Реклама
Реклама
Реклама

Банкрутство підприємств.

Спрощена процедура банкрутства.

Наші юридичні послуги для клієнта при спрощеній процедурі банкрутства:

  1. Оформлення необхідних документів для спрощеної процедури банкрутства.
  2. Представлення інтересів в державних органах.
  3. Спілкування з кредиторами і дебіторами.
  4. Публікація оголошення про банкрутство юридичної особи.
  5. Повідомлення державних органів, банку, кредиторів і дебіторів про банкрутство юридичної особи.
  6. Розрахунки з кредиторами, перевірки в податковому органі і позабюджетних фондах при спрощеній процедурі банкрутства.
  7. Отримання свідоцтва про виключення з реєстру юридичних осіб, що видається ИФНС по завершенню банкрутства юридичної особи.

Додаткові послуги після завершення спрощеної процедури банкрутства:

Консультування усне.

Консультування письмове.

Підготовка документів.

Відновлення бухгалтерської звітності.

Представництво перед кредиторами, включаючи державні органи.

Представництво в суді.

Результат наших юридичних послуг при спрощеній процедурі банкрутства.

Результатом наданої послуги є припинення діяльності юридичної особи та виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЕГРЮЛ).

Документ, який підтверджує результат спрощеної процедури банкрутства.

Визначення арбітражного суду про визнання юридичної особи неспроможним (банкрутом).

Документи, необхідні для виконання послуги з повної ліквідації підприємства:

Свідоцтво про присвоєння ОГРН.

Свідоцтво про взяття на облік ІПН / КПП.

Протокол / рішення про створення.

Установчі документи.

Протокол / рішення про призначення керівника.

Рішення / протоколи, нові статути і / або тексти змін і свідоцтва про реєстрацію всіх внесених в документи змін (якщо зміни приймалися).

Відомості про наявні в компанії активах і пасивах.

Паспорти засновників, директора, бухгалтера, копії.

Сповіщення з фондів, копії.

Коди статистики, копія.

Печатка підприємства.

Дії клієнта, необхідні для виконання послуг з повної ліквідації підприємства:

Клієнту необхідно передати документи і надати інформацію, необхідну для виконання послуг за спрощеною процедурою банкрутства.

Клієнту необхідно видати довіреність для представництва інтересів в арбітражному суді.

переваги:

Мета спрощеної процедури - якнайшвидша ліквідація юридичної особи та задоволення вимог кредиторів з майна, яке, можливо, у цих суб'єктів є. При цьому відновлювальні процедури (спостереження, фінансове оздоровлення, зовнішнє управління) не застосовуються, що істотно прискорює процес ліквідації юридичної особи.

Ризики клієнта до замовлення, пов'язані з порушенням норм.

Стаття 226 ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)» встановлює, що в разі якщо вартість майна боржника не достатня для задоволення вимог кредиторів - недотримання процедури звернення до арбітражного суду з заявою про визнання боржника банкрутом ліквідаційною комісією (ліквідатором) після прийняття такого рішення - підстава для відмови у внесенні до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію юридичної особи.

У разі якщо неможливість задоволення вимог кредиторів в повному обсязі встановлена ​​до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора), то обов'язок щодо подання заяви про визнання боржника банкрутом повинна бути покладена на власника майна боржника - засновників (учасників) боржника або на керівника боржника. В іншому разі зазначені особи несуть субсидіарну відповідальність за незадоволеним вимогам за грошовими зобов'язаннями та обов'язкових платежів.

Ризики клієнта в період виконання замовлення відсутні.

Попередження про відповідальність при порушеннях.

Відповідно до ст. 14.12 КоАП РФ фіктивне банкрутство, тобто завідомо неправдиве публічне оголошення керівником чи засновником (учасником) юридичної особи про неспроможність даної юридичної особи або індивідуальним підприємцем про неспроможність, якщо така дія не містить кримінально караного діяння, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або дискваліфікацію на строк від шести місяців до трьох років.

Навмисне банкрутство, тобто вчинення керівником чи засновником (учасником) юридичної особи або індивідуальним підприємцем дій (бездіяльності), які спричиняють нездатність юридичної особи або індивідуального підприємця в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та (або) виконати обов'язок по сплаті обов'язкових платежів, якщо ці дії (бездіяльність) не містять кримінально караних діянь, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб в ра змери від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або дискваліфікацію на строк від одного року до трьох років.

Відповідно до ст. 197 КК РФ фіктивне банкрутство, тобто завідомо неправдиве публічне оголошення керівником чи засновником (учасником) юридичної особи про неспроможність даної юридичної особи, а також індивідуальним підприємцем про неспроможність, якщо це діяння зашкодило великий збитки, карається штрафом в розмірі від ста тисяч до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від одного року до двох років або позбавленням волі на строк до шести років зі штрафом у розмірі до вісімдесяти тисяч ч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до шести місяців або без такого.

