Реклама
Реклама
Реклама

Форма Р14001. Внесення змін до ЕГРЮЛ

  1. Зразок заповнення і порожній бланк Форми Р14001
  2. Використання форми
  3. Особливості заповнення форми Р14001
  4. 1. Заповнення і нумерація
  5. 2. Титульна сторінка
  6. 3. Виправлення даних
  7. 4.Чісловие значення
  8. 5. Операції з часткою
  9. 6. Заяви про КВЕД
  10. Терміни та особливості подачі форми Р14001
  11. Коли форма Р14001 не потрібна
  12. Корисно знати

Про необхідність подавати до Держреєстру зміни щодо поточного стану компанії годі й казати. Правильне заповнення Р14001 заощадить чимало часу і допоможе уникнути штрафів.

Зразок заповнення і порожній бланк Форми Р14001

Зразок важить близько 4 Мб і упакований в .zip архів, який можна розпакувати штатними засобами Windows. Порожній бланк можна скачати відразу в Excel.

ФАЙЛИ
Зразок заповнення форми Р14001 .zip Порожній бланк за формою Р14001 .xls

Використання форми

Форма Р14001 призначена для того, щоб зафіксувати зміни в складі або інших даних юрособи та передати їх в ЕГРЮЛ. До них можуть належати:

  • зміна назви підприємства (лист А),
  • зміна директора підприємства (лист К),
  • зміна юридичної адреси (лист Б),
  • поява нових видів діяльності (лист Н)
  • зміна складу засновників,
  • поява нового учасника, в тому числі, іноземного громадянина (лист Г),
  • зміна в паспортних даних, включаючи адресу реєстрації (лист Д),
  • зміна кодів КВЕД ,
  • передачі частки в заставу (лист В),
  • поява нової філії або закриття старого (лист О),
  • зміни, які спричинили за собою продаж або розподіл частки,
  • виправлення помилок в даних ЕГРЮЛ.

Зверніть увагу, що для деяких з цих випадків подається форма Р13001. Щоб звіритися, який з документів готувати, перейдіть нижче, натиснувши на посилання "Коли форма Р14001 не потрібна" .

Залежно від ситуації, ми будемо заповнювати різні сторінки форми. Непотрібні сторінки не роздруковують і не подають до податкової. Відрізнятися також будуть і відповідальні особи, які подають декларацію.

В одну форму Р14001 можна вносити кілька змін одночасно: наприклад, дані про продаж частки і виході учасника. Виняток: випадки, коли треба виправити помилку в ЕГРЮЛ - в документах можуть міститися тільки виправлені дані. Для цього служать листи Е, В, Г, Д, Л, П.

У 2016 році (а точніше - в липні) форма Р14001 була оновлена, так що якщо ви користувалися документами зразка 2013 року, їх знадобиться замінити.

Особливості заповнення форми Р14001

Форма може заповнюватися як від руки (чорною ручкою друкованими літерами), так і в електронному вигляді. У другому випадку, якщо ви завантажуєте документ з офіційних джерел, в Excel файлі форми автоматично виставлено єдино вірне рішення: шрифт Courier New розміру 18. Осередки з описами захищені від видалення інформації. Однак в порожню осередок все ще можна ввести кілька цифр, тому стежте, щоб в кожному осередку був тільки 1 символ.

Зверніть увагу, що ПІБ заявника (лист Р) вносяться в форму тільки від руки. Використовуйте для цього тільки чорну ручку.

1. Заповнення і нумерація

У формі Р14001 сторінки позначені буквами. При заповненні їх нумерують, причому всі клітини повинні бути заповнені, тому 3 перетворюється в 003. Всі сторінки заповнювати і нумерувати не потрібно: проставляйте цифри тільки на тих бланках, куди вносите зміни. Наприклад, для зміни директора це буде сторінка К. Відповідно, позначаєте її номером 002 (друга після титульної).

2. Титульна сторінка

На титульній сторінці, як видно з ілюстрації нижче, слід вказати ІПН, ОГРН і повна назва організації великими друкованими літерами. Пам'ятайте, що форма розрахована на машинне зчитування.

Поширена помилка - відсутність пробілів у складному назві підприємства.

