Реклама
Реклама
Реклама

Технічне обслуговування ВДГО і ВКГО

Технічне обслуговування ВДГО і ВКГО

У зв'язку з нещасними випадками, пов'язаними з недотриманням абонентами правил використання газом в побуті, а також через неналежне технічного стану внутрішньобудинкового / внутрішньоквартирного газового обладнання (ВДГО / ВКГО), в 2008 році Уряд РФ затвердив Правила постачання газу для забезпечення комунально-побутових потреб громадян, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2008 № 549 (Правила № 549) .

Згідно п.п «до» п. 21 цих Правил, абонент зобов'язаний забезпечувати належний технічний стан внутрішньобудинкового / внутрішньоквартирного газового обладнання, своєчасно укладати договір про технічне обслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання та аварійно-диспетчерському забезпеченні.

З 01.06.2013 вступили в силу нові «Правила користування газом в частині забезпечення безпеки при використанні та утриманні внутрішньобудинкового і внутрішньо квартирного газового обладнання при наданні комунальних послуг з газопостачання».
Документ був затверджений Постановою Уряду РФ від 14.05.2013 № 410 «Про заходи щодо забезпечення безпеки при використанні та утриманні внутрішньобудинкового і внутрішньо квартирного газового обладнання».

Це газова плита, опалювальний котел або водонагрівальна колонка, які є практично в кожній квартирі, приватному будинку. Постійно користуючись газовими приладами, ми часом забуваємо про те, що газ - джерело підвищеної небезпеки і вимагає особливої ​​уваги. Відповідно до Житлового кодексу, введеним з березня 2005 року, обслуговування ВДГО / ВКГО здійснюється на підставі окремо укладених договорів на технічне обслуговування ВДГО / ВКГО. Багато споживачів відмовилися укладати договори на технічне обслуговування ВДГО / ВКГО. Без договорів профілактичні огляди газових плит і котлів практично припинилися. Результати не змусили себе чекати - почастішали випадки аварій, вибухів побутового газу.

«Внутрішньобудинкового газового обладнання (ВДГО)»:
«Внутрішньобудинкового газового обладнання (ВДГО)»:

  • У багатоквартирному будинку - є спільним майном власників приміщень газопроводи, прокладені від місця приєднання
    зазначених газопроводів до мережі газорозподілу до запірної арматури (крана) включно, розташованої на відгалуженнях (опускаючи) до
    внутрішньоквартирних газового обладнання, призначені для подачі газу в один багатоквартирний будинок, газовикористовуюче обладнання (за
    винятком вузлів нагрівальних приладів, що входить до складу внутрішньоквартирного газового обладнання), технічні пристрої на
    газопроводах, в тому числі регулююча і запобіжна арматура, системи контролю загазованості приміщень, колективні (загальнобудинкові)
    прилади обліку газу, а також прилади обліку газу, здатні фіксувати обсяг газу, використовуваного при виробництві комунальної послуги з опалення та (або) гарячого водопостачання;
  • У домоволодіннях - знаходяться в межах земельної ділянки, накотором розташоване домоволодіння, газопроводи, прокладені від місця приєднання зазначених газопроводів до мережі газорозподілу до вузлів нагрівальних приладів, призначеного для подачі газу в одне домоволодіння, побутове газовикористовуюче обладнання, технічні пристрої на газопроводах, в тому числі запірна регулююча і запобіжна арматура, системи контролю загазованості приміщень і прилади обліку газу;

«Внутрішньоквартирних газове обладнання (ВКГО)» -

газопроводи багатоквартирного будинку, прокладені після запірної арматури (крана), розташованої на відгалуженнях (опускаючи) до внутрішньо квартирних газового обладнання, до вузлів нагрівальних приладів, розміщеного всередині приміщення, побутове газовикористовуюче обладнання і технічні пристрої на газопроводах, в тому числі регулююча і запобіжна арматура, системи контролю загазованості приміщень, індивідуальний або загальний (квартирний) прилад обліку газу.

Згідно з Правилами № 549, відповідальність за належний технічний стан ВДГО / ВКГО, а отже, і безпеку його використання була остаточно закріплена за абонентом (власником, наймачем). Необхідність проведення технічного обслуговування газового обладнання та укладення договорів - це не нововведення, а вимога законодавства і норм безпеки.

