- Прибуття в Мюнхен і перші враження
- Біля входу в наш готель
- У ліфта нашого готелю
- Наша кімната
- Вид в сторону коридору
- Ванна кімната
- О-о-дуже широка по мюнхенським мірками вулиця
- А ось це вже більш типова
- церковця
- Будівля недалеко від моєї роботи
- Але головним чином - це все-таки класична німецька село
- Побачити білку, скачуть з одного балкона на інший - цілком звичайне явище
- Вовка на дитячому майданчику
- Знову-таки типовий "міський" пейзаж
- смарт
- Суниця в місті
- Ще приклад великих вулиць в Мюнхені
- Площа біля східного вокзалу
- Автомати для старого одягу та взуття
- Оренда житла в Мюнхені (Частина 1 - Пекло пошуку квартири)
- купили квиток
- Їдемо в електричці
- На станції
- Табло з зазначенням зупинок в автобусі
- Вид з вікна автобуса
- від'їжджає електричка
- Оренда житла в Мюнхені (Частина 2 - Цікавинки тривають)
- Мюнхен - фоторепортаж з вулиць міста
- Мюнхен - місто без вади?
- Нормальна ситуація: загорнувши у двір і пройшовши 50 метрів, опинишся в лісі
- Багатоквартирні будинки
- На дитячому майданчику
- Майже всі вулиці продубльовані велосипедною доріжкою
- Канал з чистою і прозорою водою
- Ну хіба не краса?
- Ось ми виходимо з готелю на велику дорогу
- Загортаємо і прямуємо в обхід готелю
- Бачимо стоїть в оточенні зелені будиночок
- Мило, чи не так?
- А тут уже вхід в лісок
- Виходимо на маленькі вулички
- Типовий німецький будиночок
- І це практично центр великого промислового міста, якого а?
- Вхід в Парк
- річечка
- Вовка ганяє гусей
- Сімейні барбекю в парку
- качечки
- І дітки - утяткі
- Дитячий майданчик у парку
- Німецька будівництво
- Ситуація з тимчасовим житлом погіршується
- Доводиться харчуватися чимось на зразок цього
- Авокадо з чилійським не зрівняється, звичайно, що і говорити
- А ось полуничка - дуже навіть!
- Наша кімната
- Кімната відпочинку
- Кімната відпочинку на іншому поверсі
- Саша запалює свічки
- Мій торт на 25 років!
- Двадцять п'ятого день народження!
Наші перші враження від Мюнхена. Фоторепортаж з вулиць міста. Неймовірні труднощі з пошуком квартири для оренди (курйозні історії, опис процесу і поради). Короткий огляд транспорту і замітки про вразили нас речах.
Прибуття в Мюнхен і перші враження
Отже ... Ось ми виходимо з будівлі аеропорту і опиняємося у новій для нас країні.
Насамперед, звичайно, потрібно знайти таксі. І тут я трошки здивований, бо крім новеньких мерседесів кремового кольору, я більше не бачу ніяких таксі. Але судячи по зовнішньому вигляду цих автомобілів, це скоріше щось з ряду почесного ескорту для багатих персон, ніж для простих смертних зразок нас. Але це все-таки Німеччина! Було б дивно, якби тут були Тойоти, вірно? Таксист вводить адресу нашого готелю в бортовий комп'ютер, отримує відстань в 40 км і вираховує приблизну ціну в 65 євро.
Ну куди подітися ... не тягнутися ж з усіма валізами і дитиною на електричці і автобусі. Правда цього разу ми всі були в свідомості (в той час, як по прильоту в Чилі, я завантажував в таксі в непритомному стані сплячих Сашу і Вову).
Перша поїздка по місту. Це, напевно, найбільш хвилюючий і захоплюючий момент в імміграції. Коли ти в експрес режимі бачиш вулиці, будинки, дороги місця твого майбутнього проживання.
Пам'ятаю, що мене дуже вразила перша поїздка по Бангкоку: багатоярусні дороги, хмарочоси і зовсім інший пристрій міста. Пам'ятаю, як мене розчарувала перша поїздка по Сантьяго: брудні вулиці, обмалював будинку - зовсім не так я уявляв найблагополучнішу столицю Південної Америки.
Що ж можна сказати про Мюнхені? Я дуже боявся повторення чилійського досвіду, але тут все було інакше. Якщо коротко, то в очі кинулося кілька речей: дуже чисті вулиці, і дуже, ДУЖЕ багато зелені. Будинки в основному невисокі, максимум 5 поверхів, часто покриті зеленим плющем. Коротше кажучи, поїздка до готелю мене порадувала.

