При написанні заяв або пояснювальних термін «Сімейні обставини» може виступати в якості багатозначного аргументу, в який кожен вкладає свій певний сенс. Розглядаючи питання відстрочки від служби, під даним мотивом мається на увазі кілька певних обставин, що тягнуть за собою звільнення від армії.
вагомі причини
Тимчасове звільнення від несення строкової служби направлено на усунення чинників, що перешкоджають виконанню військового обов'язку. Воно використовується ухильниками рідше, ніж повне звільнення, проте, правильно оцінивши свої можливості, якщо використовувати кілька відстрочок поспіль, то віковий поріг в 27 років буде пройдено і армія залишиться осторонь.
Відсутність армійського досвіду може зіграти визначальну роль у житті чоловіка. Відомо, що деякими видами діяльності офіційно не можна займатися без відповідної позначки у військовому квитку. Незважаючи на зрослу в останні роки популярність армійського побуту, деякі життєві ситуації створюють такі умови, при яких перенесення терміну призову просто необхідний.
Щоб оцінювати свої фактичні можливості, необхідно знати всі причини, за якими на законних підставах призовнику дадуть у військкоматі певний термін. В іншому випадку можна втратити багато часу в марних спробах обійти ряди ЗС стороною.
- Сімейні обставини. Як уже зазначалося, сюди входить обмежений ряд цілком певних ситуацій, які будуть описані нижче.
- Стан здоров'я. Деякі захворювання, виявлені при проходженні медичного огляду, мають на увазі необхідність проходження курсу лікування. В цьому випадку відстрочка надається за рекомендацією медичного експерта.
- Робота. Громадянин працює на посаді, яка потрібна державі, тому і отримує відстрочку.
- Навчання. При правильному використанні наданої відстрочки можна здобути освіту, причому найчастіше на це потрібно кілька років, що припадають на призовний вік.
Деякі призовники, які поспішають отримати відстрочку по сімейним станом, схильні легковажно ставитися до такого поняття, як створення нового осередку соціуму, що часто призводить до розпаду сім'ї, особливо якщо всі старання виявилися марними. Тому в доступному вигляді слід розглянути всі випадки, при яких громадянин має право отримати своєрідну недоторканність щодо призову.
Відстрочка для новоспеченого тата
Поява на світ малюка з різних позицій розглядається, як справжнє диво. Це нове життя, новий член родини і член суспільства. Вихованням дитини повинні займатися обоє батьків, причому це не тільки узаконене вимога, а й логічне загальнолюдський підхід.
Коли вся тяготи лягають на плечі однієї людини, досить складно собі уявити, що малюкові будуть надані відповідні умови, а це загрожує різними негативними наслідками. Тому, щоб не опинитися в строю, в той час як жінці в особливій мірі потрібна допомога і підтримка, не варто спекулювати сімейним станом заради відстрочки, але, тим не менш, необхідно знати, коли вона надається.
- Виховання дитини без участі матері. Як би дивно не звучало визначення, але зустрічаються і такі ситуації. Під даний пункт потрапляють неповні сім'ї, в яких біологічна мати відсутня через смерть або зникнення безвісти. Також батько буде вважатися які виховують дитину самостійно, якщо мати позбавлена відповідних прав. Для оформлення звільнення від армії буде потрібно надати довідку, яка свідчить про те, що в сім'ї немає матері. Свідоцтво про народження потрібно для доказу спорідненості. До всього доведеться докласти свідоцтво про смерть (у разі наявності такого), або постанова суду, в якому визначено батько, як батько, з яким буде проживати дитина після шлюборозлучного процесу.
- Відстрочка в зв'язку з народженням дитини. Самий делікатне пункт в законодавстві, що вимагає роз'яснення, так як багато хто розраховує на відстрочку, а потрапляють лад. Тут потрібно запам'ятати, що народження дитини є вагомою причиною для тимчасового звільнення від армії з одного невеликою поправкою: громадянин вже є батьком. Статус «Тимчасове» буде лонгіроваться до тих пір, поки громадянин не досягне 27 років, після чого він буде відправлений у запас. Даний закон вступає в силу навіть в тому випадку, коли у двох дітей матері різні. Тобто, проживання з дитиною не вважається визначальним фактором. Головне, щоб було визнано батьківство. Оформлення вимагає наявності свідоцтв про народження дітей або завірених нотаріусом копій.
- Виховання дитини з підтвердженою інвалідністю. Наявність однієї дитини у винятковому випадку дає право на відстрочку. Якщо через хворобу дитина визнаний інвалідом, то до виконання йому трьох років батько буде мати можливість допомагати у догляді за малюком. Військкомат потребують документального підтвердження, яке видасть медико-соціальна експертиза.
- Вагітність дружини. Можна сказати, що момент звільнення від армії доводиться не на народження малюка, а на період вагітності дружини, обмежений 26 тижнями. Хоча формально це різні відстрочки і їх потрібно оформляти окремо. Спочатку в військкомат надається документ, виданий в медичній установі і свідчить про вагітність із зазначенням термінів. Потім повинна послідувати вищеописана процедура після народження другої дитини. Необхідно відзначити, що громадянин зобов'язаний перебувати у шлюбі з вагітною, тому доведеться ще й надати відповідний документ.
Догляд за близькими родичами
Перш ніж перейти до розгляду чергової ситуації, коли потрібно було відстрочка від армії за сімейними обставинами, перерахуємо, хто відноситься до близьких родичів. У законодавстві прописано, що такими є батьки, брати, сестри, дідусі та бабусі. Щоб забезпечити догляд за ними, необхідне виконання трьох обов'язкових умов.
- Крім призовника немає нікого, хто був би за законом зобов'язаний забезпечувати догляд.
- Особа, за яким призовник зобов'язаний доглядати, не перебуває на держзабезпеченні (прикладом служить будинок престарілих або будинок інвалідів).
- Є документ, виданий МСЕ, в якому присвоюється група інвалідності або свідчить про те, що догляд обов'язково потрібно.
Доводити родинний зв'язок доведеться усіма доступними способами. При здійсненні догляду за бабусею чи дідусем потрібно надати свідоцтва про народження батьків призовника. Важливим є те, що дружина (в разі, якщо громадянин одружений) не є особою, яка зобов'язана утримувати родичів чоловіка. Однак довідку про склад сім'ї військкомат все одно зажадає. Також не потрібно забувати і за постанову експертизи, яке буде вагомим аргументом для відстрочки.
опікунство
Призовник може бути опікуном для брата або сестри, поки вони не досягнуть повноліття. При відсутності інших осіб, на яких може бути покладено такий обов'язок, опікуну надається тимчасове звільнення. Крім особистих документів доведеться представити докази встановлення опіки. Відповідну постанову необхідно взяти в органах опіки.