Визначимо зону відповідальності:

  • а) щодо ВДГО багатоквартирного будинку - керуюча організація, товариство або кооператив, індивідуальний підприємець, що є виконавцями комунальних послуг з газопостачання, а при безпосередньому управлінні багатоквартирним будинком власниками приміщень в багатоквартирному будинку - власники таких приміщень;
  • б) щодо ВДГО в домоволодінні - власник домоволодіння;
  • в) щодо ВКГО - власник (користувач), розташованого в багатоквартирному будинку приміщення, в якому розміщено таке обладнання. Таким чином, ТСЖ і КК зобов'язані своєчасно укладати договори із спеціалізованою організацією на техобслуговування і ремонт загального внутрішньобудинкового газового обладнання. А кожен власник житлового приміщення повинен укласти договір на технічне обслуговування свого внутрішньобудинкового / внутрішньоквартирного газового обладнання.

Якщо у абонента немає договору на техобслуговування і аварійно - диспетчерське забезпечення, то постачальник газу компанія «Газпром Міжрегіонгаз Твер» має право не укладати договір на поставку газу споживачеві або призупинити виконання своїх зобов'язань за раніше укладеним договором (Правила № 549).

Відповідно до ст. 9.23 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення встановлена ​​адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1 000 до 2 000 руб. для громадян:

  • за ухилення від укладення договору про технічне обслуговування і
    ремонті внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання,
    якщо укладення такого договору є обов'язковим;
  • за відмову в допуску представника спеціалізованої організації для
    виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту зазначеного
    обладнання;
  • за ухилення від обов'язкової заміни або обов'язкового
    діагностування зазначеного обладнання.

Якщо перераховані дії (бездіяльності) приведуть до аварії або виникнення загрози життю та здоров'ю людей, штраф для громадян становитиме
від 10 000 до 30 000 руб.

Постачальник в даному випадку керується не тільки вимогами законодавства, а й правилами забезпечення безпеки користувачів природного газу. Поставка газу на несправне обладнання неприпустима. Навіть за умови повної і своєчасної оплати спожитого газу.

Технічне обслуговування ВДГО / ВКГО - роботи і послуги з підтримки внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання в технічному стані, що відповідає пропонованим до нього нормативним вимогам. Технічним обслуговуванням будь-якого газового обладнання повинні займатися спеціалізовані організації. До спеціалізованих організацій належать організації, які здійснюють свою діяльність з технічного обслуговування і ремонту ВДГО / ВКГО, в тому числі, газорозподільні організації, відповідають установленим вимогам, що направили в уповноважений орган виконавчої влади повідомлення про початок здійснення діяльності з технічного обслуговування і ремонту ВДГО / ВКГО. Спеціалізовані організації повинні мати в своєму складі штат кваліфікованих співробітників, які мають профільну освіту, пройшли необхідне для проведення газонебезпечних робіт навчання і атестацію за підсумками навчання.

На території Тверській області спеціалізовані організації, які здійснюють підприємницьку діяльність з технічного обслуговування, ремонту і технічного діагностування внутрішньобудинкового і внутрішньо квартирного газового обладнання, складаються в реєстрі Головного управління «Державної житлової інспекції» Тверській області

Для укладення договору про технічне обслуговування і ремонт внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання необхідно направити в спеціалізовану організацію заявку (оферту) в письмовій формі, яка повинна містити в тому числі такі відомості:

а) Для громадянина - прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання та реквізити основного документа, що посвідчує особу.

б) адреса домоволодіння або багатоквартирного будинку, в якому розміщено внутрішньобудинкового газового обладнання, квартири (якщо договір про технічне обслуговування і ремонт полягає в ставленні внутрішньоквартирного газового обладнання) в багатоквартирному будинку, технічне обслуговування і ремонт якого необхідно здійснювати;

в) перелік обладнання, що входить до складу внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання. До заявки (оферті) додаються такі документи:

  • копія основного документа, що посвідчує особу;
  • документи, що підтверджують право власності (користування) на приміщення в багатоквартирному будинку або домоволодіння, в якому розташоване внутрішньоквартирних і (або) внутрішньобудинкового газового обладнання;
  • документи, що підтверджують склад внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання та відповідність входить до нього обладнання нормативним технічним вимогам, що пред'являються до цього устаткування (технічні паспорти, сертифікати відповідності та ін.);
  • документи, що містять дату опломбування приладу обліку газу виробником або організацією, що здійснювала його останню перевірку, а також встановлений термін проведення чергової повірки;
  • копія акта про визначення кордонів розділу власності на газорозподільній (приєднаної) мережі (документ, що фіксує місце підключення газопроводів, що входять до складу спільного майна в багатоквартирному будинку або домоволодіння, до газорозподільної (приєднаної) мережі), - якщо договір про технічне обслуговування і ремонт полягає в відношенні внутрішньобудинкового газового обладнання.

