Реклама
Реклама
Реклама

Чорний список банку - як туди не потрапити?

  1. Що загрожує неплатнику?
  2. Як вибратися з «чорного списку»?
  3. Чи можна побачити «чорні списки» банку?
  4. Порада

Якщо при виконанні своїх боргових зобов'язань, клієнт банку допускає прострочення, то потрапляє в «чорні списки банків». «Чорний список» це база даних, в якій зібрані не надійні позичальники і боржники.

Фінансові організації, особливо банки, уважно стежать за своєю безпекою, тому контролюють не тільки існуючих позичальників, але перевіряють і тих, хто планує ними стати. Якщо при виконанні своїх боргових зобов'язань, клієнт банку допускає прострочення або зовсім перестає виплачувати борг, то клієнт потрапляє в "чорні списки банків". «Чорний список» це база даних, в якій зібрані не надійні позичальники і боржники.

Існує внутрішній (список для користування тільки в певній кредитної організації) і загальний. Загальний формується із загальної бази банків, і ставати частиною кредитної історії. Кредитна історія сьогодні має не мале значення, наприклад, можуть зацікавитися роботодавці або запросити її дані при отриманні повторного кредиту або іпотеки. Читайте також статтю Міфи про кредитну історію .

Що загрожує неплатнику?

Само собою бути не платником неприємно. Якщо прострочення була одинична і після неї кредит продовжили справно погашати, то все обмежиться дзвінком зі служби безпеки. Співробітники банк нагадають про необхідність суворо дотримуватися графіка платежів і цим все обмежитися. Якщо ж пропуск платежів ставати регулярним або зовсім припиняється, банк може прийняти рішення передати вирішення цього питання колекторської організації. Дії колекторів в нашій країні дуже слабо регламентовані законом, тому їх дії часто бувають, не коректні і надзвичайно не приємні для неплатника. Але і співробітників банку можна зрозуміти, порушуються умови договору і банку наноситися матеріальні збитки.

Як вибратися з «чорного списку»?

Для того щоб уникнути неприємних контактів і виправити власну кредитну історію необхідно відновити регулярне погашення кредиту.

Для цього потрібно уточнити у відділенні банку суму, необхідну для внесення і внести її за номером рахунку. Так само зараз в банках є послуга рефінансування, вона дозволяє поступово розплатитися з боргами, на прийнятних для позичальника і кредитора умовах. Таким чином, через деякий час проблема із заборгованістю буде вирішена. Але для того щоб знову мати можливість кредитуватися в даному банку, потрібно закріпити свій статус надійного платника. Для цього найкраще відкрити в цьому банку накопичувальний депозит. Бачачи стабільну фінансову ситуацію, співробітники банку приберуть колишнього неплатника з «чорного списку», так само будуть проведені і необхідні позитивні зміни в кредитну історію. Читайте також У чому може допомогти страхування від втрати роботи?

Чи можна побачити «чорні списки» банку?

Фінансові дані клієнтів банку, є особистою, конфіденційною інформацією, і її розголошення переслідується за законом. Справа в тому, що в цих даних міститься вся детальна інформація про клієнта, включаючи дані про родичів, місці роботи, перераховані номери телефонів та інша важлива інформація. Але це не заважає контролювати громадянам своє фінансове життя. Для того щоб дізнатися свою кредитну історію потрібно звернутися із запитом до Бюро кредитних історій і отримати звідти офіційну відповідь з усією інформацією. У тому числі будуть вказані всі кредити з усіма платежами, простроченими в тому числі. Там же можна дізнатися про «чорних списках» банків, в які був занесений боржник.

Порада

Непроста економічне становище призводить до того, що людина замислюється і вирішується на кредитування, часто не думаючи про наслідки. При укладанні кредитного договору потрібно тверезо зважувати свої можливості. Систематичне порушення зобов'язань, тягне за собою серйозні наслідки, заборгованість в будь-якому випадку буде повернуто банку, в самих запущених випадках це відбувається за рішенням суду.

Якщо ви розраховуєте на строк позовної давності, то докладно про це в статті Як розрахувати термін позовної давності і що робити коли він вже закінчився . Беручи рішення в фінансових питаннях необхідно розуміти всю відповідальність і важливість прийнятих рішень.

Що загрожує неплатнику?
Як вибратися з «чорного списку»?
Чи можна побачити «чорні списки» банку?
Що загрожує неплатнику?
Як вибратися з «чорного списку»?
Чи можна побачити «чорні списки» банку?