- Безконфліктний варіант - розлучення через ЗАГС
- Розлучення через суд
- В які терміни розводять через суд?
- Як скоротити термін розлучення?
Якщо подружжя не може більше жити разом, то, як не намагатися відтягнути цей неприємний момент, необхідно прийняти тверде рішення і почати процедуру розлучення. Відразу після цього виникає безліч питань, причому найголовніший з них - з ким залишиться дитина, скільки триває розлучення? Що робити якщо чоловік не є громадянином Росії? Куди йти із заявою про свій намір розлучитися? Скільки і куди саме платити за це? І взагалі, що робити на практиці?
Відразу зауважимо, що все законодавство Росії направлено на захист прав дитини, саме його інтереси будуть враховуватися в першу чергу. Недарма в нашій країні на рівні Конституції Росії встановлено, що шлюб і народження дитини це не просто приватна справа подружжя, а всі ці явища мають величезне значення для суспільства.
Безконфліктний варіант - розлучення через ЗАГС
Тим, хто розлучається вперше, необхідно сісти і поговорити про майбутню процедуру розлучення. З'ясувати чи є розбіжності щодо місця проживання дитини, розділу майна, будь-які інші спірні моменти. І це є дуже важливим моментом. Якщо є заперечення - доведеться звертатися до суду, якщо їх немає, а дитина вже досяг повноліття, потрібно звертатися в ЗАГС. Від цього в відповідно до законів України безпосередньо залежать терміни розлучення.
Розглянемо самий безконфліктний варіант процесу розлучення - дитини немає, суперечок про нажите багатство немає, а значить подружжю пряма дорога в ЗАГС. Це найкоротший по тривалості варіант розлучення, причому досить рідкісний. Це пояснюється тим, що при виборі розлучення через ЗАГС необхідно обопільна згода і чоловіка, і дружини. Друга вимога до розлучення через ЗАГС - відсутність у таких подружжя спільних неповнолітніх дітей. Акцентуємо увагу на слові «загальних», так як навіть якщо у дружини є неповнолітні діти від попереднього шлюбу, але в цьому шлюбі спільні діти відсутні, цілком можливо отримати документ про розірвання шлюбу в РАГСі.
Зверніть увагу, що процес розірвання шлюбу в РАГСі можливий тільки при дотриманні двох цих умов одночасно. При відсутності дитини, але при наявності суперечок про майно - справа повинна вирішуватися через суд.
Продовжимо. Заява про розірвання повинні подати обоє. Вибір РАГСу цілком і повністю залежить від їх бажання і місця проживання. Він повинен бути обраний за обопільною згодою. Також є можливість звернутися в ЗАГС, в якому був колись укладений розривається шлюб.
До заяви слід додати паспорта разом з їх копіями обох подружжя, оригінал свідоцтва про шлюб та документ, що підтверджує сплату держмита за розлучення . У тих випадках, коли один з подружжя не може звернутися в ЗАГС з яких-небудь причин, досить його заяви з підписом, завіреним у нотаріуса.
І тепер найважливіший момент - терміни процесу розлучення через ЗАГС. З дня подачі і прийняття всіх необхідних документів починається процедура розлучення, яка триває всього лише один місяць. Це самий мінімальний термін оформлення розлучення в Росії.
Розлучення через суд
Якщо чоловік і дружина самі не змогли домовитися або у них в сім'ї є неповнолітня дитина або загальні малолітні діти, то розлучитися вони можуть тільки через суд. Потрібно знати, що судова система України передбачає наявність, як мирового судді, так і суду загальної юрисдикції.
Світовий суддя може ініціювати процес розлучення при дотриманні наступних умов:
- подружжя мирно домовилися про те, де і з ким будуть проживати їхні спільні діти, які не досягли свого повноліття, хто і як буде з ними спілкуватися;
- навіть при наявності спільно нажитого в шлюбі майна, спори про його розділі відсутні. Дана обставина має підтверджуватися угодою, завіреним у нотаріальному порядку.
