Нерухомість за кордоном Нерухомість за кордоном
Всі питання, пов'язані з володінням і майновими правами в Хорватії, регулює Закон про власність та інших майнових / речові права. На хорватській мові цей закон звучить як Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.
Розділ 8 Закону, висвітлює права іноземців (фізичних і юридичних осіб) в цьому питанні. Стаття 356, пункт 2 говорить:
Іноземні фізичні та юридичні особи, при наявності Взаємності, можуть вступати в права на власність на нерухомість в Хорватії, за умови отримання згоди від міністра закордонних справ Республіки Хорватія, винесеного на підставі думки міністра юстиції Республіки Хорватія, за умови, якщо Законом не визначено інакше.
З цього випливає, що саме наявність згаданої Взаємності, є вирішальним фактором в процедурі покупки і оформлення нерухомості в Хорватії.
Між Російською Федерацією і Хорватією принцип Взаємності не діє, так само, як він не діє між Хорватією і Україною, Хорватією і Казахстаном, і низкою інших країн. Громадяни перерахованих держав можуть оформити у власність нерухомість в Хорватії за допомогою юридичної особи.
Процедура покупки нерухомості в Хорватії громадянами Російської Федерації, України, Республіки Казахстан.
Купівля нерухомості в Хорватії здійснюється за допомогою юридичної особи, яке має бути зареєстроване на території Хорватії. За останній час, процедура реєстрації юридичної особи в Хорватії була значно спрощена і прискорена. Як і раніше громадяни іноземних держав можуть виступати в ролі засновників і / або директорів юридичних осіб Хорватії.
Правова форма реєстрованої фірми - О.О.О., тобто Товариство з обмеженою відповідальністю або DOO і Društvo s Ograničenom Odgovornošću, якщо говорити на хорватській мові. Засновану фірму можна успадковувати, продавати, продавати і закладати ділові частки. У момент підписання установчих документів всі засновники і директора (якщо таких декілька) повинні особисто бути присутнім і поставити свій підпис на документах. Установа фірми відбувається в приміщенні нотаріальної контори в присутності нотаріуса і судового перекладача. Судовий перекладач обов'язково присутній при установі фірми, якщо засновниками є іноземці.
Як правило, півтора або двох годин буває досить, щоб за допомогою перекладача ознайомитися з установчими документами, задати питання нотаріусу і підписати статутні документи. Всій подальшою процедурою реєстрацією фірми, державний нотаріус займається самостійно. Після підписання пакета установчих документів, особиста присутність засновника і директора не потрібно.
Що потрібно для відкриття фірми в Хорватії:
Від іноземців - засновників і / або директорів для заснування фірми в Хорватії необхідно мати при собі чинний закордонний паспорт. З початку 2010 року також стало обов'язковим отримання ІПН фізичної особи в Хорватії. ІПН необхідно отримати до установи фірми, зробити це можна в Податковій інспекції за місцем планованої реєстрації. Отримання особистого ІПН можна довірити нотаріуса.
Назва фірми: назва фірми має бути на хорватській мові або латині. Назва фірми повинно мати сенс і не повинно мати поганого сенсу. Назва фірми перевіряють на повторюваність і сенс значення. У тому випадку, якщо Торговий суд визнає обраний Вами назва фірми неможливим, то це затягне процес реєстрації, оскільки потрібно буде придумати нову назву і вносити зміни в документи. Тому ми рекомендуємо, в якості назви фірми, використовувати своє ім'я або прізвище, або прості комбінації слів, наприклад, Морська зірка - Morska Zvijezda, Перлина Адріатики - Biser Jadrana, Морський вітер - Morski Vjetar.
Види діяльності фірми: в Хорватії якості видів діяльності, прийнято вказувати всі види діяльності, які не потребують особливих ліцензій або дозволів. Як правило перелік видів діяльності займає сторінку формату А; і охоплює різні сфери.
Адреса реєстрації фірми в Хорватії: фірму реєструють за адресою придбаного об'єкта нерухомості. В якості альтернативи, фірму можна зареєструвати за адресою бухгалтера, що простіше для ведення справ фірми.
Статутний капітал фірми: мінімальний статутний капітал фірми в Хорватії - 20 000 кун, що складає трохи більше 2700 євро. Статутний капітал повинен бути сплачений в повному обсязі і лише в національній валюті, тобто в кунах. Статутний капітал вносять на тимчасовий рахунок фірми, а після закінчення реєстрації фірми, гроші переводять на основний рахунок в кунах. Статутний капітал фірми не є «замороженим», статутний капітал можна використовувати на оплату покупок або поточних витрат.
Терміни реєстрації фірми в Хорватії:
Реєстрація фірми «Під ключ» займає від двох до п'яти робочих днів.
Реєстрація «Під ключ» включає в себе:
• реєстрацію фірми в Торговому суді за місцем
• реєстрацію в Бюро по статистиці
• отримання ІПН юр.лица
• виготовлення печаток
• відкриття рахунку в національній валюті, а також валютного рахунку
крім перерахованого вище, нотаріусом оплачуються необхідні мита, судові такси. Якщо Ви плануєте, що у Вашій фірмі працюватимуть наймані працівники, то фірму потрібно також зареєструвати в фондах пенсійного та соціального страхування.
Вартість реєстрації фірми в Хорватії:
Реєстрація фірми в Хорватії обходиться приблизно в 1000 євро. У цю суму включені нотаріальні послуги, послуги перекладача, витрати на виготовлення печаток, всі необхідні мита і такси. Оплата за реєстрацію фірми проводиться у нотаріуса, готівкою, в кунах згідно виставленого рахунку.
Після того як процес реєстрації фірми завершено і від нотаріуса отриманий пакет документів на фірму, можна приступити до підписання Попереднього договору про купівлю продажу або безпосередньо до підписання Головного договору про купівлю - продаж, в залежності від ситуації і стану об'єкти. Після підписання того чи іншого договору, проводиться часткова або повна оплата нерухомості в Хорватії.
Оплата об'єкта нерухомості в Хорватії здійснюється виключно в національній валюті, з рахунку Фірми - Покупця на рахунок Продавця. Після повної оплати ціни купівлі-продажу, право на придбану власність необхідно реєструвати в Кадастровому відділі общинного суду, за місцем знаходження об'єкта нерухомості.
Процедура покупки нерухомості в Хорватії громадянами ЄС.
Громадяни ЄС вступають в права на власності в Хорватії на тих же умовах, як і громадяни Хорватії. На розсуд громадянина ЄС, н едвіжімость в Хорватії можна придбати як на фізичну особу, так і на фірму, якщо в цьому є необхідність.
покупцям квартир Оренда торгових площ
новини компанії