Реклама
Реклама
Реклама

Кредити. Оскарження умов кредітованія.Закон про банкрутство фізичних осіб

Адвокат міста Саратова і Саратовської області, Боря Андрій Олександрович надає кваліфіковану юридичну допомогу та послуги на професійній основі у цивільних справах (арбітражні суди, суди загальної юрисдикції) Адвокат міста Саратова і Саратовської області, Боря Андрій Олександрович надає кваліфіковану юридичну допомогу та послуги на професійній основі у цивільних справах (арбітражні суди, суди загальної юрисдикції).

Цивільний кодекс РФ регулює всі види правовідносин з якими фізичній або юридичній особі доводиться стикатися в повсякденній діяльності.

Багато моментів правовідносин додатково регулюються спеціальними законами або іншими нормативно-правовими актами.

У разі якщо у Вас виникло питання, що стосується Ваших цивільних прав, Ви можете проконсультуватися у мене по телефону або узгодити час очної консультації, а також задати своє питання, перейшовши за посиланням "Задати своє питання адвокату ".

Також можу надати юридичну допомогу дистанційно (віддалено), для чого пройдіть по посиланню Моя допомога жителям інших міст

Адреса: Росія, м Саратов, вул Чернишевського, д. 60/62, оф. 509.

Будівля "Фрегат" навпроти басейну "Саратов", (район льодового палацу спорту «Кристал», район Міського парку.)

Телефон: +7 (8452) 32- 47- 97, у федеральному форматі: +7 962-622-47-97

E-mail: [email protected]

Підписано Закон про банкрутство фізичних осіб

Федеральний закон від 29.12.2014 N 476-ФЗ "Про внесення змін до Федерального закону" Про неспроможність (банкрутство) "і окремі законодавчі акти РФ у частині регулювання реабілітаційних процедур, які застосовуються у відношенні громадянина-боржника"

Уточнено, що справи про банкрутство юридичних осіб, індивідуальних підприємців, а також громадян, які припинили діяльність в якості індивідуального підприємця, але грошові зобов'язання по сплаті обов'язкових платежів яких виникли в результаті здійснення ними підприємницької діяльності, розглядаються арбітражним судом. Справи про банкрутство громадян, які є індивідуальними підприємцями, розглядаються судом загальної юрисдикції.

Передбачено, що при розгляді справи про банкрутство громадянина застосовуються реструктуризація боргів громадянина, реалізація майна громадянина, мирова угода. Встановлено порядок реструктуризації боргів громадянина і реалізації його майна.

Громадянин зобов'язаний звернутися до суду із заявою про визнання його банкрутом в разі, якщо задоволення вимог одного кредитора або кількох кредиторів призводить до неможливості виконання громадянином грошових зобов'язань або обов'язки по сплаті обов'язкових платежів у повному обсязі перед іншими кредиторами і розмір таких зобов'язань і обов'язки в сукупності становить не менш як 500 тисяч рублів. Також боржник має право подати до суду або арбітражного суду заяву в разі передбачення банкрутства за наявності обставин, очевидно які свідчать про те, що він не в змозі виконати грошові зобов'язання у встановлений термін.

Правом на звернення до суду із заявою про визнання громадянина-підприємця банкрутом володіють громадянин, конкурсний кредитор, уповноважений орган.

У справі про банкрутство громадянина обов'язково участь фінансового керуючого, який є арбітражним керуючим, затвердженим судом або арбітражним судом для участі в справі.

Також встановлено в тому числі:

критерії неплатоспроможності громадянина;

особливості розгляду обґрунтованості заяви про визнання громадянина-підприємця банкрутом;

порядок подання проекту плану реструктуризації боргів громадянина, його зміст, перелік доданих до неї документів (протягом терміну виконання плану реструктуризації боргів громадянина і 5 років після завершення його виконання громадянин, щодо заборгованості якого затверджено вказаний план, не має права приховувати факт здійснення ним зазначеного плану при зверненні за отриманням кредиту, а також і при придбанні товарів, які передбачають відстрочку або розстрочку платежу);

порядок прийняття судом рішення про визнання громадянина-підприємця банкрутом (у разі прийняття такого рішення суд вводить реалізацію майна громадянина і право винести ухвалу про тимчасове обмеження права на виїзд з Росії);

особливості реалізації майна громадянина (зокрема, коштовності та інші предмети розкоші, вартість яких перевищує 100 тисяч рублів, і незалежно від вартості нерухоме майно підлягають реалізації на відкритих торгах);

порядок задоволення вимог кредиторів громадянина;

наслідки визнання громадянина-підприємця банкрутом (зокрема, протягом 5 років громадянин-банкрут не має права приймати на себе зобов'язання по кредитах або позиках без вказівки на факт банкрутства);

особливості припинення провадження у справі про банкрутство громадянина в зв'язку з укладенням мирової угоди;

особливості розгляду справи про банкрутство громадянина в разі його смерті (в цьому випадку справа про банкрутство може бути порушено за заявою конкурсного кредитора, уповноваженого органу або спадкоємця).

У зв'язку з прийняттям закону внесені поправки в тому числі до Цивільного кодексу РФ, Кримінальний кодекс РФ, Федеральний закон "Про іпотеку (заставі нерухомості)", Кодекс РФ про адміністративні правопорушення, Арбітражний процесуальний кодекс РФ, Цивільний процесуальний кодекс РФ, Федеральний закон "Про виконавче провадження ". Визнані такими, що втратили силу окремі положення деяких законодавчих актів.

Федеральний закон набирає чинності з 1 жовтня 2015 року.

Верховний Суд РФ роз'яснив особливості розгляду справ про банкрутство громадян і індивідуальних підприємців

Постанова Пленуму Верховного Суду РФ від 13.10.2015 N 45 "Про деякі питання, пов'язані з введенням в дію процедур, які застосовуються в справах про неспроможність (банкрутство) громадян"

З 1 жовтня 2015 року набули чинності положення Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)", що регулюють процедури, застосовувані в справах про неспроможність (банкрутство) громадян, в тому числі індивідуальних підприємців. При порушенні справ про банкрутство громадян враховуються, в тому числі, вимоги кредиторів, що виникли до 1 жовтня 2015 року.

Справи про банкрутство громадян, в тому числі індивідуальних підприємців, розглядаються арбітражним судом за правилами, передбаченими АПК РФ, з особливостями, встановленими Законом про банкрутство, який в системі правового регулювання неспроможності (банкрутства) учасників цивільного (майнового) обігу є спеціальним.

При наявності у боржника статусу індивідуального підприємця можливе порушення і розгляд тільки однієї справи про його банкрутство. Не допускається порушення і розгляд одночасно двох справ про банкрутство такої особи - як громадянина і як індивідуального підприємця.

Справа про банкрутство громадянина, в тому числі індивідуального підприємця, розглядається арбітражним судом за його місцем проживання. З метою перевірки достовірності відомостей про місце проживання громадянина, зазначених в заяві про визнання боржника банкрутом, при підготовці справи до судового розгляду суд має право запросити дані про його місце проживання в органах реєстраційного обліку.

Правом на звернення до арбітражного суду з заявою про визнання боржника банкрутом мають сам боржник, конкурсний кредитор (в тому числі за вимогами про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей) і уповноважений орган.

Судові витрати по справі про банкрутство боржника, в тому числі витрати на сплату державного мита, яка була відстрочена або розстрочено, на опублікування відомостей в ході процедур, застосовуваних у справі про банкрутство боржника, і витрати на виплату винагороди фінансового керуючого відносяться на майно боржника і відшкодовуються за рахунок цього майна позачергово.