Документи надаються заявником у разі їх наявності. Відсутність таких документів не може бути підставою для відмови в укладанні договору про технічне обслуговування і ремонт внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання.

Договір оформляється в двох примірниках з обов'язковим оформленням відомості вартості робіт з технічного обслуговування. Вартість робіт з технічного обслуговування ВДГО, встановленого у абонента, визначається відповідно до Методичних рекомендацій щодо правил розрахунку вартості технічного обслуговування і ремонту внутрішньобудинкового і внутрішньо квартирного газового обладнання, затверджених наказом Федеральною службою по тарифах РФ від 27.12.2013 № 269-е / 8.

Вимоги щодо здійснення технічного обслуговування і ремонту газового обладнання носять обов'язковий характер, є невід'ємною частиною процесу експлуатації газової системи, що забезпечує його безпеку, і обумовлені тим, що газ, як джерело палива для комунально-побутового споживання, і відповідне обладнання віднесені міждержавними стандартами до об'єктів підвищеної небезпеки, що створює реальну загрозу виникнення джерела надзвичайної ситуації.

Відсутність договору про технічне обслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання та аварійно - диспетчерському забезпеченні тривожний сигнал для постачальника газу. У цьому випадку постачальник газу не може бути впевнений в тому, що поставка газу такому абоненту безпечна. Для того щоб спонукати громадян подбати про власну безпеку, їм в даний час доставляють повідомлення про необхідність укладення договору на технічне обслуговування газового обладнання.

Важливо пам'ятати: від правильної експлуатації, своєчасного і якісного обслуговування і ремонту належить вам газового обладнання, залежить здоров'я і безпеку Вас і Ваших близьких.

Споживач природного газу зобов'язаний:

  • Пройти інструктаж з безпечного користування газом, дотримуватися
    інструкції по експлуатації приладів.
  • При раптовому припиненні подачі газу негайно закрити крани пальників
    газових приладів і повідомити в газову службу по телефону 04 (зі
    стаціонарного апарату) або 104 (з мобільного телефону будь-якого оператора).
  • Після закінчення користування газом закрити крани на газових приладах і перед
    ними.

При появі в приміщенні квартири запаху газу негайно:

  • - припинити користування газовими приладами;
  • - перекрити крани до приладів і на приладах;
  • - відкрити вікна або кватирки для провітрювання приміщення;
  • - не запалювати вогню, не курити, не вмикати і не вимикати електроосвітлення і
    електроприлади, не користуватися електродзвінками;
  • - викликати аварійну службу по телефону 04 (зі стаціонарного апарату) або
    104 (з мобільного телефону будь-якого оператора) поза загазованого приміщення.

Власники квартир, будинків та особи, які володіють газифікованих житлом
на інших законних підставах, зобов'язані:

  • - укладати договори на технічне обслуговування і ремонт внутрішньобудинкового і (або) внутрішньоквартирного газового обладнання зі спеціалізованою організацією;
  • - укладати договори на перевірку, очищення та (або) ремонт (у разі потреби) димових і вентиляційних каналів з організаціями, які мають відповідну ліцензію.
  • Проводити самовільну газифікацію будинку, квартири, дачі, гаража;
    заміну, перестановку, ремонт газових приладів, балонів, запірної арматури і т.п.
  • Застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу.
  • Відключати автоматику безпеки і регулювання.
  • Користуватися газовими приладами при закритих кватирках, жалюзійних решітках.
  • Користуватися газовими приладами при відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах.
  • Залишати працюючі газові прилади без нагляду, крім обладнання, розрахованого на безперервну роботу, оснащеного відповідною автоматикою безпеки, передбаченої виробником.
  • Заклеювати вентиляційні канали, замуровувати або заклеювати «кишені» і люки, призначені для чистки димоходів.
  • Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, осіб, які не контролюють свої дії і необізнаних правил користування цими приладами.
  • Використовувати газ і газові прилади не за призначенням. Користуватися газовими плитами для опалення приміщення.
  • Користуватися приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку.
  • Користуватися газом після закінчення терміну дії акта про перевірку і чищення димових і вентиляційних каналів.
  • Використовувати несправне, розукомплектовані газове обладнання, а також обладнання з вичерпаним терміном експлуатації і не пройшов діагностування.
  • Допускати псування газового обладнання та розкрадання газу.

Особи, які порушили Правила користування газом в побуті, несуть відповідальність відповідно до законодавства РФ

Особи, які порушили Правила користування газом в побуті, несуть відповідальність відповідно до законодавства РФ