Реклама
Реклама
Реклама

Пояснювальна записка-зразок про запізнення на роботу

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Що вважати запізненням?
  3. Запізнення на роботу як дисциплінарне порушення
  4. Поважні причини для запізнення
  5. Пояснювальна з приводу запізнення на роботу: порядок оформлення
  6. Пояснювальна записка-зразок про запізнення на роботу
  7. Як вчинити, якщо працівник відмовляється писати пояснювальну

Не знаєте, як повинна виглядати пояснювальна записка про запізнення на роботу? Наочні приклади, пояснення і корисні поради - в статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Укладаючи трудовий договір, працівник приймає на себе ряд зобов'язань. Крім сумлінного виконання дорученої роботи, він зобов'язується дотримуватися дисципліни праці і слідувати правилам, встановленим на підприємстві. А якщо з якихось причин він цього не робить, можна говорити про дисциплінарне порушення.

Що вважати запізненням?

Найпоширеніше порушення трудової дисципліни - запізнення. На практиці запізненням вважається і пізній прихід на роботу на початку дня або зміни, і запізніле повернення з обідньої перерви, і не узгоджене з керівництвом відсутність на робочому місці. Тривалість запізнення роботодавцями оцінюється по-різному.

У деяких організаціях навіть хвилинна затримка вважається порушенням режиму. Для фіксації запізнень застосовується електронна пропускна система, з точністю до хвилини відображає час приходу на роботу. Але є і компанії з більш лояльною політикою. Невеликі запізнення можуть не прийматися в розрахунок, а увага звертається тільки на тривалі (півгодини, годину) відхилення від робочого графіка.

Скачайте документи по темі:

Втім, більшість роботодавців розцінює навіть п'ятнадцятихвилинний затримку як запізнення. Відсутність на робочому місці затягнулося на чотири і більше години поспіль? Значить, мова вже йде про прогул - грубому проступок, за яке співробітника можна звільнити відразу, не чекаючи повторних порушень. Що для цього потрібно, читайте в статті « Як звільнити за прогул ».

Запізнення на роботу як дисциплінарне порушення

Приходячи на роботу із запізненням, співробітник тим самим порушує режим робочого часу . Ще на етапі працевлаштування новачка знайомлять з ПВТР (правилами внутрішнього трудового розпорядку) та іншими локальними нормативними документами, в яких прописаний режим роботи - зокрема, зазначено час початку і закінчення робочого дня. Підписом під документом або в листі ознайомлення він підтверджує готовність вчасно приходити на роботу і не залишати робоче місце раніше встановленого терміну. Стаття « Як оформити Правила внутрішнього трудового розпорядку »Буде корисною для всіх, хто має справу з нормативною документацією підприємства.

Важливо: якщо режим робочого часу окремих співробітників відрізняється від загальних правил, що діють в організації, його особливості необхідно зафіксувати трудовим договором (ст.57 ТК РФ).

Запізнення без поважних причин розглядається як порушення одного з умов трудового договору. Отже, мова йде про дисциплінарний проступок, тому роботодавець має право застосувати до порушника передбачені ст.192 ТК РФ заходи стягнення:

зауваження;

догану;

Важливо: не можна застосовувати більше одного стягнення за один і той же проступок. Іншими словами, якщо співробітник всього один раз запізнився на роботу, йому можна зробити або зауваження, або догану.

Іншими словами, якщо співробітник всього один раз запізнився на роботу, йому можна зробити або зауваження, або догану

У робочому колективі є «хронічно» спізнюються, і вам здається, що прийшла пора з ними попрощатися? Спочатку прочитайте статтю « Як оформити звільнення за неодноразове невиконання працівником трудових обов'язків ». Роз'яснення експерта допоможуть прийняти вірне рішення в складній ситуації і при цьому не стати відповідачем в суді.

Якщо ж інцидент стався вперше або з моменту попереднього порушення дисципліни пройшло більше року, звільнення стане занадто суворим і, що важливіше, неправомірним рішенням. Звільнений за таких обставин працівник, швидше за все, звернеться в ГИТ або подасть на роботодавця до суду. Справа може закінчитися відновленням на роботі і виплатою компенсації.

Детальніше про це читайте в статті « Звільнення за запізнення: не допускайте двох частих помилок »: Поради експерта допоможуть правильно оформити процедуру і підстрахуватися на випадок судового розгляду. Якщо загроза позову вже маячить на горизонті, зважте всі «за» і «проти» звільнення з винному основи (див. « Як звільнити за статтею, якщо працівник загрожує піти в суд »). Можливо, процедуру доведеться оформити в особливому порядку, щоб не порушити законні права неповнолітнього працівника або профспілкового лідера.

Закон зобов'язує роботодавця при розгляді будь-якого дисциплінарного проступку брати до уваги його тяжкість і обставини скоєння. Адже запізнення, на перший погляд виробляє враження кричущого порушення дисципліни, може бути: а) не таким вже й значним; б) викликаним поважними причинами.

