Реклама
Реклама
Реклама

Оцінка майна боржника при банкрутстві юридичної особи

  1. Стаття 130. оцінка майна боржника
  2. Оцінка власності боржника
  3. Проведення процедури оцінки власності боржника
  4. Оцінка майна боржника при банкрутстві юридичної особи
  5. Оцінка майна боржника в конкурсному виробництві
  6. Особливості оцінки майна у справі про банкрутство
  7. Оцінка майна боржника
  8. Як відбувається реалізація майна при банкрутстві

Відображена в балансі вартість активів і зобов'язань боржника після застосування коефіцієнта інфляції, стрибків на ринку має різні показники в порівнянні реальної ринкової вартістю. Це призводить до необхідності внесення відповідних коригувань до балансової вартості підприємства оцінювачем. З цією метою оцінювач спочатку оцінює активи підприємства окремо на підставі ринкової вартості, після чого оцінює поточні борги підприємства, і для визначення підсумкової вартості з величини ринкової вартості активів віднімається сума зобов'язань. Прибутковий метод Застосовуючи даний метод оцінки, за основу береться визначення величини передбачуваного прибутку підприємства. Цей метод використовується часто при оцінці вартості бізнесу. Вартість 100% співвідношення акцій береться за величину доходів, передбачуваних в майбутньому з розрахунку середнього показника прибутковості.

Стаття 130. оцінка майна боржника

Наявність грошових коштів на рахунках для оплати судових витрат, винагороди фахівців і т.д. Після процедури спостереження, на підставі прийнятого судом рішення, боржник оголошується неспроможним і відкривається конкурсне виробництво. В іншому випадку приймається сукупність заходів щодо фінансового оздоровлення або зовнішнього управління.


У деяких випадках, в арбітражному судочинстві, за згодою обох сторін затверджується мирову угоду. Вивчення арбітражним керуючим під час процедури спостереження фінансових справ підприємства не завжди об'єктивно. Відомості, що містяться в звітності підприємства можуть бути завищені, фактичний фінансовий стан гірше.
Залучення незалежного оцінювача на цьому етапі банкрутства дозволить більш детально розглянути майнове і фінансове становище боржника.

Оцінка власності боржника

Якщо ж кредитори не погодяться з наданим їм звітом, то незалежна оцінна робота проводиться за їх рахунок. Аналогічно роблять і в разі, якщо проведення оцінки не обов'язково, але збори або комітет кредиторів прийняли рішення про її необхідність. Причому послуги оплачуються тільки кредиторами, які голосували «за» на зборах.
У тому випадку, коли оцінка майна боржника проводиться на вимогу конкурсних кредиторів або уповноважених органів, то кошти на оплату послуг оцінювача беруть з рахунку боржника. Якщо ж наявних на рахунку грошей недостатньо, то оцінка оплачується з коштів кредиторів, а потім їм повинні компенсувати витрати після продажу майна боржника. Термін проведення оцінки власності Майно, на яке було звернено стягнення в ході виконавчого провадження, оцінюється приставами або оцінювачами протягом 30 днів.

Проведення процедури оцінки власності боржника

Федерального закону від 30.12.2008 N 296-ФЗ) (див. Текст в попередній редакції) 1. Арбітражний керуючий залучає оцінювача для визначення вартості майна боржника і виробляє оплату його послуг за рахунок майна боржника у випадках, передбачених цим Законом. (В ред. Федерального закону від 28.07.2012 N 144-ФЗ) (див. Текст в попередній редакції) Оцінка майна боржника проводиться оцінювачем, який повинен відповідати вимогам, встановленим законодавством Російської Федерації про оціночну діяльність, і не може бути зацікавленою особою щодо арбітражного керуючого, боржника та його кредиторів.
Збори кредиторів або комітет кредиторів має право визначити особу, на яке з його згоди покладається обов'язок з оплати зазначених послуг оцінювачів з наступною позачерговою компенсацією здійснених ним витрат за рахунок майна боржника.

Оцінка майна боржника при банкрутстві юридичної особи

Майно продається за допомогою відкритих торгів, на закритих торгах реалізується майно, обмежене в обороті, його учасниками можуть бути лише суб'єкти, які можуть володіти ним відповідно до закону. Конкурс застосовується для об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури). Купуючи таке майно, покупець бере на себе обов'язки по його збереженню, охороні та утриманню.


