Реклама
Реклама
Реклама

«You are in the army now»: на зв'язку - воєнком

Військовий комісар Бобруйська, Бобруйського, Глусскій і Кіровського районів підполковник Олексій Березовський відповів на запитання читачів «Вечірки», що надійшли під час «прямої лінії».

Військовий комісар Бобруйська, Бобруйського, Глусскій і Кіровського районів підполковник Олексій Березовський відповів на запитання читачів «Вечірки», що надійшли під час «прямої лінії»

«Який зараз термін служби? Чи не збираються його міняти в найближчому майбутньому? »(Павло).

- Відповідно до ст. 45 Закону строк військової служби за призовом встановлюється:

- для військовослужбовців, які не мають вищої освіти, які проходять строкову військову службу, - 18 місяців;

- для військовослужбовців, які мають вищу освіту, які проходять строкову військову службу, - 12 місяців;

- для військовослужбовців, які пройшли навчання на військових кафедрах або факультетах за програмами підготовки молодших командирів, які здали встановлені програмами підготовки іспити і проходять строкову військову службу, - 6 місяців.

Про наміри уряду Республіки Білорусь вносити зміни в Закон щодо зміни термінів служби Бобруйський ОГВК не має.

«Чи можуть батьки або призовник просити про службу в своєму місті? Якщо так, то які причини служать підставою для цього? »(Марія Павлівна Мацкевич).

- І батьки, і сам призовник має право на засіданні призовної комісії виявити бажання проходити строкову військову службу в своєму місті. Призовна комісія виносить остаточне рішення, грунтуючись не тільки на волевиявленні призовника (або його родичів), але і на придатність призовника за станом здоров'я (визначальну призначення призовника до відповідних роди і види військ), його морально-ділові якості.

«Якщо чоловіка викликають на військові збори, чи може він з яких-небудь причин відмовитися? До якого віку можуть призвати на військову службу? »(Алеся).

- Заклик військовозобов'язаних на навчальні збори здійснюється відповідно до вимог нормативно-правових актів Республіки Білорусь та Міністерства оборони Республіки Білорусь. Відмовитися від виконання військового обов'язку, тобто від призову на військові збори, військовозобов'язаний не може. Від проходження всіх видів зборів (військових і спеціальних) звільняються військовозобов'язані відповідно до вимог ст. 71 Закону.

На військові або спеціальні збори військовозобов'язаний може бути покликаний, поки він перебуває в запасі Збройних Сил Республіки Білорусь. За більш детальною інформацією Ви можете звернутися в мобілізаційний відділ Бобруйського ОГВК.

«Чому в збройні сили РБ не призивають громадян РБ циганської національності?» (Питання з сайту).

- Відповідно до ст. 4 Закону військовий обов'язок виконують громадяни чоловічої статі, придатні за станом здоров'я і фізичного розвитку до її виконання, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, освіти, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять, політичних та інших переконань, а також громадяни жіночої статі, які відповідають встановленим вимогам і отримали підготовку за спеціальностями, необхідним для Збройних Сил та інших військових формувань. Таким чином, якщо людина є громадянином Республіки Білорусь, то національність не є перешкодою для призову на військову службу.

«Як відправити дитину в кадетська училище?» (Питання з сайту).

- Для початку слід визначитися в якому саме кадетському училище Ваша дитина хоче вчитися - в Республіці Білорусь кадетські училища є в кожному обласному центрі. Далі - звернутися безпосередньо до приймальної комісії самого училища за отриманням необхідної інформації. Військовий комісаріат не веде прийом заяв від громадян для вступу до кадетські училища.

«Син вчиться в автоколедже на 2 курсі. 18 років йому виповниться на 3 курсі в квітні. Чи можуть його призвати на службу до закінчення коледжу? »(Ірина).

- Ні, не можуть. До завершення навчання в установі освіти Вашому синові буде надана відстрочка від призову на строкову військову службу, службу в резерві для продовження освіти.

«Яке сьогодні стан здоров'я призовників? Якщо порівнювати зі станом здоров'я призовників 5-10 років тому? »(Питання редакції).

- Ведення статистичної інформації про стан здоров'я призовників не є завданням військового комісаріату в принципі. За подібною інформацією слід звертатися в установи охорони здоров'я. Читачам слід знати, що стан здоров'я Бобруйськ призовників дозволяє їм проходити як строкову військову службу, так і службу в резерві в тому обсязі, який встановлює Міністерство оборони Республіки Білорусь.

«За яким принципом визначають місце служби і рід військ призовника»? (Віктор Євгенович Тругалов).

- Призовна комісія виносить рішення про призначення громадянина в певний рід (вид) військ, грунтуючись на придатність призовника за станом здоров'я, його морально-ділові якості та отриманої цивільною спеціальністю. Відповідно рід (вид) військ визначає місце дислокації військового з'єднання.

«Наші солдати служать тільки в Білорусі?» (Марія Євгенівна).

- Так, військовослужбовці строкової служби, а також резервісти несуть службу тільки в межах Республіки Білорусь.

«Сина вже півтора року викликають на призовні заходи навесні і восени. Через це він не може влаштуватися на постійну роботу, нікому з роботодавців не потрібні працівники, яких можуть призвати на службу в будь-який момент. В результаті вже півтора року після закінчення ВНЗ «сидить на шиї у матері». Виходить, що армія провокує дармоїдство? Чи не можна відразу сказати точно терміни служби? »(Вікторія).

- Відповідь на Ваше питання вимагає детального вивчення особової справи призовника, в зв'язку з чим Вашому синові слід звернутися особисто до відділу призову Бобруйського ОГВК і задати його питання.

«Хто не підлягає призову на службу?» (Віктор).

- Відповідно до ст. 31 Закону призову на військову службу, службу в резерві не підлягають громадяни:

- які відбули покарання у вигляді позбавлення волі в виправних установах;

- які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, громадських або виправних робіт, обмеження волі або арешту;

- мають судимість;

- щодо яких судом застосовані примусові заходи безпеки і лікування, - протягом терміну застосування цих заходів;

- щодо яких здійснюється кримінальне переслідування або кримінальну справу передано прокурору для направлення до суду або здійснюється судочинство.

«Хто має право на відстрочку від призову?» (Галина Матвіївна Кудасова).

- Відповідно до ст. 32 Закону відстрочка від призову на строкову військову службу, службу в резерві надається громадянам:

- за станом здоров'я;

- для продовження освіти;

- за сімейним станом;

- для отримання військово-технічних спеціальностей;

- у зв'язку із здійсненням депутатських повноважень;

- на підставі указів Президента Республіки Білорусь.

«У мого сина опущення нирки. Чи не є це протипоказанням для служби в армії? »(Ірина).

- Дати відповідь на Ваше питання можливо тільки після проходження Вашим сином медичного огляду - заходи щодо визначення категорії придатності громадян і їх призначення до військової служби, служби в резерві за станом здоров'я, придатності до навчання у військових навчальних закладах, на військових кафедрах, а також по визначенню необхідності надання медичної допомоги, які здійснюються членами лікарської комісії або лікарями-фахівцями.

«Якщо синові в 11 класі виповнюється 18 років, його можуть відразу після школи закликати в армію або ми ще можемо зробити спробу вступити до вузу? І якщо хлопець навчається у вузі, його можуть призвати до армії до закінчення вузу? »(Семен Васильович).

- Ні, не можуть. По досягненню Ваших сином 18-річного віку йому треба надати до військового комісаріату довідку про навчання в школі. У зв'язку з цим йому буде надана відстрочка від призову на строкову військову службу, службу в резерві для продовження освіти до завершення навчання в школі. Громадянин, якому рішенням призовної комісії надано відстрочку від призову на строкову військову службу, службу в резерві для продовження освіти може бути призваний на строкову військову службу, службу в резерві тільки за своїм письмовою заявою.

«У багатьох чи вузах у нас є військові кафедри? Це повністю виключає потім можливість призову на армійську службу? »(Сергій).

- Військові кафедри є в вищих навчальних закладах м Мінська, м Гомеля, м.Гродно і м Вітебська:

1) УО «Білоруський державний університет»;

2) УО «Білоруський державний університет інформатики і радіоелектроніки»;

3) УО «Білоруський національний технічний університет»;

4) УО «Білоруський державний медичний університет»;

5) УО «Гомельський державний медичний університет»;

6) УО «Гомельський державний технічний університет ім. П.О. Сухого »;

7) УО «Гродненський державний медичний університет»;

8) УО «Гродненський державний університет імені Янки Купали»;

9) УО «Вітебський державний ордена Дружби народів медичний університет».

Відповідно до ст. 45 Закону строк військової служби за призовом встановлюється для військовослужбовців, які пройшли навчання на військових кафедрах або факультетах за програмами підготовки молодших командирів, які здали встановлені програмами підготовки іспити і проходять строкову військову службу, - 6 місяців.

«Як часто близькі можуть відвідувати службовця в армії? Коли солдату покладено відпустку? »(Анастасія).

- Для відповіді на питання Вам слід звернутися до командування військового з'єднання, в якому Ваш син несе службу. Відпустки військовослужбовцям строкової військової служби за весь період військової служби надаються в терміни:

- з вищою освітою, - після трьох місяців проходження строкової військової служби, але не пізніше двох місяців до її закінчення;

- не мають вищої освіти, - після шести місяців проходження строкової військової служби, але не пізніше трьох місяців до її закінчення.

«Якщо відомо, що дитина страждає від дідівщини, що робити?» (Наталія Миколаївна).

- Вам необхідно звернутися до командира військової частини, в якій син проходить службу.

«Моєму синові дали повістку на збори на 13 жовтня. Але його дитині 1 рік 11 місяців, а його дружина вчиться на стаціонарі в університеті в іншому місті, про що він пред'явив довідку в військкомат. Мені 60 років, маса хвороб, і я не можу доглядати за дитиною постійно, після 17 за ним дивиться тато, після роботи. Чи не можна якось це скасувати або відстрочити? Синові 24 роки. »(Марія).

- Відповідно до ст. 71 Закону від проходження всіх видів зборів (військових і спеціальних) звільняються військовозобов'язані, які мають трьох і більше дітей до 18-річного віку. У Вашому випадку відстрочка військовозобов'язаного не передбачена, однак перед відправкою на збори (військові або спеціальні) військовий комісар розглядає всі проблеми, що виникли у військовозобов'язаного, вникаючи в його потреби, і приймає рішення або про призов військовозобов'язаного або надання йому відстрочки від призову на військові або спеціальні збори.

«У мого сина було дуже поганий зір, в 2014 році зробили серйозну операцію в кініки« Новий зір ». Після операції нам рекомендували уникати великих фізичних навантажень, але його забирають в армію. Але він може знову втратити зір, а він у мене один. Всі відповідні довідки до військкомату ми представили, але заклик ніхто не скасовує. До того ж ми закінчили ВУЗ, щоб працювати інтелектуально. »(Олена Іванівна).

- Необхідно уточнити питання: в чому конкретно проблема, яку конкретно питання слід пояснити?

«Чи може дитина з умовним терміном служити в армії? У сина було 2 роки умовного покарання за 328 статтею. Покурив хлопець одного разу, а так він непоганий, працює. Хочу, щоб його взяли в армію в найближчий заклик, у виховних цілях. »(Марина).

- У випадку, якщо у Вашого сина до досягнення 27-річного віку погасилася судимість - він підлягає викликом на заходи призову.

Також хочу відзначити, що Збройні Сили Республіки Білорусь не є «виправною установою». Якщо у Вашій родині виникли проблеми із взаєморозумінням і взаємовідносинами між членами сім'ї, то такі проблеми слід вирішувати всередині сім'ї, не перекладаючи відповідальність на третіх осіб або державні установи.

«Мого сина забирають в армію в цей заклик. Йому 22 роки, раніше були відстрочки в зв'язку з навчанням. Він хотів вступати до академії МВС, але його не взяли за станом здоров'я (проблеми з серцем), зате в армію закликають. Як це так? »(Алла Михайлівна).

- Як в структурі Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь, так і в структурі Міністерства оборони Республіки Білорусь є різні посади, куди громадяни можуть надійти на службу (за призовом або за контрактом). Відповідно, кожна з посад визначає вимоги до стану здоров'я громадянина. У Вашому випадку стан здоров'я Вашого сина не відповідає вимогам до спеціальності, на яку Ваш син виявив бажання вступати до УО «Академія МВС РБ». У той же час в структурі МО РБ, можливо, виявляться військові посади, на яких Ваш син у відповідності зі своїм здоров'ям буде придатний для проходження строкової військової служби.

«Престижно сьогодні служити?» (Питання редакції).

- Звичайно, престижно. Про це говорить і бажання Бобруйськ юнаків проходити добровільну підготовку до військової служби в навчальній організації ДОСААФ в м Бобруйську, і той факт, що понад 50% від вступників з Могилевської області до вищих військових навчальних закладів - це хлопці з м Бобруйська і Бобруйського району .

Варто зазначити, що білоруське керівництво, незважаючи на об'єктивні економічні труднощі, прагне створити найбільш привабливі умови для військової служби.

«Де будуть служити хлопці нинішнього призову?» (Людмила Володимирівна).

- У листопаді 2015 року призовники з Бобруйська і Бобруйського р-ну будуть відправлені для проходження строкової військової служби до військових з'єднання Мінська і Мінської області, Могильова, Бобруйська, Осиповичей, Барановичів, Вітебська, Мозиря, Молодечно.

«Чи багато випадків, коли хлопці намагаються« відкосити »від армії?» (Петро).

- Так, випадки ухилення громадян мали місце. Однак, кількість тих, хто ухиляється по відношенню до загальної кількості громадян, які підлягали призову на строкову військову службу, службу в резерві, мізерно мало - всього лише 0,5%. Хотілося б нагадати, що санкції для тих, хто не є на заходи призову за повісткою, передбачені нормами статті 25.1 Кодексу Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення (штраф до п'яти базових величин). Також статтею 435 Кримінального кодексу Республіки Білорусь передбачено:

  1. Ухилення від заходів призову на військову службу -

карається штрафом, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Ухилення від заходів призову на військову службу, вчинене шляхом умисного заподіяння собі тілесного ушкодження, або симуляції хвороби, або підробки документів чи іншого обману, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

«Який зараз термін служби?
Чи не збираються його міняти в найближчому майбутньому?
«Чи можуть батьки або призовник просити про службу в своєму місті?
Якщо так, то які причини служать підставою для цього?
«Якщо чоловіка викликають на військові збори, чи може він з яких-небудь причин відмовитися?
До якого віку можуть призвати на військову службу?
«Чому в збройні сили РБ не призивають громадян РБ циганської національності?
«Як відправити дитину в кадетська училище?
Чи можуть його призвати на службу до закінчення коледжу?
«Яке сьогодні стан здоров'я призовників?