- Види розпорядження внеском за дорученням
- Що включає в себе документ
- Як оформити довіреність на вклад у банку
- За яких обставин документ втрачає силу
При розміщенні коштів на ощадному рахунку здійснювати з ним будь-які операції може тільки та людина, яка і уклав договір з банком. Але якщо оформити довіреність на вклад у банку, то тоді розпоряджатися грошима і рахунком зможе і інша людина.
Часом це дійсно необхідно. Наприклад, коли вкладник є пенсіонером або інвалідом, тому не може самостійно відвідувати офіс банку для здійснення операцій зі своїм депозитним рахунком.
Види розпорядження внеском за дорученням
Складаючи доручення по вкладу, основний вкладник дає право розпорядження своїм рахунком іншій особі, яка і зазначено в документі. При наявності довіреності на управління внеском в банку довірена особа зможе здійснювати різні операції з вкладним рахунком громадянина.
Вкладник сам вирішує, які операції він дозволить здійснювати своїй довіреній особі. Це може бути як одна, так і декілька опцій. наприклад:
- поповнювати вклад;
- знімати гроші з рахунку повністю або частково;
- здійснювати перекази між рахунками, якщо їх у довірителя кілька;
- закриття вкладу, його пролонгація , Переоформлення та ін.
Що включає в себе документ
Якщо складати документ у банку, то там же відразу і видадуть бланк генеральної довіреності на вклади, яку необхідно буде заповнити. Крім того, бланк документа можна без проблем знайти у вільному доступі в інтернеті і заповнити його будинку. Банківська довіреність на розпорядження вкладом повинна відображати наступні аспекти:
- хто і кому довіряє: дані сторін, ПІБ, паспортні дані;
- адреси реєстрацій довірителя та довіреної особи;
- відомості про внесок: в якому банкет розташовується, номер рахунку;
- які операції може здійснювати довірена особа;
- підписи сторін.
Документ невеликий, складності з його складанням не виникне. При заповненні документа слід бути уважним, помарки і помилки не допускаються. Всі дані фігурують в довіреності осіб не повинні містити помилок.
Як оформити довіреність на вклад у банку
Довіреною особою на розпорядження вкладним рахунком може виступити тільки громадянин РФ, який досяг повноліття. При необхідності їм може стати і неповнолітній віку від 14 років, але тоді потрібна згода на це його батьків або органів опіки.
Довіреність на розпорядження внеском можна скласти через нотаріуса. Послуга платна, документ оформляється в присутності обох сторін, при собі необхідно мати паспорти. Але зручніше і вигідніше здійснити складання документа в офісі банку, де розміщений вклад (планується до розміщення). Довіреність на розпорядження внеском в банку можна скласти і безпосередньо в момент відкриття депозитного рахунку. Довіритель і довірена особа відвідують банк разом, при собі їм необхідно мати паспорти. Співробітник банку заповнить бланк і дасть його на підписання.
Сторони можуть відразу домовитися про термін дії документа. Згідно із законом довіреність на здійснення операцій з внеском не може становити більше трьох років.
За яких обставин документ втрачає силу
Якщо закінчується термін дії документа, або пройшло три роки з моменту його підписання, довіреність на отримання вкладу автоматично стає нікчемною. Якщо довірена особа прийде в банк для здійснення операції, йому в цьому відмовлять. Крім того, відкликати документ може і сам довіритель в будь-який момент. Для відкликання необхідно звернутися в банк.
Якщо довіритель вмирає, це також стає приводом для визнання довіреності нікчемною. Але тут не все так просто: якщо спадкоємці не встигають попередити банк, довірена особа може зняти кошти. При виникненні спірних ситуацій вирішити проблему зможе тільки суд. Дії банку в цьому випадку не можуть бути визнані незаконними, так як він ні звідки не міг отримати інформацію про кошторис довірителя - свого вкладника.