З цією роботою ви завжди будете на висоті.
Хочете багато подорожувати?
Хочете знайомитися з новими і новими людьми?
Хочете багато заробляти?
Тоді робота пілотом саме для вас.
Сьогодні, продовжуючи розмову про пошук себе і пошуку покликання, публікуємо матеріал, який дасть уявлення, як стати пілотом цивільної авіації.
Данила Трофимов, редактор тисячі один
Багато молодих людей цікавляться, як стати пілотом цивільної авіації. Перелічимо основні етапи шляху до заповітного льотному свідченням.
У Росії існує три категорії льотних свідоцтв, що відповідають трьом ступеням льотної майстерності: приватний пілот (пілот любитель), комерційний пілот і лінійний пілот. Для роботи пілотом цивільної авіації необхідні ліцензія комерційного або лінійного пілота.
Для отримання ліцензії комерційного пілота необхідно закінчити відповідний навчальний заклад - льотне училище. Після навчання ви повинні успішно здати теоретичні та практичні іспити. Однак самої лише успішної здачі іспитів недостатньо для того, щоб стати пілотом. Від вас також буде потрібно пройти медкомісію. Ще одна вимога до пілота - наліт, т. Е. Ви повинні відлітати певну кількість годин.
Якщо вас не приваблює перспектива опинитися на студентській лаві, ви можете вчитися польотів в аероклубі. Але в такому випадку ви спочатку повинні отримати свідоцтво пілота-аматора, після чого продовжити навчання і претендувати на свідоцтво комерційного пілота.
До речі, важливий момент: ліцензії видаються послідовно. Ви починаєте з ліцензії приватного пілота при навчанні в аероклубі або відразу з ліцензії комерційного пілота, якщо вчитеся в льотному училищі. Свідоцтво лінійного пілота можна отримати тільки в тому випадку, якщо у вас вже є свідоцтво комерційного пілота, «перескакувати» через категорію не можна.
Йти працювати пілотом цивільної авіації можна вже зі свідоцтвом комерційного пілота - воно дає право на комерційні польоти. Однак якщо в екіпажі літака два і більше осіб, комерційний пілот може бути тільки другим пілотом в силу невеликого льотного досвіду. А лінійні пілоти можуть виконувати будь-які комерційні польоти в якості командира або другого пілота.
До пілотам тієї чи іншої категорії пред'являється ряд вимог - мінімальний вік, теоретичні знання, стан здоров'я, досвід експлуатації повітряних суден, різні види нальоту (наприклад, наліт вночі, за приладами, як КВС і т. П.). Також всередині кожної категорії існують кваліфікаційні відмітки, що дають право на певні види польотів.
Врахуйте, що одне лише наявність відповідного свідоцтва не гарантує вам роботу в комерційній авіакомпанії. Більшість авіакомпаній надають свої вимоги до нальоту, і часто отриманого за час навчання нальоту не вистачає. Іноді молодим пілотам доводиться набирати наліт за свій рахунок в аероклубах.
За кордоном є свої льотні ліцензії - PPL (відповідає приватному пілоту), CPL (відповідає комерційному пілоту) і ATPL (відповідає лінійному пілот). В принципі, отримане в Росії свідоцтво можна конвертувати в закордонне, але це довго і дорого.
Тому якщо ви спочатку налаштовані на роботу в зарубіжній авіакомпанії, краще проходити навчання за кордоном в школі пілотів при великої авіакомпанії. Плюси - це економія часу і навчання з урахуванням місцевої специфіки. Мінуси - необхідність володіння англійською мовою та особливі вимоги, що пред'являються до бажаючих стати пілотом нерезидентам.
Де б ви не здобували освіту, врахуйте, що без грошових вкладень не обійдеться: якщо ви хочете добре заробляти в майбутньому, вам доведеться витратитися в сьогоденні.
джерело
Хочете багато подорожувати?Хочете знайомитися з новими і новими людьми?
Хочете багато заробляти?