Біля входу в наш готель

У ліфта нашого готелю
Готелі в Мюнхені досить дорогі. Однак нам трошки пощастило, і на потрібні нам дати я зняв двомісний номер в дуже непоганому готелі всього за 60 Євро на добу. Взагалі такий номер коштує 120 Євро, але оскільки в готелі проходив ремонт, вони робили знижку в 50% І на той момент це можна було вважати найдешевшим пропозицією вдухместного номера в Мюнхені.
Наша кімната

Вид в сторону коридору

Ванна кімната
Було ще тільки початок дня, а тому у нас ще було повно часу для прогулянок і першого знайомства з містом. Вирішено було йти в напрямку моєї роботи, щоб вивчити шлях, який мені доведеться проробляти найближчим часом досить регулярно.
О-о-дуже широка по мюнхенським мірками вулиця

А ось це вже більш типова
З кожним кроком нас все більше наповнював захват, бо побачене не тільки не засмучувало, а й перевершувало наші очікування.
церковця
Знаєте, взагалі все місто створює дуже дивне враження. Адже з одного боку ти знаходишся в дуже великому місті, столиці Баварії. Тут тобі і завод "БМВ", і резиденція компанії "Сіменс", тут розташовуються ВНЗ зі світовим ім'ям, але йдучи по місту, відчуття, що ти в якомусь зовсім маленькому провінційному містечку. Маленькі вулички і церкви, раз у раз наповнюють місто дзвоном дзвонів, абсолютно неймовірну кількість зелені, яке часом перетворює місто в справжнісінький ліс. Балкони будинків в кілька поверхів прикрашені просто непристойним кількістю квітів. Я б сказав, що це сільський мегаполіс. Якщо говорити чилійськими термінами, то це означає взяти найкраще з Провіденс і Патагонії, змішати і отримаєш Мюнхен.
Хоча деколи і тут зустрічаються скляно-металеві конструкції, що нагадують, що це все-таки не село.

Будівля недалеко від моєї роботи

Але головним чином - це все-таки класична німецька село


Побачити білку, скачуть з одного балкона на інший - цілком звичайне явище

Вовка на дитячому майданчику

Знову-таки типовий "міський" пейзаж

Я часто чув, що в Європі все машинки маленькі, але тут я такого не помітив. В цілому автопарк не сильно відрізняється від нашого, досить багато великих машин і джипів, так що, можливо це якийсь міф. Хоча тут досить популярні "Смарт", яких у нас я не бачив, можливо це і є причиною поширення цього міфу.
смарт
Ще що я помітив дивну, чого не можу знайти пояснення, так це те, що тут взагалі немає брудних машин. За весь час проживання тут я не зустрів жодної брудної машини. Ви знаєте, як у нас в Росії: помиєш машину, а тут раптом дощик і все. Вся мийка нанівець. Не можу зрозуміти причину, але тут все машини завжди чисті. Не думаю, що їх тут миють кожен день, швидше за позначається загальна чистота всього навколо. Дороги та тротуари, як іграшкові, як ніби на них немає бруду і пилу взагалі. Чому так? Не знаю, може хто з вас знає і підкаже.
Ще одним цікавим моментом є те, що йдучи по вулиці в порядку речей натикаєшся на яблуні, вишні, суниці на кожному кроці. Я маю на увазі не чиюсь приватну, а частина загальноміського (а іноді і "общелесного") пейзажу.
Суниця в місті

Ще приклад великих вулиць в Мюнхені


Площа біля східного вокзалу

Автомати для старого одягу та взуття
Так, що стосується порядку. Дуже сподобалася ідея таких ось автоматів. Якщо ви хочете викинути старий одяг або взуття, то її краще кинути в такий ось автомат, звідки її зможуть передати нужденним.
Взагалі то, що стосується теми "викидати" і сміття, то тут це доведено до ідеалу. Пам'ятаю, як в Росії, по прибуттю з Чилі у мене рука не піднімалася викинути скляну пляшку в загальний сміття, тут же все набагато серйозніше. Гаразд ... забігу трохи вперед, оскільки пишу статтю із запізненням. Так ось, зараз вдома у нас коштує 4 відра для сміття:
- для пластику
- для паперу
- для біологічних відходів
- для всього іншого (загальний сміття)
Крім того, скло ми сортуємо окремо. Бо воно підрозділяється за кольором: безбарвне, зелене і коричневе. У кожного будинку є свої контейнери, куди сміття складається за категоріями.
Є ще певні категорії сміття, наприклад, батарейки. Для них майже у всіх продуктових магазинах є спеціальні урни. Ось так ось.

