Реклама
Реклама
Реклама

Площа лісових пожеж в Росії за добу збільшилася на 14 тис га

На території Російської Федерації зареєстровано 853 вогнища природних пожеж, площа вогнищ лісових пожеж збільшилася за добу на 14 тисяч гектарів, повідомляє МНС На території Російської Федерації зареєстровано 853 вогнища природних пожеж, площа вогнищ лісових пожеж збільшилася за добу на 14 тисяч гектарів, повідомляє МНС.

"Протягом останньої доби виникло 290 лісових вогнищ пожеж", - йдеться в офіційному повідомленні міністерства.

При цьому площа вогнищ лісових пожеж збільшилася в порівнянні з вчорашнім днем, суботою, љ7 серпня, љљна 14 тисяч гектаров.љПо станом на ранок 8 серпня вона становить 193 516 гектарів, напередодні 179 595.

Протягом доби виникло 32 вогнища торф'яних пожеж, в тому числі 26 вогнищ в Московській області.

Всього з початку пожежонебезпечного періоду 2010 року на території Росії виникло 25 280 осередків природних пожеж. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли було 19 791 осередків, відбулося збільшення в 1,2 рази. Однак загальна площа пожеж в цьому році менше - 751 907 гектарів, в минулому році 967 573 гектарів, що менше в 1,3 рази.
Гарячі лісу не залишають пожежним часу на відпочинок class = "_">

Москва і Підмосков'ї все глибше занурюються в зміг від природних пожеж; для порятунку регіону МНС Росії змушене перейти на цілодобовий режим гасіння торфовищ. По інших регіонах картина також не радує - хоча в окремих областях з розгулом стихії вдалося впоратися, в цілому вогонь продовжує наступати і захоплювати все нові території.

Дим Вітчизни class = "_">
Екологічна обстановка в Москві стає все гірше. Як повідомила РІА Новини фахівець Державної природоохоронної установи "Мосекомоніторінг", в суботу був побитий черговий антирекорд - концентрація чадного газу в повітрі перевищила гранично допустимий рівень в 6,6 рази. "Зважені речовини в 2,2 рази вище гранично допустимих концентрацій, концентрація вуглеводнів становить 6,2 міліграма на кубічний метр", - сказала співрозмовниця агентства.

До цього самим задимленим днем ​​року була минула п'ятниця. Тоді ГДК по чадним газу була перевищена в п'ять разів, за змістом зважених часток - в три.

Фахівці пояснюють, що головну небезпеку для здоров'я людей зараз представляють дрібні зважені частинки в повітрі розміром з 10 мікрон. Глибоко проникаючи в дихальну систему, вони не виводяться, а накопичуються, впливаючи на здоров'я і тривалість життя людини. Крім того, через низький вміст в повітрі кисню може погіршитися самопочуття людей із серцевою і легеневою недостатністю, людей, які страждають на цукровий діабет, захворюваннями щитовидної залози. При цьому зростання атмосферного тиску може викликати негативну реакцію у гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою серця, які перенесли інфаркт, інсульт.

При цьому зростання атмосферного тиску може викликати негативну реакцію у гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою серця, які перенесли інфаркт, інсульт

У зв'язку зі складною екологічною обстановкою медустанови Москви, а також служба швидкої допомоги у вихідні працюють в посиленому режимі. Більше медиків працюють в метро. "Я підписав постанову, щоб в недільні дні все медустанови Москви працювали, як у звичайні робочі дні", - повідомив журналістам перший заступник мера Петро Бірюков.
За його словами, влада робить все і для того, щоб "ліквідувати джерело гару". "Нами в Підмосков'ї відправлено 220 одиниць техніки, поливальних машин, 50 пожежних машин і чотири вертольоти", - зазначив Бірюков.

Екстрені заходи вживають і рятувальники. З суботи, як повідомив заступник голови МНС генерал-полковник Олександр Чупріян, гасіння торф'яних пожеж в Підмосков'ї буде здійснюватися цілодобово. "До цього вночі здійснювалося тільки їх (пожеж) окараулювання", - пояснив він, додавши, що для нічних робіт вже підготовлена ​​освітлювальна та водоподаючого техніка.

Чупріян, який координує гасіння пожеж в найскладніших районах Підмосков'я - Шатурськом і Єгор'євському, вважає, що проведення робіт вночі дасть "додатковий ефект". "У нас з'являється додаткових вісім годин роботи", - сказав заступник голови МНС.

Він повідомив, що в Шатурськом і Єгор'євському районах угруповання з гасіння пожеж збільшена ще на 500 осіб. Однак сильне задимлення від пожеж не дозволяє використовувати авіацію для гасіння вогню.

Ліси в вогні class = "_">

Обстановка на місцях також залишає бажати кращого.

З одного боку, в деяких регіонах з пожежами вдається впоратися. Як повідомила начальник Управління інформації МНС Росії Ірина Андріанова, на даний момент повністю погашені пожежі в Ульянівській області і Татарстані. Також немає вогнищ загоряння в Білгородській, Тульської і Тамбовської областях. А в Іванівській і Липецької областях кількість пожеж скоротилося до одного.

Стихія вирує в 22 суб'єктах РФ. Особливо складна ситуація складається на території Воронезької, Московської, Нижегородської, Рязанської областей і Республіки Мордовії. У боротьбі з вогнем беруть участь більше 160 тисяч осіб. Підключені військові, співробітники МВС, на допомогу прийшли фахівці з цілого ряду країн.

А напередодні Центральний регіональний центр МНС Росії закликав добровольців підключитися до боротьби зі стихією. Однак тут відразу розкрилися деякі організаційні проблеми.

class = _> class = "_">

Добровольці class = "_">

Як розповів РІА Новини один з таких добровольців Володимир Самакін, він хотів взяти участь в гасінні пожеж в Підмосков'ї.

"Як свідомий громадянин вирішив відгукнутися на пропозицію і надати посильну допомогу всемогутньому МНС. На превелику силу додзвонився по запропонованим телефонами. На моє запитання про набір добровольців оперативний черговий поставленим втомленим голосом повідомив номер телефону МНС Московської області. З'єднався по телефону з наступним оперативним черговим, який повідомив наступний номер телефону - мобільний. Дзвоню - витрачаючи на дзвінок кровні гроші. Вгадайте результат, з одного разу. Правильно - абонент тимчасово недоступний ", - повідомив він.

Керівник прес-служби Центрального регіонального центру МНС РФ Олена Смирних в бесіді з РІА Новини визнала наявність проблем з контактними телефонами. "Довелося переадресовувати тому, що проводили аналіз ситуації з пожежами на території ЦФО, де в першу чергу потрібні були добровольці", - сказала вона.

Представник відомства повідомила, що опубліковані в п'ятницю телефони для добровольців зараз анульовані. Замість них можна звертатися, зокрема, за телефонами Головного управління МНС РФ по Московській області. "Зараз там допомогу добровольців потрібна в першу чергу", - заявила співрозмовниця агентства.

"Контактною особою для координації дій добровольців на території Підмосков'я визначено заступника начальника відділу ліцензування Головного управління МНС по Московській області Олександр Олександрович Дудників. Його телефони: (915) 468 49 01 та (916) 575 61 71. Добровольці також можуть дзвонити на" телефон довіри "обласного управління МНС: (499) 743 02 72", - повідомила Смирних.

Також визначені контактні телефони для добровольців у всіх інших регіонах Центрального федерального округу.

Допомога постраждалим class = "_">

За останніми даними Міністерства охорони здоров'я, жертвами стихії стали 52 людини. По медичну допомогу всього звернулося 472 людини, з них 43 зараз знаходяться на стаціонарному лікуванні. Пожежі залишили без даху над головою понад 3,5 тисячі жителів російських регіонів.

Гуманітарну допомогу для погорільців збирають жителі багатьох регіонів країни. Люди приносять гроші, одяг, взуття, ліки, а також інші товари першої необхідності.

Як повідомила прес-секретар глави держави Наталія Тімакова, президент РФ Дмитро Медведєв перерахував зі своїх особистих коштів 350 тисяч рублів на добродійний рахунок, відкритий Громадською палатою для допомоги постраждалим від пожеж.

"Як очікується, наприклад президента підуть високопоставлені співробітники адміністрації президента і інші представники федеральних органів виконавчої влади", - сказала Тімакова.

Глава держави сподівається, що небайдужі громадяни також візьмуть посильну участь в наданні допомоги.

Рахунок відкрито Громадською палатою в Ощадбанку РФ. Реквізити для перерахування коштів: отримувач - Федеральна державна установа "Апарат Громадської палати Російської Федерації"; ІПН 7707565512; КПП 770701001; Свідоцтво про Державну 1057748857583; ОКПО 79336950. Розрахунковий рахунок N 40502810400020008465, банк одержувача - Сбербанк Росії. Кореспондентський рахунок N 30101810400000000225 в ОПЕРУ Московського ГТУ Банку Росії, БИК 044525225.

Фоторепортаж користувача порталу E1.RU WSV і його розповідь про поїздку на піщано обговорюється на форумі "Спілкування автоклубу"