Процедура банкрутства ТОВ супроводжується призначенням конкурсного керуючого. Всі зовнішні і внутрішні ознаки банкрутства, які вказують на неплатоспроможність підприємства, ми описали тут. Продаж оформляється договором купівлі-продажу з арбітражним керуючим і переможцем торгів, який повинен внести кошти на протязі 30 днів з моменту підписання договору. Грошові кошти включаються до складу ліквідаційної маси. Аукціони і торги проводяться також в електронному вигляді.

Оцінка майна боржника в конкурсному виробництві

Судом призначається конкурсний або, як іноді його ще називають на цій стадії, фінансовий керуючий, який контролює і організовує реалізацію майна. Керівництво підприємства або ІП зобов'язане надати керуючому всю інформацію про майно на протязі 15 днів після його запиту. За приховування майна, інформації про нього, за підробку документів передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.


Що зачіпається Майно громадянина, в повному обсязі належить йому на дату його визнання арбітражним судом банкрутом, тобто на дату введення стадії реалізації, а також, яке було виявлено або придбано після прийняття зазначеного рішення, включається до складу ліквідаційної маси. Виняток становлять об'єкти, що не підлягають продажу відповідно до закону.

Особливості оцінки майна у справі про банкрутство

  • підтвердити всі дані в звіті;
  • зміст документа не повинно вводити в оману замовника і містити неоднозначні трактування.

Звіт обов'язково повинен містити наступні пункти:

  • техзавдання на проведення оцінки;
  • застосовувані стандарти;
  • прийняті допущення;
  • відомості про замовника та оцінювача;
  • інформація про всі залучених експертів до оцінки;
  • ключові факти та висновки;
  • опис об'єкта оцінки, результати оцінки та підсумкова вартість;
  • аналіз ринку об'єкта оцінки, ціноутворюючих та інших факторів, що визначають його вартість;
  • опис використовуваних підходів і методів, обгрунтування їх;
  • загальна характеристика процедури оцінки.

Додатком до звіту виступають висновки експертиз, документи технічної інвентаризації, правовстановлюючих документація та ін.

Оцінка майна боржника

Позивачу необхідно зібрати докази, що вказують на порушення оцінювачем законодавчих норм, недостовірність результатів оціночних заходів або невідповідність звіту чинним стандартам і нормативам. Для перевірки справжності інформації зазвичай залучають незалежних експертів і оцінювачів. Існує один важливий момент: звіт оцінювача можна оскаржити тільки, якщо його залучення до процесу було обов'язково за законом.

Якщо ж його робота носила тільки рекомендаційний характер, то оскарженню звіт не підлягає. Оскарження розрахункової вартості об'єкта, зазначеної приставом, допускається, так як вважається, що він не володіє достатньою компетенцією і рівнем знань для проведення ринкової оцінки. Оскарження зазвичай відбувається в кілька етапів: спочатку до справи залучається незалежний оцінювач.

Як відбувається реалізація майна при банкрутстві

Для цього пристав знову залучає оцінювача. Як вибрати фахівця-оцінювача? Завдання вибору оцінювача майна вельми відповідальна і вимагає уважного підходу. Варто звернути увагу, що в 2007 році було скасовано ліцензування оціночної діяльності. Але всіх фахівців зобов'язали вступати в СРО, яке покликане стежити за їх професійної компетенції. Перед укладенням договору з оцінювачем необхідно перевірити, чи є у нього членство в СРО і страховий поліс, який підтверджує страхування цивільної відповідальності (можна також уточнити розмір покриття при настанні страхового випадку, а саме нанесення збитку). Перевірити членство в СРО можна і самостійно в опублікованому на сайті реєстрі учасників СРО. При виборі оцінювача рекомендується перевірити наявність дисциплінарних стягнень, а також запросити рекомендації на нього в СРО.

Відображена в балансі вартість активів і зобов'язань боржника після застосування коефіцієнта інфляції, стрибків на ринку має різні показники в порівнянні реальної ринкової вартістю

Як вибрати фахівця-оцінювача?