Оренда житла в Мюнхені (Частина 1 - Пекло пошуку квартири)
Чесне слово, ніколи б не подумав, що десь у світі є така проблема з житлом, як в Мюнхені. Ситуація дуже дивна. У тебе є гроші, ти їх готовий платити, але квартиру тобі не здадуть ... Це якщо коротко. А тепер давайте розберемося в деталях.
Я наївно виділив собі тиждень до початку роботи на пошуки квартири. Думаю, оголошень багато (є тут дуже зручний сайт immobilienscout24.de в якому зібрано більшість оголошень про продаж / оренду нерухомості), що-небудь та пригляну. Більш того, поставив собі умовою близькість роботи (не далі за 5км). Зараз згадую який я був наївний ...
Так ось, вартість "середньої" двокімнатної квартири тут варіюється в межах 900 Євро (плюс-мінус). Це так звана "Кальт" (холодна) вартість. Тобто, то що йде в чистий прибуток орендодавцю. Потрібно ще враховувати, що близько 200-300 Євро ви будете віддавати за електрику, гарячу воду, комунальні послуги. Це називається "Варм" (тепла) вартість. Тобто разом оренда вийде близько 1200 євро на місяць. Більш того, вам доведеться заплатити ще і депозит в розмірі двох-тримісячної орендної плати (на випадок, якщо ви щось зіпсуєте в квартирі). А що найприкріше, так це фіксована плата ріелтору в розмірі 2.38 від "Кальт" вартості. Разом, щоб заїхати жити в квартиру ~ 7000 євро потрібно заплатити в перший місяць при заїзді.
Але більш того, в 95% випадків здається абсолютно порожня квартира, тобто без меблів і всього, голі стіни, ванна і туалет, і вбудована кухня (якщо пощастить). Причому в 50% випадків немає навіть кухні, а якщо є, то за неї можуть попросити доплатити. І добре якщо попросять доплатити 800 Євро, а то по одному оголошенню нам відразу сказали, що якщо ви хочете заїхати в квартиру, то за кухню доведеться доплатити відразу 11 000. Це ж розуму незбагненно!
Але це добре, з фінансовим питанням розібралися, тепер давайте спробуємо розібратися з тим, як зняти. Оскільки я цілком резонно вважав, що ми люди прості, нам шикувати поки не потрібно, для нас цілком вистачить двокімнатної квартири, то я став розглядати виключно двушки. Зараз я знаю, що це було моєю найбільшою помилкою. Але тоді я цього не знав.
Ось приклад мого типового телефонної розмови:
Привіт, я б хотів орендувати <таку-то> квартиру. Я отримав роботу в Мюнхені, тепер шукаю квартиру для мене, моєї дружини і дитини. Ваш варіант здався мені дуже цікавим.
Ой, ви знаєте, це квартира дуже мала для трьох осіб ...
Як мала? Нам цілком підходить - 73 квадратних метри більш ніж достатньо.
Ні, господар вважає за краще здати цю квартиру одному або максимум двом людям. Мені дуже шкода.
З 50 дзвінків, тільки один дійшов до стадії перегляду. Спершу було все те ж, що ця квартира дуже мала і т.п., але потім ріелторша зателефонувала власникові, і виявилося, що він нічого не має проти трьох осіб.
І ось ми повні ентузіазму вирушили дивитися квартиру. Там ще йшов ремонт. Це окрема історія. Як я вже говорив, майже всі квартири порожні (і ця не виняток), але зате в більшості квартир роблять свіжий ремонт. Коли господарі з'їжджають, вони навіть повинні заново пофарбувати стіни - це досить регулярна практика.
Квартирка була непогана, але нам вже запаморочили голову всі ці пряникові будиночки вокург, і ми порахували, що бачте у цього будинку п'ять поверхів і плоский дах, а ми хотіли красиву черепичний (ось же дурні), ну і бачите-ли вона стояла у гучної дороги по дві смуги в кожну сторону. Ну і ремонт ще тиждень буде йти, так довго чекати (точно дурні ми були). Але тим не менш, ми сказали що подумаємо день і передзвонимо. При цьому ми чомусь були впевнені, що квартира наша.
Пообсуждаем ситуацію на сімейній раді, і вирішивши що добре, на перших порах зійде і без черепичним даху, ми вирушили в Ікею, вибирати меблі і купувати посуд / ковдри / подушки на перший час.

купили квиток
Про транспорт в Мюнхені
Тут приголомшливий громадський транспорт. Мережа з метро, міських електричок, трамваїв і автобусів покриває все місто. Весь транспорт сучасний, чистий і зручний. Іноді зустрічаються старі вагони метро і один раз я бачив старий трамвай (але в основному їздити доводиться на сучасних моделях).
З того що вразило - всі ходить по хвилинах. Гаразд метро і електрички, але навіть автобуси приходять хвилина в хвилину і на більшості зупинок встановлено електронне табло, яке показує час, що залишився до прибуття автобуса. Про сам транспорті що і говорити, вище всяких похвал. Особливо мене вразило, що автобус під'їхавши до зупинки нахиляється таким чином, щоб вам зручніше було заходити (Не задирати ноги на сходинки), ну і щоб інвалідам було зручніше заїжджати по спеціально-передбаченому пандусу в автобус.
Ще що цікаво, так це те, що тут в метро немає турнікетів, в автобусах немає контролерів і т.п. Тобто теоретично можна скрізь їздити безкоштовно, ніхто й слова не скаже. А на практиці, у вас все ж є шанс нарватися на перевірку квитків (коли в транспорт заходять спеціальні контролери). Я за 3 місяці бачив їх лише один раз. Якщо потрапите, то доведеться платити штраф 40 євро і ще, як кажуть, є якийсь чорний список. Чим він загрожує не знаю, але краще не потрапляти. Бо з економічної точки зору було б вигідніше платити 40 євро штрафу, так як я за свій проїзний на місяць плачу близько 120 Євро.
Що стосується тарифів, то тут їх безліч. Все місто розбито на спеціальні зони, а зони розбиті на кільця. Тому ви можете підібрати оптимальний тариф в залежності від того, в які частини міста вам потрібно їздити. Є багато варіацій і разових квитків.
Ще з цікавого, що двері самі не відкриваються. Потрібно натискати на спеціальні сенсорні кнопки на дверях, тільки тоді вони відкриються. І ескалатори в метро теж самі не їдуть. Тому якщо ви бачите, що ескалатор не їде, це не означає, що він зламаний, а значить, що до нього потрібно підійти, тоді спеціальні сенсори розпізнають, що ви наблизилися і ескалатор чудесним чином "запрацює".
Їдемо в електричці

На станції

Табло з зазначенням зупинок в автобусі

Вид з вікна автобуса

від'їжджає електричка
Купивши всю необхідну начиння в Икее, і доглянувши кілька варіантів меблів на перший час, ми повернулися додому сповнені оптимізму, який різко завершився дзвінком ріелторші і її повідомленням: "Вибачте, господар вибрав когось іншого, мені дуже шкода".
І ось ми знову змушені продовжувати номер в готелі ... Мені вже пора виходити на роботу, а це значить, що займатися пошуками квартири доведеться Саші ...
Оренда житла в Мюнхені (Частина 2 - Цікавинки тривають)
Квартиру в Мюнхені знайти можна тільки одним способом - це переглядати всі оголошення, на кожне відправляти запит і зв'язуватися з ріелтором. Потім заповнювати спеціальну анкету і прикладати всі можливі документи, які вкажуть на те, який ви чудова людина. Саша у мене стала практично експертом за два місяці пошуків. Так-так, практично 2 місяці у нас не було своєї квартири.
Справа в тому, що процес оренди проходить зовсім інакше. Якщо вам подобається якась квартира і ви хочете її зняти (або вона вам не подобається, але ви зневірилися і вам вже все одно, де жити, аби хоч де-небудь), то ви коротко описуєте свою ситуацію, і якщо ви досить гарні хоча б для того, щоб подивитися квартиру, то перший рубіж ви пройшли. Вам повідомляють де і коли можна буде подивитися її. На такі перегляди приходять відразу всі зацікавлені.
Це сама деморалізує частина, бо прийшовши на перегляд і намагаючись пояснюватися англійською, ви розумієте, що ось ну ніяких шансів у вас немає отримати цю квартиру, бо он ще десять пар блакитнооких блондинів в кругленьких очочки, що виглядають як самі що ні на є стереотипні німці . І що до них були ще п'ятдесят таких інших, і після будуть ...
Після перегляду квартири всім видаються спеціальні анкети, іноді брошури і навіть ЖУРНАЛИ! присвячені цій квартирі. З кольоровими фотографіями, описом і т.п. Ви заповнюєте цю анкету, пишете там всі подробиці про себе, починаючи від зарплати, досвіду роботи, і закінчуючи про те, на яких музичних інструментах ви граєте.
Після того ви повинні підписати цю анкету, докласти договір з роботодавцем, чеки про зарплату за останні кілька місяців, відправити все це і сподіватися на диво.
А чудо тут дійсно потрібно, бо за моїми спостереженнями, в звичайній ситуації на одну квартиру є близько 100 кандидатур, з яких господар може вибрати. Для німців обтяжуючими обставинами можуть бути:
- Наявність дітей (які шумлять і все ламають) - наш випадок
- Наявність тварин (див. Вище про дітей)
- Випробувальний термін на роботі (вас легко можуть звільнити) - наш випадок
- Відсутність чеків про зарплату за останні кілька місяців - наш випадок
- Відсутність відгуків від попередніх орендодавців - наш випадок
- Незнання німецької мови (іммігранти) - наш випадок
- Непрацюючий чоловік / дружина (у випадку вашого звільнення, немає фінансової підстраховки) - наш випадок
- Гра на музичних інструментах (шум)
По-великому рахунку, нам би тільки завести собаку і запитати в листі про можливість установки піаніно - і ми будемо найгіршим кошмаром будь-якого німецького орендодавця.
Потім вже на своєму гіркому досвіді, ми з'ясували, що зняти двокімнатну з дитиною в Мюнхені - просто неможливо. Потрібно дивитися тільки трикімнатні. Проте, навіть тоді ми отримували відповіді на кшталт: "Трикімнатна квартира занадто мала, кожному потрібно свій особистий простір. Ця квартира для одного або максимум двох осіб. "
Іноді доходило до маразму: "Ви знаєте, але господар хотів би знайти для цієї квартири особливих людей ..."
А іноді відверто: "Ви знаєте, я не люблю цього говорити, але господар не хоче, щоб квартиру знімали російські"
Одного разу Саша приїхала в Гархинг - передмістя Мюнхена, там їй показали симпатичний будиночок, але "про диво!" Вона була одна! Коли ж моя дружина поцікавилася з надією в голосі, так ми єдині зацікавилися квартирою, їй незворушно відповіли, що немає ... квартиру вже подивилися 200 чоловік.
Інший випадок: свіже оголошення, опубліковане пізно увечері напередодні, зовсім недалеко від моєї роботи. Саша телефонує в 11 ранку, і тут з'ясовується, що квартирою зацікавились вже 300 осіб. Туше!
Я чув історію про те, як приїхав з собакою людина після півроку марних пошуків квартири, змушений був повернутися на батьківщину.
Мюнхен - фоторепортаж з вулиць міста

Гаразд, давайте тепер просто подивимося на фотографії, що ж це за диво-місто таке, в якому так складно зняти квартиру. Заздалегідь хочу попередити, що я не намагався вибирати тільки найкрасивіші місця, це просто звичайні міські пейзажі.
Мюнхен - місто без вади?
Пам'ятаю, що коли ми жили в Чилі, то з нашими друзями ми дуже часто сперечалися на тему недосконалості навколишнього світу. Я весь час журився, що в Чилі хороший район - це чітко обмежена зона, за межами якої починається бруд і біднота. На що отримував відповідь, що весь світ такий, всюди є багаті райони, але бідних районів (тих, хто обслуговує багатих) завжди більше, і завжди там бруд і повна відсутність естетики.
В приклади мені приводили і США і Європу, де я не був, що навіть там все також. І що люди приїжджають в Чилі після Європи, погоджуються з тим, що в Чилі все дуже навіть непогано.
Як шкода, що на той момент у мене не було досвіду проживання в Мюнхені. Не знаю, може це тільки Баварія така, але тут я бачу абсолютно рівну картину всюди. Тут немає багатих і бідних районів. Тут звичайно є шикарні місця на зразок Грюнвальда, де в основному стоять одні двроци, але це не означає що в інших місцях стоять курники. Навіть в найглухіших околицях стоять акуратненькі будиночки з доглянутими газонами і чистими тихими вуличками.
Гаразд я ... але Саша в пошуках квартири об'їздила весь місто, побувала у всіх можливих районах і відвідала майже всі передмістя, і вердикт такий: Так, тут немає поганих районів. Чисто і акуратно всюди.
Періодично може зустрітися якась потворна багатоповерхівка, але навіть вона буде стояти в оточенні неймовірної кількості зелені та квітів.
Знову ж, не буду стверджувати, що тут ви не зустрінете недопалків на тротуарі. Зустрінете, але також щоранку йдучи на роботу, ви зустрінете і спеціальну людину, яка особливим гігантським пінцетом дістає недопалки з щілин в брукованої вуличці.
Ну і графіті, настільки ненависне мною, теж зможете зустріти де-небудь в закутках біля залізничних колій. Але це буде виняток, яке, як відомо, лише підтверджує правило.
Нормальна ситуація: загорнувши у двір і пройшовши 50 метрів, опинишся в лісі


Багатоквартирні будинки

На дитячому майданчику




Майже всі вулиці продубльовані велосипедною доріжкою
Так, тут величезна кількість велосипедів. І для них створені всі умови. Я десь чув, що Мюнхен один з найбільш зручних міст для велосипедів, бо майже скрізь є велосипедні доріжки, скрізь є стоянки, навіть велосипедні світлофори.
Канал з чистою і прозорою водою


Ну хіба не краса?










Знову ж таки, що мене вражає, так це - просто неймовірна кількість зелені навколо. Всі міста, що я бачив до цього можуть здатися Вижену пустелею в порівнянні з Мюнхеном.
Ось ми виходимо з готелю на велику дорогу

Загортаємо і прямуємо в обхід готелю

Бачимо стоїть в оточенні зелені будиночок

Мило, чи не так?




А тут уже вхід в лісок


Виходимо на маленькі вулички










Типовий німецький будиночок







І це практично центр великого промислового міста, якого а?

Вхід в Парк

річечка

Вовка ганяє гусей

Сімейні барбекю в парку

качечки


І дітки - утяткі

Дитячий майданчик у парку
Тут варто зауважити, що відвідування парку та дитячого майданчика в деякому роді дуже круто вплинуло на нашу долю. Справа в тому, що тут ми зустріли російську сім'ю, з якої випадково познайомилися, завдяки почали разом грати дітям.
Взагалі часто чуєш на різних форумах, про те, що російські один одного тільки обманюють і т.п., але що в Таїланді, що в Чилі, що в Німеччині, ми можна сказати виживали лише завдяки випадково з'явилися російським друзям, які часто допомагали радою і справою в тій чи іншій ситуації.