Поширена помилка - відсутність пробілів у складному назві підприємства

Якщо назва не поміщається в рядку повністю, перенесіть його на наступну. Перенесення використовувати категорично не можна.

3. Виправлення даних

На прикладі листа Ж (відомості про Піфе, в чий склад включена частка підприємства) розглянемо процедуру заміни даних в ЕГРЮЛ.

У верхній частині листа необхідно вибрати числове значення, що пояснює причину подачі. В даному випадку 1 означатиме нового учасника, чиї дані вносяться нижче, 2 - вихід старого учасника, а 3 - внесення правок в існуючі дані в Держреєстрі.

В даному випадку 1 означатиме нового учасника, чиї дані вносяться нижче, 2 - вихід старого учасника, а 3 - внесення правок в існуючі дані в Держреєстрі

Після цього на сторінці 1 відзначаємо дані, які фігурують в реєстрі в даний момент. Вони, за умовою задачі, неправильні. На сторінці 2 вказуємо правильні дані такими, якими вони повинні бути.

4.Чісловие значення

На аркуші Д і інших сторінках, де потрібно вказувати, наприклад, вартість частки, числові значення вводяться якомога ближче до розподільчим знаку.

Якщо число - ціле, то нулі після точки вказувати не треба.

5. Операції з часткою

На аркуші В, Г, Д або Е (в залежності від того, чи є заявник резидентом РФ або іноземним громадянином) подається інформація:
- про колишнього власника частки (вказуємо числове значення 2),
- про нового власника частки, включаючи спадкоємців (значення 1).

Припустимо, пан горіння передав свою доль на користь пані Оси. На прикладі ілюстрації 4 бачимо, як заповнити сторінку про учасника, який продав або передав частку у спадок. Нові відомості про нього в ЕГРЮЛ вносити не потрібно.

Нові відомості про нього в ЕГРЮЛ вносити не потрібно

На прикладі ілюстрації 5 бачимо, як вносити дані про нового власника частки. В ЕГРЮЛ поки немає інформації про нього, тому дану частину бланка залишаємо порожній.

В ЕГРЮЛ поки немає інформації про нього, тому дану частину бланка залишаємо порожній

6. Заяви про КВЕД

Форма 14001 дозволяє замінити основний вид діяльності, а також вписати додаткові. Згідно з податковим законодавством, підприємство може мати тільки один основний вид діяльності. Заявити про його зміну можна на аркуші Н: на першій сторінці вказується новий код, на сторінці 2 - старий, який слід виключити з ЕГРЮЛ.

Терміни та особливості подачі форми Р14001

Форма подається протягом 3 днів після внесення змін. Залежно від процесу, який послужив приводом для заяви, заявником (особою, яка подає Р14001) можуть бути:

  • директор підприємства (помилки в ЕГРЮЛ, зміна директора, зміна паспортних даних),
  • нотаріус (купівля-продаж часток),
  • продавець частки (купівля-продаж часток).

Дані заявника заповнюються на аркуші Р.

Коли форма Р14001 не потрібна

Якщо в 2 словах, то в випадках, коли зміни зачіпають Статут і їх потрібно фіксувати відповідним чином, подається форма Р13001. Сюди відносяться:

  • додавання кодів КВЕД,
  • зміна юридичної адреси,
  • виправлення помилок, одночасно зустрічаються в ЕГРЮЛ і Статуті,
  • введення нового засновника і внесення його до Статуту.

Корисно знати

  1. Якщо ви подаєте Р14001 з нагоди зміни директора, краще мати при собі протокол учасників зборів, на якому було прийнято рішення про зміну. При цьому подачу документів все ще може здійснювати старий директор.
  2. Якщо ви подаєте Р14001, щоб заявити про зміну юридичної адреси, необхідно надати документи на нову адресу.
  3. При розподілі або купівлі-продажу частки відповідальною особою є нотаріус, який подає форму в Держреєстр.
  4. При зміні паспортних даних під час подачі потрібно мати з собою копію паспорта.
  5. Документи зазвичай бувають готові за 6 робочих днів. Врахуйте, що отримати їх можна тільки тим способом, який ви вказали при заповненні форми на аркуші Р, стор. 4. Таким чином, якщо вказано "видача заявнику", то по пошті ФНС їх не направить і не видасть за дорученням.