Скільки триватиме розлучення у мирового судді - залежить від настрою подружжя. Якщо в ході розгляду питання про розлучення у кого-небудь з його учасників є якісь додаткові умови або вимоги, які не може розглянути мировий суддя, він повинен відмовитися розглядати таку справу і направити його в районний суд.
У всіх інших випадках шлюборозлучний процес повинен розглядатися в суді загальної юрисдикції.
В які терміни розводять через суд?
Тривалість судового розлучення залежить від безлічі нюансів і обставин. Причому всі ці фактори можна умовно поділити на об'єктивні і суб'єктивні моменти. Розглянемо це детальніше.
З моменту прийняття заяви, протягом 7-14 днів і при наявності необхідних документів суд призначає день його розгляду. Закон зобов'язує суддю призначити шлюборозлучний процес протягом 30 днів. Максимальний термін розгляду становить 3 місяці. Це все так звані об'єктивні терміни, на які впливати неможливо. Вони безпосередньо залежать від судді, його завантаженості і т.д. Таким чином, відповідаючи на питання - скільки відведено законом на розлучення через суд загальної юрисдикції, можна сміливо називати максимальний термін в 4 місяці.
Суб'єктивними обставинами є такі моменти. Якщо відповідач повністю і обопільно погоджується з усіма умовами позивача і їх приймає, то, як показує практика, що склалася, суд розводить подружжя відразу ж на першому засіданні.
Якщо ж у відповідача є будь-які заперечення, то в цьому випадку суд відкладає шлюборозлучний процес і дає час на примирення. Воно може тривати від одного і аж до трьох місяців. Даний термін можна і скоротити з ініціативи однієї зі сторін, але на це повинна бути серйозна причина.
Може виникнути і зворотна ситуація, якщо один з учасників процесу розлучення ухиляється від розірвання через суд. Суд також буде відкладений, але вічно такий стан речей існувати не може, при неявці ухиляються особи тричі, суддя все одно розірве шлюб. Ще одна причина, що впливає на тривалість розлучень - подача одним з подружжя прохання про відкладення розгляду справи. При цьому тривалість часу відкладення і оформлення рішення не може бути більше трьох місяців.
Після закінчення процесу і винесення рішення, воно вступить в силу через місяць. Якщо буде подана скарга в порядку апеляції, то рішення набуде законної сили після її розгляду. Після цього з даним документом можна йти в ЗАГС і отримати довгоочікуване свідоцтво і штамп в паспорт про розірвання.
Як скоротити термін розлучення?
Скоротити термін процесу розлучення цілком можливо. І якщо термін розлучення через ЗАГС не може бути зменшений, то при судовому розгляді це цілком ймовірно. Для цього слід зробити ряд деяких превентивних дій:
- звернутися до професійних юристів, які допоможуть сформулювати точні позовні вимоги. Суддя під час процесу не буде нікому нічого підказувати, він може або задовольнити їх, або відмовити в їх задоволенні;
- зібрати якомога повніший пакет необхідної документації. Пам'ятайте, що при відсутності будь-якого документа, суддя відкладе розгляд, причому термін відкладення може скласти 1-3 місяці. Тому, чим повніше пакет, тим швидше розведуть;
- постаратися вирішити всі спірні моменти до суду, спробувати домовитися і досягти обопільної згоди. Будь-яке заперечення одного з подружжя в ході судового розгляду, що вимагає додаткових доказів, як правило, моментально тягне за собою відкладення слухання.
А замість ув'язнення потрібно сказати, що громадянам Росії ще несказанно «пощастило» з термінами розлучення. І якщо це може трохи їх заспокоїти, знайте, що в Італії мінімальний термін розлучення становить 5 років.
Як скоротити термін розлучення?Відразу після цього виникає безліч питань, причому найголовніший з них - з ким залишиться дитина, скільки триває розлучення?
Що робити якщо чоловік не є громадянином Росії?
Куди йти із заявою про свій намір розлучитися?
Скільки і куди саме платити за це?
І взагалі, що робити на практиці?
В які терміни розводять через суд?
Як скоротити термін розлучення?