Довідка

Поважні причини для запізнення

Далеко не завжди в запізненні винен сам працівник. Автомобільні пробки і аварії, поломки автобусів, затримки поїздів в метро, ​​нещасні випадки та інші обставини часом навіть найвідповідальнішого людині не дають потрапити на роботу вчасно.

Заздалегідь прорахувати і передбачити хід подій, що трапляються незалежно від нас, неможливо. Очевидно, що немає необхідності застосовувати стягнення до співробітника, хто спізниться з об'єктивних і не залежить від нього причини. Якщо ви сумніваєтеся в правдивості наданих пояснень, запросите підтверджуючий документ - протокол ГИБДД з місця аварії, довідку з метрополітену або трамвайного депо і т.д.

Вважати чи не вважати викладені причини поважними, вирішує роботодавець. Але спочатку він в будь-якому випадку зобов'язаний зажадати у порушника письмові пояснення проступку (ст.193 ТК РФ). Запит може бути як письмовим, так і усним. А ось пояснювальна з приводу запізнення на роботу і будь-якого іншого порушення дисципліни оформляється виключно в письмовому вигляді.

Пояснювальна з приводу запізнення на роботу: порядок оформлення

Пояснювальна записка - офіційний документ, що пояснює обставини якої-небудь події або події. Складати такі записки може будь-який співробітник. У ролі адресата фігурує вищестояще посадова особа. Так виглядає стандартна пояснювальна записка про причини відсутність на робочому місці :

Незалежно від причин, за якими оформляється в 2017 році пояснювальна записка (запізнення на роботу або ранній відхід, недотримання вимог охорони праці, конфлікт з колегами і т.д.), вона носить інформаційний характер. Тому в процесі її складання слід керуватися положеннями ГОСТ Р6.30-2003 і слідувати простим правилам, вказуючи:

автора (посада, прізвище, ім'я, по батькові, табельний номер, структурний підрозділ);

адресата - як правило, пояснювальна записка про запізнення на роботу-2017 пишеться на ім'я директора організації або безпосереднього керівника структурного підрозділу, в якому працює спізнився;

дату складання;

назва структурного підрозділу (в даному випадку «Пояснювальна записка») і заголовок ( «Про порушення трудової дисципліни», «Про запізнення на роботу»).

В основній частині документа детально викладаються обставини порушення. Якою б не була причина, по якій знадобилася пояснювальна - запізнення на роботу через затори, затримка громадського транспорту, погане самопочуття або банальна нерозторопність - описати її потрібно гранично чітко. До записки варто докласти документи, що підтверджують поважну причину запізнення. Тоді роботодавцю буде простіше розібратися в деталях і прийняти справедливе рішення.

Пояснювальна записка-зразок про запізнення на роботу

Зазвичай пояснювальна з приводу запізнення на роботу складається у довільній формі. Уніфікованого бланка для таких випадків не існує. Тим не менш, деякі роботодавці, бажаючи максимально впорядкувати процес, розробляють власні форми записок. Якщо спеціального стандарту в організації немає, допоможе типова пояснювальна-записка зразок про запізнення на роботу. Наприклад, така:

Пояснювальна за запізнення на роботу (зразок) в 2017 році пишеться від руки або друкується на комп'ютері. Чітких вказівок з боку законодавця немає. Головне - переконатися, що укладач запевнив документ своїм підписом з розшифровкою. Інакше в разі подальших розглядів таку записку можуть визнати недійсною.

Готовий, коректно оформлений приклад документа рекомендується зберігати в відділі кадрів - на випадок звернення працівників за допомогою в складанні пояснювальних.

Важливо: передати пояснювальну записку можна особисто, поштою або з кур'єром - працівник має право самостійно вибрати найбільш зручний спосіб.

Як вчинити, якщо працівник відмовляється писати пояснювальну

Іноді співробітник, який порушив дисципліну, наполегливо відмовляється пояснювати причини проступку або всіма силами відтягує цей момент. Тим часом, згідно з ст.193 ТК РФ, у нього є всього два робочих дня з моменту отримання запиту, щоб дати письмові пояснення. Підприємство функціонує в змінному режимі? Обов'язково ознайомтеся зі статтею « Скільки чекати від співробітника пояснення про проступок при змінній роботі », Щоб не прогадати з термінами. Якщо термін вже закінчився, а записка все ще не отримана, у роботодавця один вихід - скласти акт про відмову і вибрати міру стягнення.

До речі, саме з цієї причини рекомендується направляти порушнику саме письмовий запит пояснень, а не обмежуватися усній проханням. Так ви згодом зможете довести, що у співробітника був шанс порозумітися, але він його не використав, а ще - документально підтвердити дату запиту. Стаття « Як без помилок складати кадрові документи в будь-якій ситуації »Спростить паперову роботу і заощадить ваш час.

Читайте також:

Що вважати запізненням?
Відсутність на робочому місці затягнулося на чотири і більше години поспіль?
У робочому колективі є «хронічно» спізнюються, і вам здається, що прийшла пора з ними попрощатися?
Підприємство функціонує в змінному режимі?