витратами і користю.
Що стосується зовнішніх стін, то оптимальне співвідношення витрат і користі досягається при кладці в один ряд великоформатних блоків Porotherm товщиною 510 мм на «тeплий» розчин з теплоізоляційними властивостями. Крім правильного вибору будівельної концепції, велику роль відіграє географічне положення будівлі, площа вікон і дверей і їх якість, спосіб провітрювання приміщення і т.п.
Здатність блоків кладки накопичувати тепло создаeт рівномірний і природний клімат у внутрішніх приміщеннях і в теплу, і в холодну пору року. Влітку стіни з блоків Porotherm перешкоджають перегріву, а взимку - швидкому охолодженню. Точно також стіни працюють і при постійній зміні дня і ночі.
Блоки Porotherm забезпечують і хорошу звукоізоляцію, тому в більшості випадків не потрібно додаткових звукоізоляційних матеріалів. Крім того, внутрішні стіни з цього матеріалу, перегородки і перекриття будинку поглинають внутрішні шуми.
Переваги Porotherm:
- відмінні теплоізоляційні властивості - можливість застосування одношарової конструкції зовнішньої стіни (для блоків товщиною 380-510 мм) без додаткового утеплення;
- клас міцності М100-М150;
- відмінна паропроникність, стійкість до ультрафіолету, кислот і лугів;
- високий показник звукоізоляції;
- екологічна чистота матеріалу;
- швидкість зведення стін - більш ніж в 4 рази швидше, ніж кладка зі звичайної цегли;
- не вимагає розчину у вертикальних швах завдяки з'єднанню «паз-гребінь». Витрата розчину в 4 рази нижче в порівнянні з кладкою із звичайної цеглини;
- сумісність з різними видами оздоблювальних матеріалів;
зменшення витрат оздоблювальних розчинів - штукатурки, клею - за счeт отримання рівної поверхні кладки.
Недоліки Porotherm:
- можливо при транспортуванні або вантажно-розвантажувальних роботах блок з нижнього ряду може тріснути, що призведе до його непридатності, а це суттєвий об'eм. Хоча і при транспортуванні цегли будь-якої марки завжди береться запас на бій.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу
Станіслава Віталійовича Чевичелова,
генерального директора ТОВ «ДОМА 52»

Купити блоки Porotherm

Проекти будинків з блоків Porotherm:

Проекти будинків з блоків Porotherm: