- 1. Що таке офшорний банк і офшорний банкінг?
- 2. Що таке офшорний банківський рахунок?
- 3. Офшорна юрисдикція - що це таке?
- 4. Офшорний банкінг: це взагалі легально?
- 5. Які переваги пропонує офшорний банк і офшорний банкінг?
- 6. Які труднощі та недоліки є у офшорних банків?
- Чи безпечно користуватися офшорним банківським рахунком і банком?
- 7. Хто може відкрити офшорний банківський рахунок?
- 8. Чи потрібно бути мільйонером, щоб використовувати офшорний банкінг або дорого чи відкрити офшорний...
- 9. Які послуги пропонує офшорний банкінг?
- Депозит
- Кредитна карта
- Чекова книга
- кредити
- Інвестиційні інструменти
- 10. Чи потрібно проходити перевірку в банку (політика «Знай свого клієнта»)?
- 11. Чому громадянам СНД стало складніше відкривати іноземні рахунки і як з цим впорається?
- 12. Які документи необхідно надати, щоб відкрити офшорний банківський рахунок?
- 13. Як я зможу відкрити офшорний банківський рахунок (процедура)?
- Як підвищити ймовірність успіху і швидкість при відкритті офшорного рахунку?
- 14. Чи потрібно платити податки з офшорного банківського рахунку?
- 15. Як я получил доступ до своих коштів на офшорному банківському Рахунку?
- 16. Чи потрібна мінімальний внесок або залишок на офшорному рахунку?
- 17. Як я зможу покласти свої кошти на офшорний рахунок?
- 18. У яких країнах найзручніше відкрити офшорний банківський рахунок?
Офшорні банки і офшорний банкінг викликають багато питань: що таке офшорний банкінг і чим офшорні банки відрізняються від звичайних? Які переваги дає офшорний банк і які ризики при цьому виникають? І навіть несподіване: «а це взагалі легально?».
У цьому повному розборі ми відповімо на всі нагальні питання про офшорні банки і офшорному банкінгу. Після нього ви зможете конкретно підходити до вибору офшорного банку для своїх особистих або бізнес-потреб.
1. Що таке офшорний банк і офшорний банкінг?
Офшорним банком називають той банк, який знаходиться за межами вашого основного місця проживання. Якщо ви живете в Росії, то банк в Німеччині або в Сінгапурі буде для вас офшорним банком.
Хіба що в ЄС ситуація дещо інша: якщо ви живете в одній європейській країні, а відкриваєте рахунок в інший, то отримуєте не до кінця офшорний банк, оскільки правила функціонування банків, плюс звітність по ним на всій території ЄС збігаються.
Найчастіше офшорні банки працюють не просто в іншій країні, але і за іншими законами з іншими вимогами до клієнтів.
Існують країни, в яких банкінг ділиться на два типи: резидентний і нерезидентний. У першому випадку обслуговуються тільки ті люди, які постійно живуть в обраній країні. А в другому - тільки ті, хто постійно проживають за межами конкретної юрисдикції.
Якщо взяти окремий випадок, то офшорний банкінг доступний в так званих офшорних зонах або юрисдикціях. Це країни і території, в яких знижений оподаткування, спрощена звітність і існують інші переваги. Детальніше про офшорні зони читайте в наших статтях:
Дешевий офшор - небезпечний офшор: Дешеві офшори ніколи не були так небезпечні, як в 2017
2. Що таке офшорний банківський рахунок?
Офшорний банківський рахунок - це рахунок, який відкрив у банку нерезидент. Якщо житель України відкриває банківський рахунок в Сінгапурі , То він вважається офшорним.
Навіщо це робиться? З різних причин, але основними є:
- Диверсифікація активів (не зберігати всі яйця в одному кошику);
- Бізнес-потреби (міжнародна компанія, торгівля, накопичення ресурсів);
- Особисті потреби (людина багато подорожує і таким чином економить на конвертації валют і обслуговуванні);
- Податкові вигоди (офшорні юрисдикції допомагають знизити податкове навантаження на бізнес і особистий дохід.
Яку мету перед собою ставите ви? Офшорний банкінг дозволить вирішити ваші тактичні і стратегічні завдання.
3. Офшорна юрисдикція - що це таке?
І перш, ніж йти далі, з'ясуємо, що таке офшорна юрисдикція. У найпростішому розумінні - це країна, в якій ви не живете. Але частіше офшорними юрисдикціями називають ті країни і території, які пропонують бізнесу і фізичним особам можливість скористатися низькими податками, спрощеної системою реєстрації компаній, простий звітністю, гнучким законодавством.
нещодавно ми писали про класичні офшори - там докладний розбір цієї теми.
4. Офшорний банкінг: це взагалі легально?
Легально чи користуватися офшорними банками? Якщо слухати новини і деяких політиків, створитися враження, що це протизаконно.
Однак це далеко від правди. Користуватися офшорним банкінгом може кожен, хто забажає і планує захищати свої активи від випадкових і навмисних проблем.
Єдина вимога для офшорного банкінгу: щоб ваші доходи були легальними. Це означає, що відкриваючи рахунок, ви зобов'язуєтеся довести, що ваші кошти були отримані законним шляхом; а якщо дохід отримали вже безпосередньо на іноземний рахунок, то зобов'язані задекларувати свої доходи, якщо того вимагає закон в країні, в якій ви живете.
В іншому використання офшорного банкінгу, це як використовувати іноземні онлайн-магазини для покупки брендового одягу або дешевої електроніки - ніхто не може заборонити, поки ви не купуєте комерційного обсягу партії для збуту без оподаткування.
5. Які переваги пропонує офшорний банк і офшорний банкінг?
Які конкретні переваги пропонують офшорні банки і іноземний банкінг? Для кожного вони свої, але частіше за все звертають увагу на наступні пункти:
- Офшорні банки розташовані в стабільних з економічної та політичної точок зору країнах. Це дозволяє не турбуватися, що завтра курс валюти впаде наполовину, а влада конфіскує все кошти з вашого рахунку. Саме для того, щоб уникнути подібного сценарію і відкривають офшорні рахунки.
- Офшорний банк - це можливість швидко зреагувати на загострення ситуації. Війна, криза або зміна законів в рідній країні здатне паралізувати рух капіталу надовго, якщо не назавжди. Відкладений запас коштів дозволить не тільки існувати далі, але і діяти на свій розсуд з належною швидкістю.
- У деяких випадках прибутковість по внесках за кордоном вище, ніж в рідній країні. І якщо є запаси, які ви здатні вкласти в вигляді інвестицій, чому б не заробити більше, ніж на батьківщині?
- Диверсифікація, як в географії та політиці, так і у валюті. У Росії навіть вклади в іноземній валюті в разі банкрутства банку повернуть в рублях. А за кордоном ви самі вибираєте, в якій валюті зберігати, захищати і примножувати.
6. Які труднощі та недоліки є у офшорних банків?
Зрозуміло, офшорний банкінг не вирішує всіх проблем світу і вкладників. У нього є недоліки. Для деяких вони здадуться істотними.
- Фізичний доступ до офшорних банкам обмежений - ви не можете кожен день літати в Панаму або навідуватися в Беліз . Це питання вирішується за допомогою технологій (телефон, Інтернет), але для деяких звичніше вирішувати свої ділові питання особисто.
- Різниця в часі, використовувані технології, менталітеті періодично змушує чекати перекладу довше звичайного. Або навіть розрулювати ті ситуації, які в домашньому банку вже давно в минулому. З іншого боку, швидкість впровадження нових технологій на міжнародних рівні у офшорів - одна з найвищих.
- Завжди є спокуса не платити податки - повів гроші і з кінцями ... Насправді, незважаючи на теоретичну можливість так вчинити, практика виявляється більш жорстокою. Правила необхідно дотримуватися і сплата податків - один з обов'язкових пунктів.
- Вартість офшорного рахунку вище, ніж в звичайному банку. Послуги нерезидентам часто дорожче, плюс комісії за перекази, конвертації і т.п. Додаткові витрати залежать від якісного та кількісного використання рахунку.
Чи безпечно користуватися офшорним банківським рахунком і банком?
100% надійності забезпечить не може ніхто. Але в цілому офшорний банкінг виявляється безпечніше, якщо ви відразу підійшли серйозно до вибору юрисдикції і офшорного банку.
Офшорним банкінгом користуватися безпечно, якщо:
- Ви вибрали стабільну юрисдикцію з проробленим законодавством;
- Ви вибрали ліквідний банк;
- Якщо уникли зустрічі з шахраями;
- Правильно підготували документи;
- Чи не порушуєте місцеві і міжнародні закони.
Серед додаткових заходів безпеки вважають наявність страхування вкладів: якщо банк розориться, то вам повернуть суму до певного рівня - 100 000 доларів, євро або 1,4 мільйона рублів. Однак, якщо сума на рахунку перевищує цей поріг, то повернення не гарантують.
У гіршому випадку, кошти вище такого порогу в кризу можуть заморозити або конфіскувати, як це було на Кіпрі у 2013 році.
Мінімізувати ризики можна за допомогою досвідчених консультантів, які враховують реальну обстановку в світі і ваші цілі. Записатися на безкоштовну консультацію можна за посиланням або за адресою [email protected] .
7. Хто може відкрити офшорний банківський рахунок?
Відкрити офшорний банківський рахунок може, як фізичне, так і юридична особа. Умови обумовлені в законах конкретної країни і в правилах банків.
Реальними обмеженнями виступають лише вимоги надати дані про себе, про походження коштів, вимоги виконувати закони про сплату податків і протистояння відмиванню нелегальних коштів.
Відкрити офшорний рахунок реально за кілька днів, за умови, що ви зібрали повний пакет документів, який зажадав банк.
У деяких випадках дозволяється відкрити банківський рахунок дистанційно, без особистого візиту. В інших доведеться приїхати особисто або надіслати довірена особа, щоб роздобути банківський рахунок. Залежить від країни і банку.
8. Чи потрібно бути мільйонером, щоб використовувати офшорний банкінг або дорого чи відкрити офшорний банківський рахунок?
Якщо ви вважаєте, що для того, щоб відкрити рахунок в офшорному банку необхідно володіти статком у кілька мільйонів, то помиляєтеся. Так, є країни і банки, куди з депозитом менше 1 мільйона доларів лізти не варто.
Але є і ті банки, які вимагають вкласти 100 000 доларів або навіть півтори тисячі доларів, в якості мінімального депозиту.
Щоб відкрити офшорний рахунок немає необхідності бути олігархом або власником Газпрому. До офшорного банкінгу звертаються фрілансери, дрібні і середні бізнесмени, одержувачі спадщини і т.п.
Залежно від ваших цілей, завдань і можливостей на сьогоднішній день, ви виберете собі банк.
Варто зазначити, що вклади в 100 доларів не цікавлять банк - відкриття рахунку обійдеться вам дорожче. Тому уточнюйте на безкоштовній консультації , Який банк підійде саме вам в зв'язку з вашими можливостями.
9. Які послуги пропонує офшорний банкінг?
Офшорний банкінг не обмежує ваші можливості в плані банківських продуктів. Найчастіше він навіть розширює ці самі можливості і пропонує ті інструменти, які раніше були вам недоступні.
Депозит
Вам пропонують можливість покласти якусь суму на рахунок під відсотки. Один з найпопулярніших продуктів в офшорних банках. Якщо вірити дослідженням міжнародних організацій, близько 20 трильйонів доларів зберігається в офшорах, в тому числі і на депозитах.
Кредитна карта
Якщо ми говоримо про активний бізнес або про людину-мандрівника, то кредитна карта - важливий і корисний інструмент. Офшорні банки дозволяють без проблем отримати кредитну карту різних емітентів (Visa, MasterCard), як і дебетні картки, карти передоплати і т.п.
Чекова книга
Якщо вам потрібна чекова книжка, то деякі офшорні банки пропонують і її. Запитуйте у консультантів про подробиці.
кредити
Найчастіше бізнесу необхідні свіжі ресурси, важіль для прискореного розвитку. Кредит на вигідних умовах в стабільній юрисдикції здатний вгамувати голод і дозволяє різко вистрілити. Банки пропонують, як разові кредити, так і кредитні лінії для шановних клієнтів.
Інвестиційні інструменти
Особливо привабливий офшорний банкінг своїми інвестиційними інструментами. У вашій рідній країні банки можуть бути строго обмежені в тих інструментах, які пропонують - законом або страхом.
Офшорні юрисдикції знаходяться на передній кромці прогресу в першу чергу в фінансових технологіях і продуктах.
Ви виберете зі звичних і нових для себе акцій, взаємних фондів, облігацій той комплект, який вважаєте за потрібне. Або попросіть зробити це за вас вашого брокера у вибраному банку.
10. Чи потрібно проходити перевірку в банку (політика «Знай свого клієнта»)?
Якщо ви досі вважаєте, що офшори без додаткових питань відкриють банківський рахунок всім, кому попало, варто лише принести чемодан з мільйоном доларів, то ви помиляєтеся. Це казка з далекого минулого.
Сьогодні офшорні банки стали в рази більш вимогливим. На них тиснуть міжнародні вимоги. Порушення антивідмивних або податкових законів здатне привести до мільярдних санкцій. І це не пусте перебільшення: штрафи понад мільярд доларів призначали Швейцарським банкам.
Тому готуйтеся до того, що банки будуть перевіряти вас, ваші гроші і ваш бізнес. Вони прагнуть провести повноцінну перевірку due diligence, щоб викорінити малу можливість допомогти злочинцям.
На жаль, особливо завзято перевіряють вихідців з країн СНД. Їм же дуже часто відмовляють у відкриття офшорного рахунку по дрібним причин.
11. Чому громадянам СНД стало складніше відкривати іноземні рахунки і як з цим впорається?
про проблему жителів Росії і СНД ми писали докладно раніше : Іноземні банки відмовляються відкривати рахунки по найдрібніших причин. Все тому, що грошей з СНД бояться. Адже так легко потрапити під розслідування щодо відмивання нелегальних коштів через молдавську чи іншу схему.
Як бути в такій ситуації, якщо відкрити рахунок необхідно? Вихід є - звернутися до консультантів нашого рівня. Чому саме нашого рівня? Тому ми здатні забезпечити банки надійною інформацією, а вас - новим рахунком.
Справа в тому, що ми самі проводимо перевірку всіх клієнтів і тільки чисті та законослухняні люди потрапляють на розгляд до банків. Нам довіряють, що дозволяє відкривати рахунки швидше і стабільніше.
Але це не означає, що можна написати нам і розслабитися. У банків вимоги все ще високі, а значить такі ж і у нас. Вам доведеться виконати всі умови банку, надати довгий список документів, перевести їх і зробити процедури вчасно.
І в цьому випадку ви отримаєте новий офшорний рахунок для іноземного банкінгу незалежно з СНД ви чи ні.
12. Які документи необхідно надати, щоб відкрити офшорний банківський рахунок?
Список документів - найважливіша частина при відкритті рахунку в офшорному банку. Він трохи відрізняється від банку до банку, але є загальні вимоги:
- Заява на відкриття рахунку (найчастіше на мові юрисдикції);
- Особистий документ бенефіціара (того, хто буде керувати рахунком або того, хто буде отримувати з нього вигоду);
- Документи, що доводять статус резидента (оплата комунальних рахунків і т.п.);
- Документи про благонадійність (виписка з поліції для фізичних осіб, рекомендації, сертифікати для компаній);
- Документи на компанію (якщо корпоративний рахунок);
- Додаткові договори для інтернет-банку, телефонного банку і т.п.
При цьому банк завжди може зажадати нові документи, яких не було в первинному запиті. Документи на іноземних мовах, повинні бути перекладені і завірені. Подавати папери строго необхідно в термін - запізнення призводить до відмови в обслуговуванні.
13. Як я зможу відкрити офшорний банківський рахунок (процедура)?
Коротко опишемо процедуру відкриття рахунку в офшорному банку:
- Записатися на консультацію до фахівців OffshoreWealth;
- Уточнити, які банки підходять вам більше всього і вибрати декілька з них.
- Сплатити комісію за відкриття рахунку. Може бути два варіанти:
- Цілеспрямовано працювати з одним банком (є ризик відмови і втрати коштів);
- Скористатися процедурою pre-approval (Заявка подається відразу в кілька банків і навіть якщо деякі відмовлять, інші погодяться - економія часу, а гроші в будь-якому випадку підуть на відкриття рахунку);
- Підготувати пакет документів - ми його перевіримо і надішлемо в банк;
- Дочекатися рішення банку;
- У позитивному випадку підтвердити свою особистість (особисто або дистанційно) і почати використовувати рахунок.
Процедура займає від кількох днів до кількох тижнів, в залежності від банку і країни. Чим більше вклади і кращі умови, тим довше перевірки, як у випадку з компаніями, так і у випадку з фізичними особами.
Як підвищити ймовірність успіху і швидкість при відкритті офшорного рахунку?
Як уже згадувалося вище, підвищують шанс на успіхи такі речі:
- Правильно і вчасно підготовлені документи;
- Репутація посередника;
- Продумана стратегія.
Про документи вже говорили. Посередником в вашому випадку будемо ми і наші партнери - це забезпечить аванс довіри до вас з боку банку.
