Реклама
Реклама
Реклама

Боржники по кредитах - новий закон, юридична допомога, що робити, база даних Ощадбанку, Альфа банк, Хоум Кредит, ОТП банк, чи зобов'язані родичі

  1. Новий закон
  2. Відео: Прострочення
  3. Чорний список боржників за кредитами
  4. Які бувають списки?
  5. роль НБКИ
  6. Права і обов'язки боржників
  7. можливі санкції
  8. Чи можуть забрати квартиру?
  9. Як дізнатися боржник чи я?
  10. Що робити, якщо це так?
  11. Що мені загрожує?
  12. Як виправити ситуацію?
  13. Чи повинні родичі виплачувати?
  14. Поради
  15. Юридична допомога

Поява великої кількості боргів у банківських клієнтів є результатом доступних і швидких кредитів. Далеко не кожен позичальник може порахувати свої матеріальні засоби для здійснення щомісячних оплат.

Якщо у нього накопичуються обов'язки по позиках, інформація про нього заноситься в чорний список боржників банку. Внесення даних туди загрожує боржнику багатьма проблемами, зокрема, поганою історією кредитування.

Новий закон

Необхідність прийняття нового закону про боржників по кредитах назрівала вже давно. Адже в умовах скрутного фінансового становища багато людей просто не в змозі вчасно розраховуватися за своїми кредитами.

Банки з метою справляння заборгованостей часто залучають колекторські фірми, а ті, в свою чергу, не завжди поводяться лояльно по відношенню до боржників. Закон обмежує список заходів впливу на боржника, якщо справа дійшла до колекторів.

Згідно з новим законом всі колекторські фірми повинні зареєструватися в спеціальному державному реєстрі, і здійснювати свою діяльність на підставі суворого регламенту.

Боржники по кредитах стають більш захищеними у своїх правах. Колектори не мають права турбувати їх своїми дзвінками у вечірній і нічний час (з 20-00 до 8-00 з понеділка по п'ятницю і з 20-00 до 9-00 в суботу та неділю).

Частота спілкування з колекторами обмежується максимум восьми разами в місяць, двома разами на тиждень і одним разом на добу. Чи не більше однієї особистої зустрічі з боржником може здійснити колектор за тиждень.

Також банки, від імені яких працюють колектори, зобов'язані отримувати згоду на те позичальника в письмовій формі, при цьому він має право відмовитися від особистого спілкування з колекторами, а уповноважити на це свого представника. Дотримання цих вимог суворо контролюється, а за порушення загрожує великий штраф.

Відео: Прострочення

Банк даних на прізвище

Для того щоб переконатися, що Вашого прізвища немає в списках боржників за кредитами, існує кілька перевірених способів. Наприклад, можна дізнатися цю інформацію в банку, в якому Ви збираєтеся оформити кредит (у співробітників банку або на сайті банку в режимі онлайн). Можна перевірити своє прізвище в Бюро кредитних історій (БКІ), в якому зберігаються дані по всіх кредитних історій.

При цьому важливо пам'ятати, що інформацію від БКІ можна один раз на рік отримувати безкоштовно, а за додаткові звернення доведеться платити. Також можна звернутися в Федеральну

Службу судових приставів (ФССП), яка веде список тих боржників за кредитами, чия справа дійшла вже до суду, і винесено постанову на користь банку. ФССП також надає інформацію на своєму сайті.

Чорний список боржників за кредитами

Кожен Банк та інші фінансові установи, які хочуть гарантованого повернення своїх позик, намагаються убезпечити себе від недобросовісних позичальників. Для цього і складаються чорні списки боржників по кредитах.

У цих списках фіксуються особиста інформація позичальника і дотримання ним кредитного договору. В основному боржники класифікуються за основними групами: злісні неплатники, несвоєчасні платники і особи, які надали недостовірну інформацію.

Клієнти, які опинилися в чорному списку, жорстко обмежені в послугах, що надаються банком. Найважливіше, що банк може відмовити такому клієнтові у видачі кредиту. База даних Ощадбанку по боржникам поклала початок формуванню чорних списків.

Які бувають списки?

Списки бувають різні - сформовані в самих банках, із застосуванням спеціальних програм з обліку якості виконання зобов'язань платниками, а також сформовані офіційно в єдину базу кредитних історій.

Чорні списки боржників також бувають таких видів:

  • Свої приватні списки в офісах банку.
  • Списки боржників, відправлені судом в управління приставів за постановою суду для виконання.
  • Списки боржників в бюро історій кредитування.
  • Передані в агентства колекторів.

Ніхто не може заборонити банківським співробітникам складати свій список боржників. Питання лише в тому, наскільки широко даний список боржників може публікуватися.

Нормальна банківська організація не дасть позичальникові ніяких даних навіть про його історії кредитування. Розголошення таких даних карається законом про захист таємниці, дотримання якої гарантує ст.24 Конституції Росії. Особиста таємниця про матеріальний стан перестає бути такою лише за постановою суду.

роль НБКИ

Національне бюро кредитних історій (НКБІ) - збирає і систематизує інформацію по кредитах від всіх фінансових структур. У базі цієї організації зберігається абсолютно вся інформація про кредиторів і їх погашених і непогашених позиках.

Важливим аспектом діяльності НБКИ є створення і модернізація управління ризиками кредитних організацій, забезпечення їх достовірною інформацією. Бюро не має аналогів на території Росії, активно співпрацює з міжнародними колегами. Надає інформацію, як фінансовим організаціям, так і фіз. особам.

Права і обов'язки боржників

Всі права і обов'язки боржників чітко прописані в самому кредитному договорі. Основний обов'язок - це своєчасна оплата.

