- Кому належать радіатори опалення в МКД?
- Хто повинен займатися заміною непридатних для використання батарей або їх ремонтом?
Життя в багатоквартирному будинку далеко не завжди безхмарна і проста. Виникнення спірних питань між мешканцями окремих квартир і керуючими компаніями - нерідко зустрічається явище. Більшість з них вирішити вкрай просто - досить звернутися до базових законодавчим актам житлової сфери права.
Кому належать батареї в МКД? Фото № 1
Однак бувають і такі випадки, коли ситуацію вкрай складно витлумачити, навіть використовуючи чинне законодавство.
Так як тема дійсно дуже актуальна, наш ресурс виділив для її розгляду цілу статтю, яка раз і назавжди допоможе відповісти на нещасливий питання. Ознайомитися з матеріалом можна нижче.
Кому належать радіатори опалення в МКД?

Законодавство про спільну власність мешканців МКД. Фото № 2
багатьом жителям багатоквартирних будинків (МКД) відомо, що територіально подібні будови діляться на дві зони:
- перша - це індивідуальна власність, тобто квартири і прилегла до них територія окремих мешканців будинку;
- і друга - спільна власність усіх мешканців, представлена предпод'езной територією, ліфтами, під'їздами і подібними територіями МКД.
Відповідно до Житлового Кодексу РФ (ЖК РФ), за перший вид зон багатоквартирного будинку відповідають безпосередньо їх власники , А ось за другий - керуюча компанія або ж товариство власників житла. У питанні щодо радіаторів опалення ведуться суперечки саме про те, кому вони належать і хто, відповідно, зобов'язаний стежити за їх станом.
Для відповіді на настільки специфічний питання з правової сфери необхідно звернутися до деяких Постанов Уряду РФ (переважно під номером 491) і рішенням Верховного суду РФ.
Відповідно до положень даних нормативно-правових актів батареї опалення можуть ставитися до спільної власності мешканців МКД тільки в тому випадку, якщо вони не відокремлені в конкретній квартирі від загальної опалювальної системи будь-яким вентилем або подібним розділовим вузлів. Тобто, при наявності вентилів у радіатора він належить власнику квартири, при відсутності ж такого - є загальнобудинкових майном і стежити за його станом зобов'язані або керуюча компанія, або повноважні особи товариства власником житла.
Таким чином, можна констатувати: будь-який радіатор опалення, відокремлений від загальнобудинкового стояка будь-яким вентилем, стає власністю власника квартири і відповідальність за його стан / своєчасний ремонт лежить саме на власника. В інших випадках батарея буде загальдомовий власністю і, відповідно, стежити за нею повинні повноважні організації управління МКД.
Хто повинен займатися заміною непридатних для використання батарей або їх ремонтом?

Як знайти відповідального за обслуговування і ремонт батарей? Фото № 3
Тепер, коли всім читачам нашого ресурсу зрозуміло, кому і за яких обставин належать радіатори опалення в МКД, можна розглянути і процедури, що стосуються їх ремонту або заміни. Насправді ситуація в даному питанні до неподобства проста - чия батарея, той за неї і відповідає, а точніше, зобов'язується:
- своєчасно ремонтувати і міняти;
- стежити за її станом, щоб запобігати аварійним ситуаціям;
- при настанні останніх - усувати виниклі наслідки (наприклад, відшкодовувати матеріальні збитки мешканцям знизу, які постраждали від прориву старого радіатора).
Варто відзначити, що при небажанні фактичного власника ремонтувати або міняти несправну батарею його опонент по правовідносин має повне право звернутися до суду, який вирішити всі спірні питання.
Вдаючись до судових дебатів по «батарейного» питання в МКД, важливо враховувати, що судовий орган при винесенні вердикту буде орієнтуватися саме на раніше згаданий вентиль радіатора. Тому, якщо конкретно ви перебуваєте в невиграшною позиції, судитися не просто безглуздо, а по-справжньому нерозумно.
Багато в чому це пов'язано з тим, що вердикт суду зобов'язує сторону, яка програла не тільки проводити ремонт батареї, але і відшкодовувати всі витрати його опонента по судочинству, які були понесені таким в процесі судових дебатів. Чи цікава вам така перспектива? Скоріш за все ні.
Що робити, якщо житло комунальне? Фото № 4
Крім наведених вище нюансів, «радіаторний» питання в МКД має ще одну особливість. Полягає вона в процедурі проведення заміни батарей. багато мешканці МКД цікавляться - чи мають вони право мимовільно проводити цей захід чи ні?
Для кращого розуміння суті цієї процедури давайте розглянемо порядок її проведення для двох можливих варіантів результату подій:
- Перший варіант - власник батареї власник квартири. У даній ситуації останній має повне право змінювати радіатори на свій розсуд, однак для проведення даної процедури він повинен:
- Повідомити про майбутню заміну керуючу компанію;
- Узгодити з експертом проведення процедури, так як внесення серйозних змін в конфігурацію паливної системи МКД, навіть в окремій квартирі , Вимагає отримання спеціального дозволу від повноважного у містобудівній діяльності держоргану.
Після проведення зазначених вище заходів, власник квартири може проводити і заміну, природно, за свій рахунок.
- Другий варіант - батарея знаходиться в загальнобудинкових володінні і за її експлуатацію відповідає або керуюча компанія, або товариство власників житла. В даному випадку, крім представлених раніше заходів, повноважні особи повинні отримати у власників квартири письмовий дозвіл на проведення заміни радіатора. Винятком є ситуації, коли батарея знаходиться в аварійному стані і в будь-якому момент може прорвати, при таких обставинах дозвіл від власників не потрібно.
Як бачите, відповісти на більшість питань , Що виникають щодо «радіаторних» суперечок в МКД, не настільки важко, якщо знати деякі законодавчі нюанси даної теми. Сподіваємося, представлений вище матеріал був для вас корисний. Удачі у відстоюванні прав!
Про те як замінити батарей опалення і змонтувати сантехніку ви можете дізнатися, подивившись відео:
Дивіться також Телефони для консультації
Кому належать радіатори опалення в МКД?Хто повинен займатися заміною непридатних для використання батарей або їх ремонтом?
Кому належать батареї в МКД?
Кому належать радіатори опалення в МКД?
Хто повинен займатися заміною непридатних для використання батарей або їх ремонтом?
Як знайти відповідального за обслуговування і ремонт батарей?
Чи цікава вам така перспектива?
Що робити, якщо житло комунальне?