Довідка про правове регулювання:

Стаття 224-229 Федерального закону «Про неспроможність (банкрутство):

Спрощені процедури банкрутства застосовуються до таких особливих категорій боржників, як ліквідовані і відсутні боржники. Їх статус визначається тим, що за загальним правилом участь даних суб'єктів в обороті не передбачається, отже, застосування до них відновлювальних процедур не має ніякого сенсу.

Положення про спрощену процедуру банкрутства застосовуються до юридичних осіб, які можуть бути визнані неспроможними (банкрутами), при виконанні одночасно таких умов:

  1. стосовно юридичної особи прийнято рішення арбітражного суду про ліквідацію відповідно до ст. 61 ГК РФ;
  2. вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів;
  3. справа про визнання ліквідованого боржника банкрутом порушено арбітражним судом за заявою власника майна боржника - унітарного підприємства, засновників (учасників) боржника або керівника боржника після створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора).

Факт недостатності у юридичної особи майна, реалізація якого дозволила б задовольнити всі вимоги кредиторів, визначається на основі даних бухгалтерського обліку, а також звіту незалежного оцінювача про вартість майна юридичної особи.

Арбітражний суд приймає рішення про визнання ліквідованого боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури і стверджує конкурсного керуючого.

Спостереження, фінансове оздоровлення та зовнішнє управління при банкрутстві підприємства, що ліквідується боржника не застосовуються.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію юридичної особи здійснюється реєструючим органом на підставі визначення арбітражного суду про завершення конкурсного виробництва і сплати держмита.

Нормативно-правова база:

Цивільний кодекс РФ від 30.11.1994 р № 51-ФЗ (ч.1 ст. 61-65)

Арбітражний процесуальний кодекс РФ від 24.07.2002г. № 95-ФЗ (Глава 28, ст. 223-225)

ФЗ «Про неспроможність (банкрутство) від 18.07.2006р. № 127-ФЗ (Глава XI, ст. 224-230)

ФЗ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців» від 08.08.2001г. № 129-ФЗ (ст. 20-22)

Спрощена процедура банкрутства (ліквідація юридичної особи).

Процедура: Спочатку все по п. 4. Потім для виявлення майна юридичної особи подаються запити в Москомзем, ГИБДД, Москомрегістрація, ІМНС, виходять виписки з банків про залишки коштів на рахунках, проводиться звірка з оплати податків, в ІМНС представляється проміжний ліквідаційний баланс. Далі в Арбітражний суд подається заява про визнання юридичної особи банкрутом (ліквідація юридичної особи). Суд приймає рішення про визнання банкрутом і відкриває конкурсне виробництво, стверджує кандидатуру конкурсного керуючого, який в ході конкурсного виробництва проводить інвентаризацію, стягує дебіторську заборгованість, задовольняє в порядку черговості вимоги кредиторів, закриває рахунки, здає документи юридичної особи в архів. За звітом конкурсного керуючого арбітражний суд виносить ухвалу про завершення конкурсного виробництва. Юридична особа знімається з обліку в ІМНС, фондах, Держкомстаті, отримує свідоцтво ЕГРЮЛ про реєстрацію припинення юридичної особи.

Ризики: Можлива виїзна податкова перевірка за наявності по балансу заборгованості перед бюджетами та позабюджетними фондами і ліквідних активів. Можливе внесення даних про учасників (акціонерів) в інформаційні бази кредит-бюро, що може ускладнити подальше отримання кредитів і зіпсувати репутацію перед потенційними партнерами в майбутньому.

Переваги: ​​Можливо уникнути обов'язкової виїзної податкової перевірки. Призначення необхідної кандидатури конкурсного керуючого. Виняток з усіх реєстрів державних органів. Рекомендації: Один з найбільш ефективних способів ліквідації підприємства. Використовується при наявності вже наявної заборгованості та побоюванні виявлення ще перед бюджетами та фондами, відсутності активів, і при небажаність проходження виїзної податкової перевірки. Необхідно перед ліквідацією вивести всі активи.

Документи, необхідні для виконання послуги (копії):

  1. Свідоцтво про присвоєння ОГРН.
  2. Свідоцтво про взяття на облік ІПН
  3. Протокол / рішення про створення.
  4. Установчі документи. (Статут, Установчий договір)
  5. Протокол / рішення про призначення керівника.
  6. Рішення / протоколи, нові статути і / або тексти змін і свідоцтва про реєстрацію всіх внесених в документи змін (якщо зміни приймалися).
  7. Відомості про наявні в компанії активах і пасивах. (Баланс)
  8. Паспорти засновників, директора, бухгалтера, копії.
  9. Сповіщення з фондів.
  10. Коди статистики.

Термін: від 3-х місяців

Вартість послуги від 50.000 рублів.