А права - це захист особистих даних, право на надання повної і прозорої інформації про банк, право відмовитися від спілкування з представниками колекторських фірм.

можливі санкції

Для боржників існують певні санкції:

  • вони не можуть отримати нову позику в інших банках;
  • вони мають труднощі в рефінансуванні існуючої заборгованості;
  • вони не можуть бути поручителем за кредитом третіх осіб;
  • арешт банківських рахунків;
  • заборона на виїзд з країни.

Чи можуть забрати квартиру?

Найважливіше, що потрібно пам'ятати - забрати квартиру за борги по кредитах банк має право тільки за рішенням суду.

Суд же може прийняти таке рішення, керуючись такими критеріями:

  • сума боргу рівноцінна вартості квартири;
  • у боржника ця квартира не єдина і крім боржника в ній ніхто не прописаний;
  • квартира є заставою по кредиту. Якщо ж в квартирі прописані діти, то обов'язковим є отримання дозволу від опікунської ради.

Як показує практика, такі заходи як вилучення квартири - досить-таки нечасте явище. Найчастіше домовляються про реструктуризацію заборгованості або оплати іншим майном.

Як дізнатися боржник чи я?

Дізнатися свій статус можна двома способами:

  • У відділенні банку або онлайн на його сайті.
  • У Бюро кредитних історій онлайн або зробивши запит в базу БКІ.

Що робити, якщо це так?

Навіть якщо людину внесли в чорний список боржників - це можна виправити. Виконавши такі дії, можна відновити собі хорошу репутацію і надалі успішно користуватися банківськими послугами.

Найважливіше - якомога швидше погасити заборгованості, які є, з урахуванням всіх штрафів і пені. Далі надати, в разі необхідності, в ФССП квитанцій про оплату, щоб вони зняли зі свого обліку справу.

В процесі вирішення цих завдань обов'язково вести діалог з банкірами, колекторами та судовими приставами, інформуючи їх про Ваші наміри. Це буде Вам безсумнівним плюсом.

Що мені загрожує?

Перші кроки працівників банку, спрямовані на те, щоб повідомити боржника про необхідність погашення заборгованості - це періодичне інформаційне нагадування у вигляді СМС повідомлень і телефонних дзвінків. Далі підключиться служба безпеки банку і, можливо, колекторська фірма. А вони можуть приходити на роботу, і додому до боржника.

Банк може зажадати конфіскації Вашого майна. Можесписувати гроші з інших Ваших рахунків, в тому числі і зарплатних, на погашення кредиту. Вам можуть обмежити виїзд закордон.

Як виправити ситуацію?

Обов'язково потрібно навести порядок в справах. Адже якщо вже так вийшло, що з'явилася заборгованість по кредиту, то врегулювати це питання найкраще на ранніх етапах. В ідеалі - не доводити до суду.

Можна звернутися в банк з проханням реструктуризувати кредит або попросити переглянути графік платежів. Багато банків охоче йдуть назустріч своїм клієнтам (Сбербанк, Хоум Кредит, Альфа банк і інші).

Чи повинні родичі виплачувати?

Багатьох цікавить питання: «Чи повинні родичі виплачувати борги по кредитах?». Відповідь проста - тільки в тому випадку, якщо вони були офіційними поручителями за даним кредитом.

Поради

Якщо Ви плануєте поїздку за кордон, подбайте заздалегідь про те, щоб все заборгованості по кредитах були закриті. Обов'язково переконайтеся, що Вас виключили з чорного списку, так як цей процес може зайняти від одного дня до місяця.

Якщо Вам потрібна інформація з БКІ, то ви можете отримати її навіть по пошті, відправивши відповідний запит, оформлений нотаріально. Ніякі проблеми і труднощі позичальника - не аргумент для прострочень.

Якщо вже Вам все-таки доведеться мати справу з колекторами, пам'ятайте, що потрібно зберігати спокій і самовладання. На будь-які загрози і тиск з їхнього боку відповідати коректно. Розумно буде вказувати на тимчасові труднощі з фінансами. Дати зрозуміти, що Ви плануєте платити за рахунками і щодня шукаєте кошти для цього.

Юридична допомога

Часто банк пропонує допомогу боржникам. Їм можуть надати канікули. Це трапляється в надзвичайних ситуаціях. Також можна отримати юридичну допомогу.

Тобто Вам нададуть допомогу в роботі з документами, в роботі в суді і багато іншого. Є варіант отримати будь-якого типу консультацію. Також Ви можете вступити до кредитної спілки. Тобто, це союз, який займається питаннями по позиках.

Якщо Ваші права порушуються колекторами - не треба нікого боятися, треба діяти. Зверніться зі скаргою в ФССП, Центральний Банк або поліцію. Можете звернутися за допомогою до кваліфікованих адвокатів.

Можете звернутися за допомогою до кваліфікованих адвокатів

Читати статтю, як отримати дивіденди Ощадбанку .

Яке покарання за проїзд на червоний сигнал світлофора? відповідь за посиланням .

Постанова про накладення адміністративного штрафу. Дізнайтеся далі .

Чорні списки боржників за кредитами в Росії все ж існують. Бути внесеними в них ризикують все, хто не платить взяті кредити. А це вже тягне за собою масу неприємностей. Але краще в такі списки ніколи не потрапляти, а бути сумлінним клієнтом банку.

Як дізнатися боржник чи я?
Що робити, якщо це так?
Що мені загрожує?
Як виправити ситуацію?
Чи повинні родичі виплачувати?
Які бувають списки?
Чи можуть забрати квартиру?
Як дізнатися боржник чи я?
Що робити, якщо це так?
Що мені загрожує?