Реклама
Реклама
Реклама

Відкриття розрахункового рахунку

  1. Засвідчення підпису на банківській картці для відкриття розрахункового рахунку
  2. Перша і друга підпис на банківській картці
  3. Зразок заповнення банківської картки
  4. Основний перелік документів для банку

Необхідною при відкритті розрахункового рахунку в банку для проведення юридичною або фізичною особою банківських операцій є процедура запевнення банківської картки. Оформлення банківської картки обов'язково при створенні юридичної особи та індивідуального підприємця, а також при реорганізації та зміні посадових осіб, які мають право першого та другого підписів.

Оформлення банківської картки здійснюється як для юридичних, так і для фізичних осіб, які мають статус індивідуальних підприємців.

Банківська картка зі зразками підписів оформляється на бланку встановленої форми ( Завантажити банківську картку ) (Інструкція ЦБ РФ «Про відкриття і закриття банківських рахунків») і засвідчується нотаріусом або уповноваженою посадовою особою банку.

Засвідчення підпису на банківській картці для відкриття розрахункового рахунку

Центральний банк РФ своєю постановою скасував обов'язкове посвідчення зразка підписів і відбитка печатки на банківських картках у нотаріуса, багато банків цю послугу стали надавати самі. У зв'язку з цим з'явилася можливість завірити підпис на банківській картці безпосередньо в банку при відкритті розрахункового рахунку.

Для засвідчення підпису на банківській картці, необхідно надати наступні документи:

  • статут;
  • свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;
  • свідоцтво про постановку на податковий облік;
  • виписку ЕГРЮЛ ;
  • рішення уповноваженого органу про створення юридичної особи;
  • накази, які підтверджують повноваження осіб, зазначених у банківській картці.

Картка оформлюється на бланку форми N 0401026 по ОКУД .

Перша і друга підпис на банківській картці

Право першого підпису належить керівнику юридичної особи , А також іншим особам, наділеним правом першого підпису розпорядчим актом керівника юридичної особи, або на підставі довіреності, яка видається в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

У випадках і в порядку, передбачених законодавством Російської Федерації, право першого підпису може бути передано керуючому або керуючої організації.

У разі якщо керуюча організація, що виконує функції одноосібного виконавчого органу, надає своїм співробітникам право першого підпису від імені юридичної особи, таке право може бути надано на підставі розпорядчого акту керівника керуючої організації або довіреності, яка видається в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Як особи, що має право першого підпису, може виступати одноособовий виконавчий орган, що управляє.

Право другого підпису належить головному бухгалтеру юридичної особи та (або) особам, уповноваженим на ведення бухгалтерського обліку, на підставі розпорядчого акту керівника юридичної особи.

У разі якщо ведення бухгалтерського обліку передано в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації, третім особам, їм також може бути надано право другого підпису на підставі розпорядчого акту керівника клієнта - юридичної особи.

Керівник і головний бухгалтер юридичної особи можуть не вказуватися в картці як осіб, наділених правом, відповідно, першого або другого підпису, за умови наділення правом першого або другого підпису інших осіб.

Правом першого або другого підпису можуть бути наділені одночасно кілька співробітників юридичної особи.

Увага: Наділення однієї фізичної особи одночасно правом першого та другого підпису не допускається.

Якщо керівник юридичної особи веде у випадках, передбачених законодавством Російської Федерації, бухгалтерський облік особисто, в картці проставляється власноручний підпис (підписи) особи (осіб), наділених правом тільки першого підпису.

При цьому в картці в поле "Друга підпис" вказується, що особа, наділена правом другого підпису, відсутня.

При нотаріальному завіренні банківської картки нотаріус так само, як при засвідченні підпису безпосередньо в банку, засвідчує справжність підписів осіб, наділених правом першого та другого підпису. Справжність підписів усіх посадових осіб в банківській картці із зразками підписів повинна бути засвідчена одним нотаріусом.

Зразок заповнення банківської картки

Банківська картка заповнюється на бланку встановленої форми ( Завантажити банківську картку )

Основний перелік документів для банку

Для відкриття розрахункового рахунку юридичній особі - резиденту в банк представляються:

  • свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;
  • свідоцтво про постановку на облік в податковому органі;
  • установчих документів юридичної особи ;
  • ліцензії (дозволу), видані юридичній особі;
  • картка зі зразками підписів і відбитка печатки;
  • документи, що підтверджують повноваження осіб, зазначених у картці, на розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на банківському рахунку, а в разі коли договором передбачено посвідчення прав розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на рахунку, з використанням аналога власноручного підпису, документи, що підтверджують повноваження осіб, наділених правом використовувати аналог власноручного підпису;
  • документи, що підтверджують повноваження одноосібного виконавчого органу юридичної особи;
  • заяву на відкриття рахунку підписана керівником і головним бухгалтером юридичної особи, завіряється печаткою (бланк видається в банку);
  • договір банківського рахунку, заповнений і підписаний керівником, завірений печаткою юридичної особи (бланк видається в банку);
  • анкета клієнта (бланк видається в банку);
  • довіреність на право отримання та подання фінансових документів (на осіб, що не значаться в картці) заповнена і підписана керівником і головним бухгалтером юридичної особи, завірена печаткою (бланк видається в банку).

Проблеми при відкритті розрахункового рахунку для юридичної особи

Проблеми при відкритті розрахункового рахунку для юридичної особи, можуть виникнути в разі, якщо юридична особа не перебуває за адресою, заявленому як його фактичне місцезнаходження, або якщо адреса є масовим , На який зареєстровано велику кількість юридичних осіб. У цьому випадку банк має право вимагати документальне підтвердження місцезнаходження юридичної особи (Договір оренди приміщення, свідоцтво про право власності на приміщення), або може зробити виїзну перевірку на адресу місцезнаходження.

Нерідко проблеми виникають і в тому випадку, якщо керівник і учасник юридичної особи неодноразово виступали в ролі заявника при реєстрації юридичної особи та потрапили в "чорний" список масових заявників.

Вищевказані проблеми можуть виникнути, і після відкриття розрахункового рахунку, як наслідок - банк за вказівкою податкового органу блокує операції по розрахунковому рахунку юридичної особи.

Юридичній особі може бути відмовлено у відкритті розрахункового рахунку, якщо не представлені документи, що підтверджують відомості, необхідні для ідентифікації юридичної особи, або представлені недостовірні відомості, а також в інших випадках, передбачених законодавством Російської Федерації.

Повідомлення ИФНС про відкриття рахунку

Для уникнення штрафних санкцій, на підставі пункту 2 статті 23 частини першої Податкового кодексу Російської Федерації, протягом семи календарних днів з дня відкриття розрахункового рахунку, юридичній особі необхідно повідомити податковий орган Повідомленням про відкриття рахунку ( Нова форма № З-09-1 ). У повідомленні про відкриття розрахункового рахунку вказуються найменування юридичної особи, свідоцтво про Державну, ІПН, розрахунковий рахунок і реквізити банку.

Повідомлення про відкриття розрахункового рахунку подається до територіальної ИФНС безпосередньо керівником юридичної особи або уповноваженою особою, діє на підставі довіреності або надсилається поштою рекомендованим (цінним) листом з описом вкладення.

Див. також: