
Починаючи з 2019 року учасники програми пайового будівництва будуть перераховувати гроші на спецрахунку, до яких будівельники отримають доступ тільки після передачі квартир власникам. Ці та інші механізми вводяться в Росії для захисту пайовиків, боротьби з фінансово-будівельними пірамідами і довгобудами.
У кожної такої історії свій сценарій, але підсумок, на жаль, загальний.
Щоб уникнути таких результатів в майбутньому, 214-ФЗ «Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості» був серйозно змінений. Поправки до нього вступили в силу з 01 липня 2018 року.
Забудовник не має права одночасно здійснювати будівництво багатоквартирних будинків за кількома дозволами на будівництво.
З 2019 року вводяться так звані ескроу-рахунки - спеціальні рахунки в банках, куди пайовики будуть перераховувати свої кошти. До моменту завершення будівництва і передачі квартир власникам доступ забудовника до них заблокований. Розпоряджатися грошима він зможе тільки після оформлення з пайовою інвестором передавального акта на збудовану квартиру. Інакше кошти повертаються покупцям.
Тепер до будівництва житла будуть допускатися тільки компанії з досвідом роботи в житловому будівництві не менше трьох років.
При цьому у забудовника повинен бути лише один рахунок у банку (а кредитна установа наділяється повноваженнями контролю за кожним платежем) і не повинно бути боргів (в тому числі, податкових).
На початковому етапі будівництва девелопер зобов'язаний мати власні оборотні кошти - не менше 10% від вартості об'єкта нерухомості. У нього не повинно бути інших зобов'язань за кредитами, позиками, позиками (за винятком цільових) поза межами одного дозволу на будівництво. Забудовнику заборонено здійснювати випуск або видачу цінних паперів (за винятком акцій), надавати позики і позики, створювати комерційні і некомерційні організації, брати участь в статутних капіталах господарських товариств, майно інших комерційних і некомерційних організацій.
Встановлено обмеження на вміст забудовника.
Витрати на оплату праці працівників, послуг банку, на оренду приміщення забудовника, на рекламу не можуть становити більше 10% від проектної вартості будівництва.
Не менш ніж за три дні до реєстрації договору пайової участі забудовник зобов'язаний перерахувати до Фонду захисту пайовиків 1,2% від вартості кожної квартири. В іншому випадку договір не зареєструють.
Розширився перелік інформації, що підлягає офіційній публікації забудовником при будівництві житла: це - проект договору участі в пайовому будівництві; схема планування земельної ділянки; документ, що містить інформацію про розрахунок розміру власних коштів і нормативах фінансової стійкості забудовника; відомості про введення однієї з процедур, застосовуваних у справі про банкрутство відповідно до Федерального закону від 26.10.2002 № 127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)»; повідомлення про початок будівництва, реконструкції об'єкта капітального будівництва, що направлене відповідно до законодавства про містобудівну діяльність; відомості про відкриття або про закриття розрахункового рахунку забудовника із зазначенням номера такого рахунку, найменування уповноваженого банку та його ідентифікаторів (ідентифікаційний номер платника податків, основний державний реєстраційний номер). Повний список обов'язкової до публікації інформації можна знайти в наказі Мінбуду України від 11.05.2018 № 275 / ін.
Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.