Німецька будівництво
Що ще мене вразило - це як тут примудряються проводити будівництво і дотримуватися чистоти. Весь будівельне сміття зібрано в акуратненьких мішечки, навколо будинків зберігаються клумбочки і газончики, поліетиленова плівка загороджує об'єкти від пилу. А у нас на роботі, в старовинній будівлі навпроти проводять косметичний ремонт Так його взагалі просто всього закрили білою тканиною, як ніби гігантської простирадлом, і це при тому, що це не маленький будиночок на кшталт тих, що наведені на цих фотографіях, а величезний багатоповерховий будинок .
Ще одна замітка про те, що вразило. Це те, що тут досить поширена модель продажу: візьміть що-небудь і покладіть гроші. Тобто, наприклад на вулиці стоять такі автомати (або вірніше сказати скляно-металеві ящечкі) з газетами. На них написано, мовляв газета коштує стільки-то. Якщо берете газету, то покладіть, будь ласка, стільки-то монеток в спеціальний проріз. Чув я і про те, що квіти поширюються за схожою моделі. Тобто є поле з квітами, де ти можеш нарізати собі скільки завгодно квітів, і на виході знову ж залишити необхідну суму. У нас на роботі таким чином продаються всякі шоколадки і закуски: стоїть ящик з усякою смакотою, якщо щось береш, то потрібно покласти оплату в коробочку поруч.
Ситуація з тимчасовим житлом погіршується
Я вже звик ходити на роботу з готелю. Знаєте, досить цікавий досвід: прокидаєшся в готелі, умиваєшся і йдеш на роботу. Зазвичай готель асоціюється виключно з відпочинком, а тут ніби й в готелі живеш, і номер кожен день тобі прибирають і все-таке, але при цьому ходиш на роботу. Так ось, продовжував готель я виключно по 3 дні. Всі з надією, що ось-ось ми за наступні 3 дні знайдемо і знімемо квартиру (ось же наївний).
І ось одного разу, вже зібравшись на роботу, я спускаюся вниз, по дорозі заходжу на рецепцію і вже звичним зневажливим тоном кажу:
- Можна продовжити готель ще на 3 дні?
Коли питаєш щось подібне, то в даному випадку питання - це не питання зовсім, а лише ввічлива форма прохання, тому мене відповідь шокує.
- Ні! Ми не можемо продовжити ваш номер! - посміхаючись у всі 32 зуба відповідає мені дівчина з рецепції.
Чи то вона не перебудувалася, то мало чого, але не можна ж так ... Відмовляєш людині і при цьому посміхаєшся, як ніби з глузуванням.
А якщо інший номер?
Ні, всі номери зайняті на кілька днів вперед! Мені дуже шкода! - продовжує посміхатися.
А чого ж ти тоді така задоволена якщо тобі дуже шкода ?!
- Вам потрібно звільнити номер до 10 ранку.
А це через півтори години. І чого робити? Повертаюся номер і повідомляю ще полуспящую Саші і Вові "радісну" новину. Далі все шкереберть: треба терміново зібрати речі і знайти куди їхати далі. Я в терміновому порядку перериває всі можливі варіанти, попутно намагаюся допомагати зібратися, і пишу на роботу, що мовляв так і так, буду пізніше, на нараду не прийду, не втрачайте.
Найдешевшим варіантом в цей раз виявився готель на краю міста, але і його таки варто на 15 Євро дорожче - 75 євро за ніч. Всі довколишні готелі починалися від 120 Євро. Посадивши Сашу з Вовою і валізами на таксі, я відправився на роботу ... Сам винен, треба було орендувати хоча б на тиждень вперед, а не тягнути до останнього дня, так що, якщо ви раптом збираєтеся в Мюнхен, то не повторюйте моїх помилок.
75 Євро на добу - це досить накладно, крім того, немає можливості нічого нормально приготувати, бо кухні теж немає, а тому є доводиться в ресторанах, що теж досить накладно, ну і деколи готувати самостійно не найкориснішу їжу.
Доводиться харчуватися чимось на зразок цього

Авокадо з чилійським не зрівняється, звичайно, що і говорити

А ось полуничка - дуже навіть!

Наша кімната
У цьому готелі навіть ванна з туалетом були загальними, що дуже незручно, але в цілому сам готель був дуже затишним, і на відміну від минулого включав в себе шикарний сніданок (а-ля шведський стіл) з безліччю всяких булочок, крендельков, великим вибором сирів і ковбас, всяких йогуртів і мюслів. Коротше кажучи, сніданок був королівський. Хоч в цьому пощастило.
Кімната відпочинку

Кімната відпочинку на іншому поверсі
Але в цілому це можна було назвати одним з найважчих періодів в моєму житті. З ранку на роботу, ввечері в готель в тісний кімнатку, де в тисячний раз доводиться переглядати нові оголошення, заповнювати анкети до самої ночі і смертельно втомленим лягати спати з тим, щоб на наступний день все повторилося знову.
На цей же період припав мій 25 День народження.

Саша запалює свічки

Мій торт на 25 років!

Двадцять п'ятого день народження!
На цьому я, мабуть, і закінчу першу історію про Німеччину ... Так, через квартирне питання довелося дуже важко. Але навіть в ті нелегкі дні було дуже приємно прокидатися і дивитися у вікно, де тебе чекає гарне місто-ліс.

Вид з вікна нашого готелю вранці
Було б дивно, якби тут були Тойоти, вірно?Що ж можна сказати про Мюнхені?
Чому так?
Як мала?
Мюнхен - місто без вади?
А якщо інший номер?
А чого ж ти тоді така задоволена якщо тобі дуже шкода ?
І чого робити?