Продуманою стратегією ж є не послідовне звернення до банків - в разі відмови ви втрачаєте багато часу і гроші. Логічніше робити це паралельно: заявка разом з пакетом базових документів подається відразу в кілька банків і тоді шанс на відмову падає в рази. Ви економите час, а плата за так званий pre-approval в будь-якому випадку вкладається в ваш майбутній рахунок.
Ми строго рекомендуємо економити свій час і ресурси і відразу вдаватися до pre-approval .
14. Чи потрібно платити податки з офшорного банківського рахунку?
Багато хто говорить, що офшори допомагають мінімізувати податки. Однак все менш прямолінійно: оподаткуванням найчастіше займається та країна, резидентом якої ви є. Від неї залежать правила, яким ви підкоряється.
Найчастіше необхідно декларувати всі свої доходи, незалежно від країни походження, в тому числі і на офшорних рахунках. І платити податки, якщо дохід потрапляє під певні критерії.
Офшори ж не збирають податки на своїй території, що дозволяє уникнути подвійного оподаткування.
Питання з податками в будь-якому випадку залишається важливим і гострим. Вирішувати його краще безпосередньо з фахівцями.
15. Як я получил доступ до своих коштів на офшорному банківському Рахунку?
Як ми говорили вищє, особисто прийти в офшорний банк складно. Як тоді отріматі доступ до засобів? Для цього є всі класичні інструменти, які популярні і в звичайних банках: прямі переклади (wire transfers), Інтернет-банк, телефонний і мобільний банк.
Деякі створюють свою власну структуру або використовують міжнародні платіжні системи для швидких і дешевих перекладів. Доступ до засобів є 24 години на добу.
Затримкою можуть стати лише збої в зв'язку, та місцеві свята, коли службовці відпочивають. Як і в будь-якій країні.
16. Чи потрібна мінімальний внесок або залишок на офшорному рахунку?
Які вимоги у офшорних банків по стартовому внеску на рахунок і мінімального залишку? Знову ж таки, це залежить від банку: чим серйозніше репутація і більше суми на рахунках, тим вище вимоги.
Стартовим внеском може стати сума в 5 000 доларів з мінімумом в 1000 доларів. Або 1 мільйон із лишком в 100 000. Вибирайте країну і банк за своїми можливостями.
Проконсультуватися з цього питання прямо зараз .
17. Як я зможу покласти свої кошти на офшорний рахунок?
Покласти кошти в офшорний банк можна особисто, якщо ви хочете поїхати з валізкою готівки на інший кінець світу. Ніхто не забороняє, якщо у вас повний пакет документів, який доводить легальність цих коштів.
Класично ж гроші переводяться звичайним банківським переказом і через пару днів вони вже на вашому новому офшорному рахунку. Обмеження на переклад залежать від вашої країни, оскільки обмежень на рух капіталу в офшорах немає.
18. У яких країнах найзручніше відкрити офшорний банківський рахунок?
є класичні офшорні юрисдикції , Є мідшори (країни з частково-офшорним законодавством), є великі держави зі звичайним оподаткуванням. Кожна з цих груп пропонує свої можливості.
Залежно від ваших цілей, ви можете вибрати різні країни.
Швейцарія або Монако - банківські центри для заможних людей. Чим ближче ви до поняття мільйонер або навіть мільярдер, тим простіше вам потрапити в місцеві банки. Хоча і для менш заможних існують пропозиції.
Європейські країни ( Німеччина , Великобританія , Люксембург ) - шановний банкінг, висока якість, але і ризики зростають у зв'язку з кризою в Європі.
Сінгапур , Гонконг - шановні азіатські центри, куди стікаються гроші з усього світу. Вимоги до клієнтів ростуть, але і вигоди серйозні.
Беліз , Панама - шановні Американські центри, де розвинений і офшорний банкінг, і офшорні компанії. Зручно поєднувати.
Детальніше про кожну юрисдикції читайте на порталі або запитуйте у консультантів: [email protected] .
1. Що таке офшорний банк і офшорний банкінг?
2. Що таке офшорний банківський рахунок?
3. Офшорна юрисдикція - що це таке?
4. Офшорний банкінг: це взагалі легально?
5. Які переваги пропонує офшорний банк і офшорний банкінг?
6. Які труднощі та недоліки є у офшорних банків?
Чи безпечно користуватися офшорним банківським рахунком і банком?
7. Хто може відкрити офшорний банківський рахунок?
9. Які послуги пропонує офшорний банкінг?
10. Чи потрібно проходити перевірку в банку (політика «Знай свого клієнта»)?