- Що таке перевипуск карти?
- Причини перевипуску картки.
- Як перевипустити карту - інструкція для Ощадбанку
Пластикова картка є фізичним носієм банківського рахунку, з якого клієнт здійснює операції, або своєрідним «ключем» до рахунку. У процесі використання з картою можуть статися різні події: вона може потертися, зламатися (пластик - не самий міцний матеріал), може закінчитися термін дії, карта може загубитися, бути вкрадена і т.д. Щоб відновити використання, власнику рахунку потрібно перевипустити пластик.
Залежно від причини перевипуску, банк може стягувати додаткову плату, яка зазвичай прописується в тарифах на обслуговування. Зазвичай перевипуск карти здійснюється безпосередньо у відділенні банку. Найпоширенішими в Росії вважаються картки Ощадбанку.
Вони є як у молодих людей (студентів, учнів), так і у літніх (пенсіонерів). Банк активно випускає карти найнижчих категорій (Electron, Maestro), середніх (класичні, золоті) і статусних (платиновий, Signature) і ін. Завдяки розвиненій системі відділень і банкоматів карти користуються попитом.
Що таке перевипуск карти?
Середній термін, на який спочатку випускається пластик, досягає трьох років. По закінченню цього терміну він підлягає заміні. У період використання клієнтові може терміново знадобитися перевипустити свою картку, навіть якщо її термін придатності ще не закінчився.
Перевипуск карти - це заміна фізичного носія (самого пластику) на новий з таким же номером і з прив'язкою до цього ж рахунку. При перевипуску змінюється тільки карта, а все інше залишається таким же. Всі гроші, які були на перевипускає картки автоматично переводяться на нову. Перевипуск може бути ініційований самим клієнтом добровільно (карта втрачена або пошкоджена) або вимушено (закінчився термін дії).
Причини перевипуску картки.
Причин для цього буває кілька. Розглянемо основні:
- Закінчення терміну дії. карти Ощадбанку випускаються на 3 роки. Термін придатності зазначений на лицьовій стороні. За його закінченню картою скористатися вже буде не можна, оскільки пластик автоматично блокується. Іноді перевипуск карти Ощадбанку відбувається автоматично, наприклад, якщо у карти закінчується термін дії. Банк повідомляє про це клієнта. Власники старої карти досить підійти в офіс, де була отримана карта спочатку, з паспортом і отримати нову карту. При її активації стара картка автоматично блокується. Важливо, якщо термін дії добігає кінця, а клієнт не може підійти саме в той офіс, де була випущена його стара карта, потрібно підійти в будь-який зручний відділення і заповнити заяву на перевипуск там. Протягом 10 робочих днів карта буде доставлена туди.
- Втрата / крадіжка. Карти досить часто витягуються або крадуться. Потім шахраї намагаються їх зламати і списати все гроші. Такі схеми вже не одноразово опрацьовані досвідченими шахраями. Іноді клієнт може просто картку втратити, забути, залишити десь. Тут найкраще - якомога швидше заблокувати її. Навіть якщо надалі вона буде знайдена, фахівці не рекомендують нею користуватися, оскільки дані можуть бути переписані, а шахраї будуть чекати активації. Надійніше буде перевипустити карту з іншим номером і пін-кодом. Рахунок може залишатися незмінним. Для перевипуску потрібно буде особисто відвідати відділення, написати заяву.
- Компрометація карти. Бувають ситуації, коли клієнт раптом починає отримувати СМС з операціями, які він не скоював. Це знак того, що дані були скомпрометовані, і потрапили до шахраїв. Це може статися, коли карти потрапляє в чужі руки, наприклад, власник карти віддав її в кафе, в магазині для розплати, а недобросовісний службовець передав дані третім особам. Довести це, як правило, неможливо. Зламати карту можуть і при здійсненні операцій в інтернеті, особливо при здійсненні покупок в інтернет-магазинах. Шахраї впроваджують шкідливе ПО, яке зчитує дані карти при введенні для оплати товару або послуги. В цьому випадку потрібно відразу ж блокувати карту на гарячу лінію і писати претензію до банку. Краще це зробити протягом доби, тому що в законі про НСПК прописано, що банк зобов'язаний відшкодувати всі збитки клієнта за шахрайськими дії по карті, якщо клієнт повідомить про це банк протягом доби. Можна також написати заяву в поліцію. В даному випадку картка перевипускається з новим номером
- Втрата властивостей. Карта в процесі використання може стати непридатним для використання: потертися, розмагнітитися, зламатися. Користуватися таким пластиком однозначно не можна, і він підлягає обов'язковому перевипуску з тим же номером.
- Зміна особистих даних. Найчастіше це стосується жінок, які виходять заміж, змінюють прізвище. У зв'язку з цим картка перевипускається з новим прізвищем. До заяви на перевипуск прикладається свідоцтво про шлюб.
Як перевипустити карту - інструкція для Ощадбанку
Для цього потрібно підійти у відділення банку з паспортом, написати заяву за типовою формою (видається у відділенні), вказати причину перевипуску. Залежно від типу і категорії карти за перевипуск Сбербанк стягує комісію.
Так, перевипуск соціальної карти Ощадбанку обійдеться в 30 руб., Класичної - в 250 р., Золотий і вище - безкоштовно. Плановий перевипуск після закінчення терміну дії буде безкоштовним. Час перевипуску може відрізнятися від того, в якому місті це відбувається. Московські клієнти отримують нові карти протягом пари днів, оскільки процесингові центри Ощад розташовані там же. Жителям регіонів, особливо віддалених, доведеться почекати від 10 днів до місяця.
Матеріали по темі
Що таке перевипуск карти?Що таке перевипуск карти?