Реклама
Реклама
Реклама

ДОРУЧЕННЯ на управління банківськими рахунками

Довіреність на рахунок в банку дає право представнику управляти банківським рахунком і розпоряджатися грошовими коштами довірителя, розміщеними на зазначеному рахунку. Довірителем і представником за дорученням в банк може виступати будь-яка дієздатна особа. Кількість представників від одного довірителя не обмежена, тому довіритель має право на підставі довіреності для банку передати управління своїм рахунком відразу декільком представникам.

У разі якщо довіритель володіє декількома рахунками, що зберігаються в різних підрозділах одного банку або в різних банках, то на управління і розпорядження кожним рахунком оформлюється окрема довіреність для банку. Винятком є ​​рахунки довірителя, розміщені в одному підрозділі одного банку, для управління всіма даними рахунками можна зробити одну довіреність в банк.

Залежно від обсягу банківських операцій, які має право вчиняти представник, довіреність в банк може бути разової і спеціальної. На підставі разового доручення для банку представник може зробити тільки одне конкретне дію з банківським рахунком довірителя, наприклад, один раз зняти гроші за дорученням. Спеціальна довіреність на рахунок в банку оформляється, як правило, для здійснення ряду однорідних банківських операцій з управління рахунком довірителя протягом певного періоду часу.

Представник за дорученням на рахунок в банку має право здійснювати будь-які дії, що не суперечать законодавству, повноваження на які він отримав на підставі довіреності для банку. Найчастіше громадяни оформляють довіреність на відкриття розрахункового рахунку, закриття рахунку, поповнення вкладу та зняття коштів. Зокрема, довіреність на відкриття рахунку повинна містити повноваження на укладення договору банківського рахунку (вкладу), на внесення грошових коштів на нього.

Повноваження, якими довіритель може наділити представника по довіреності в банк:
- відкриття і закриття банківського рахунку;
- укладання та розірвання договору з банком;
- внесення на рахунок і зняття з рахунку довірителя коштів;
- переказ грошових коштів з рахунку довірителя на інший банківський рахунок;
- отримання виплат (відсотків, компенсацій);
- представлення та отримання необхідних документів;
- підписання необхідних документів за довірителя (в тому числі заяв);

- інші дії, пов'язані з управлінням банківським рахунком довірителя і передбачені довіреністю на рахунок в банку.

Довіреність на відкриття розрахункового рахунку і на розпорядження рахунком вчиняється у письмовій формі і посвідчується нотаріусом або посадовою особою банку. Перед здійсненням банківських операцій за дорученням банк в обов'язковому порядку проводить перевірку справжності і дійсності довіреності на рахунок в банку. При перевірці відправляється запит нотаріусу або іншій уповноваженій особі, яка посвідчила довіреність на управління банківським рахунком.

КУПІВЛЯ-ПРОДАЖ ЧАСТКИ В СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ ТОВ

ЗАПИТАТИ НОТАРІУСУ

НОТАРІУС В ОФИС
НОТАРІУС НА ДОМ

НОТАРІУС В ОФИС   НОТАРІУС НА ДОМ